Maroke baigėsi šešias dienas trukęs vienas sunkiausių pasaulyje Merzouga ralis, kuriame tarp geriausių pasaulio bekelės lenktynininkų varžėsi ir lietuvis Arūnas Gelažninkas. 32 metų kaunietis sėkmingai pasiekė finišą ir iškovojo teisę startuoti kitų metų Dakare.

Merzouga ralį sudarė prologas ir penki etapai - o iš viso dalyviai įveikė beveik 1200 km Sacharos dykumoje, iš kurių daugiau nei 900 kilometrų buvo greičio ruožai.

Penktadienį paskutiniame greičio ruože A. Gelažninkas (KTM) užėmė aukštą 24 vietą. Bendroje įskaitoje lietuviui teko 57 vieta.

Sunkiausias A. Gelažninkui buvo pirmasis etapas, kai sportininkas nukrypo nuo kurso, bet sugebėjo pasiekti finišą. Nepaisant to, lietuviui buvo skirta 12 valandų bauda, kas ir lėmė galutinę poziciją.

„Džiaugiuosi, kad pavyko pasiekti tai, ko mes ir atvažiavome į Maroką – tai yra iškovojome bilietą į Dakarą. Tačiau šis ralis buvo tik pirmas žingsnis Dakaro link. Laukia sunkūs pasiruošimo metai, o man dar reikia tobulėti, nes šis ralis buvo mano pirmas bandymas naudotis kelio knyga. Esu dėkingas visiems mane palaikiusiems,

Merzouga ralį laimėjo Joanas Barreda Bortas („Honda“), aplenkęs šių metų Dakaro vicečempioną Keviną Benavidesą („Honda“). Trečias liko Pablo Quintanilla („Husqvarna“), laimėjęs paskutinį greičio ruožą.

Šių metų Dakaro trečios vietos laimėtojas australas Toby Price'as bendroje įskaitoje liko šeštas.