NBA lygoje tęsiasi atkrintamųjų varžybų maratonas

Jamesas Hardenas sprogo puolime ir įspūdingu taiklumu labiausiai prisidėjo prie to, kad Hiustono „Rockets“ NBA atkrintamųjų starte namuose 104:101 (27:21, 27:26, 22:25, 28:29) palaužtų Minesotos „Timberwolves“.

Vakarų konferencijos reguliaraus sezono nugalėtoja „Rockets“ ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis serijos mūšis vėl vyks Hiustone.

„Timberwolves“ galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau Jimmy Butlerio tritaškis likus 1,5 sek. skriejo pro šalį.

Hardenas per 41 minutę įmetė 44 taškus (8/14 dvit., 7/12 trit., 7/9 baudos). Snaiperis taip pat atkovojo 4 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Hardenui pritrūko penkių taškų iki „Rockets“ atkrintamųjų varžybų rekordo pakartojimo. Hakeemas Olajuwonas 1987 metais su „Rockets“ apranga surinko 49 taškus. Snaiperiui reikėjo vieno papildomo taško iki asmeninio rekordo pakartojimo atkrintamosiose varžybose. 45 taškus jis surinko 2015 metais.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 44 (8/14 dvit., 7/12 trit., 7/9 baudos, 8 rez. perd.), Clintas Capela 24 (10/15 dvit., 4/4 baudos., 12 atk. kam., 3 bl.), Chrisas Paulas 14 (1/6 trit.), Ericas Gordonas 7 (1/7 trit.).

„Timberwolves“: Andrew Wigginsas 18 (6 atk. kam.), Derrickas Rose’as 16, Jamalas Crawfordas ir Jeffas Teague’as (9 atk. kam., 8 rez. perd.) po 15, Jimmy Butleris 13.

Paulas George’as puikiu taiklumu realizavo tritaškius ir surinko 36 taškus, o jo traukiama Oklahomos „Thunder“ pergalingai pradėjo NBA atkrintamąsias varžybas.

Vakarų konferencijos ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse „Thunder“ savo aikštėje 116:108 (25:25, 29:23, 27:24, 35:36) įveikė Jutos „Jazz“ krepšininkus.

Serijoje iki keturių pergalių „Thunder“ išsiveržė į priekį 1-0. Antrosios serijos rungtynės taip pat bus žaidžiamos Oklahomoje.

George’as pataikė 8 tritaškius iš 11 ir pagal įmestų tritaškių skaičių atkrintamosiose varžybose klubo istorijoje susilygino su Gary Paytonu, kuris 8 tolimus šūvius surinko 1997 metais. Tuomet ekipa dar žaidė Sietle ir vadinosi „SuperSonics“. Puolėjas iš viso pataikė 13 metimų iš 20.

Oklahomos komandoje taip pat išsiskyrė Russellas Westbrookas, pelnęs 29 taškus (10/25 metimai, 9/9 baudos) atkovojęs 13 kamuolių ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

„Thunder“: Paulas George’as 36 (8/11 trit., 7 atk. kam.), Russellas Westbrookas 29 (10/25 metimai, 9/9 baudos, 13 atk. kam., 8 rez. perd.), Carmelo Anthony 15 (7 atk. kam.), Stevenas Adamsas 12 (7 atk. kam.), Alejandro Abrinesas 11.

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 27 (10 atk. kam.), Rudy Gobertas 14 (7 atk. kam., 2 bl.), Joe Inglesas, Jae Crowderis ir Ricky Rubio (7 atk. kam., 5 rez. perd.) po 13, Alecas Burksas ir Dante Exumas po 10.

Nepaisant to, jog Bostono „Celtics“ į atkrintamųjų varžybų etapą žengė be savo lyderių, atsakomybės ėmėsi Terry Rozieras, per ketvirtąjį kėlinį ir pratęsimą pelnęs 14 taškų.

Brado Stevenso auklėtiniai namuose per pratęsimą 113:107 (29:17,15:30, 26:19, 29:33, 14:8) palaužė Milvokio „Bucks“ ir serijoje įsiveržė į priekį 1-0.

Rungtynių atomazga užvirė paskutiniąją ketvirtojo kėlinio minutę. Ericas Bledsoe sėkmingai atliko reidą krepšio link ir sumažino svečių deficitą iki minimumo (91:92).

Po šio epizodo komandos apsikeitė taškais, o iki mačo pabaigos likus 15 sekundžių, baudų metimus realizavo Alas Horfordas, kuris padidino šeimininkų persvarą iki 3 taškų (96:93).

Vis tik šis pranašumas ištirpo po 5 sekundžių, kuomet likęs laisvas Brogdonas šaltakraujiškai smeigė rezultatą išlyginusį tritaškį.

Tačiau ir tai nebuvo pabaiga. Įspūdingą driblingą pademonstravęs Terry Rozieras taip pat atsakė tritaškiu ir Milvokio klubui paliko 0,5 sekundės.

Vis dėlto „Bucks“ rado dar labiau neįtikėtiną atsakymą. Chrisas Middletonas atliko paskutinį vilties metimą iš itin tolimos distancijos, kuris skrodė tinklelį bei išplėšė pratęsimą.

Papildomas penkias minutes geriau sužaidė aikštelės šeimininkai džiaugėsi dramatiška pergale.

„Celtics“: Alas Horfordas 24 (12 atk. kam.), Terry Rozier 23, Marcusas Morrisas 21, Jaylenas Brownas 20, Jaysonas Tatumas 19.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 35 (13 atk. kam., 7 rez. perd.), Khrisas Middletonas 31, Malcolmas Brogdonas 16.