Vokietijos Bundeslygoje „Mainz 05“ ir „Freiburg“ futbolininkai per rungtynių pertrauką iškviesti atgal į aikštę iš rūbinių. Teisėjas Guido Winkmannas, peržiūrėjęs vaizdo įrašą (VAR), nusprendė, kad turi būti skirtas 11 metrų baudinys.

G. Winkmannas verdiktą motyvavo tuo, jog „Freiburg“ gynėjas Marcas-Oliveris Kempfas sužaidė ranka baudos aikštelėje.

Kai futbolininkai paliko aikštę, G. Winkmannas sumanė per monitorius, esančius kitoje aikštės pusėje, peržiūrėti vaizdo įrašą. Arbitras buvo priverstas grąžinti žaidėjus ant vejos.

11 metrų baudinį realizavo Pablo de Blasis (45+7 minutė).

„Problema – ne pati technologija, o procesas. Nesuprantu, kodėl teisėjai į jį įtraukiami. Asistentas turi pasakyti, jei buvo akivaizdi klaida. Dabar tūkstančiai sirgalių grįžo iš barų, galvodami, kad rezultatas yra 0:0. Be to, aš vis dar manau, jog 11 metrų baudinys buvo ginčytinas“, – rašė futbolo analitikas Andy Brassellas.

Maince antrojo kėlinio pradžia buvo atidėta, nes sirgaliai į aikštę metė tualetinį popierių. Tai nebuvo protestas dėl skirto 11 metrų baudinio. Taip aistruoliai išreiškė nepasitenkinimą dėl pirmadieniais žaidžiamų Bundeslygos rungtynių.

P. de Blasis įvartį pridėjo ir 78-ąją minutę, o „Mainz 05“ namie šventė pergalę 2:0.

Tai buvo svarbios rungtynės dėl išlikimo Bundeslygoje. Dabar „Mainz“ bei „Freiburg“ turi po 30 taškų ir užima atitinkamai 15-ąją bei 16-ąją vietas. Pastarojoje pozicijoje likusi komanda bus priversta žaisti rungtynes dėl išlikimo.