Rūta Meilutytė iškovojo dar vieną trofėjų. 21-erių plaukikė prie varžybose Brazilijoje laimėto aukso apdovanojimo pridėjo ir sidabro medalį.

Jis lietuvei atiteko po „Maria Lenk Trophy“ varžybų 50 metrų plaukimo krūtine rungties finalo. Jame dalyvavo aštuonios sportininkės.

Rūta distanciją įveikė per 30,75 sekundės.

Nugalėjo 20-metė brazilė Jhennifer Conceicao. Jos laikas – 30,64 sekundės.

R. Meilutytė atrankos varžybose tarp 23 dalyvių irgi buvo antra. Lietuvės finišavo per 31,17 sekundės. Tąkart greičiausiai plaukė taip pat J. Conceicao (31,03 sek.).

Prieš tai kaunietė „Maria Lenk Trophy“ varžybose laimėjo 100 metrų plaukimo krūtine rungtį (minutė, 7,35 sek.).

Rūta Brazilijoje taip pat rungsis 200 metrų krūtine ir 50 metrų laisvuoju stiliumi varžybose.

Tai – pirmieji lietuvės startai šiemet.

R. Meilutytė neseniai išvyko treniruotis į Jungtines Amerikos Valstijas, o „Maria Lenk Trophy“ varžybose atstovauja vietos „Flamengo“ klubui.

Brazilai paskaičiavo, kad Rūta iki šių varžybų 49 kartus 100 metrų krūtine nuotolį įveikė greičiau nei jų šalies rekordas (min., 7,67 sek.).