50
Eurolyga: „Žalgiris“ – „AX Armani“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Vasilje Micičius trečiajame kėlinyje efektingais prasiveržimais prabudino visiškai apsnūdusį Kauno „Žalgirį“ (16-11) ir įpūtė taip trūkusios energijos, kurios dar daugiau pridėjo monstriškai skrajojęs Aaronas White’as. Užsieniečių įkvėptas „Žalgiris“ Eurolygoje įsirašė gyvybiškai svarbią pergalę prieš Milano „AX Armani“ (9-18) ekipą.

50

Žalgiriečiai savo tvirtovėje pergalę šventė rezultatu 77:65 (17:16, 14:18, 23:16, 23:15).

Dar trečiajame kėlinyje likus žaisti keturias minutes svečiai buvo priekyje 47:42, bet tada V.Micičius su Antanu Kavaliausku leido žalgiriečiams vėl išsiveržti į priekį.

Jų darbą sėkmingai pratęsė Aaronas White’as, trečio kėlinio pabaigoje ir ketvirto pradžioje vienas surinkęs 8 taškus iš eilės ir pirmą kartą rungtynėse sukrovęs lietuviams dviženklę persvarą 60:50.

Kauniečiai jos jau neišvaistė ir nutraukė dviejų nesėkmių iš eilės Eurolygoje seriją.

Ši pergalė „Žalgiriui“ itin svarbi kovojant dėl patekimo į stipriausių aštuntuką - Tel Avivo „Maccabi“ antradienį Turkijoje nusileido Stambulo „Fenerbahce“, todėl dabar „Žalgirį“ nuo devintos vietos skiria jau trys pergalės.

Prieš „AX Armani“ „Žalgiris“ klimpo dėl prasto pataikymo - pirmoje rungtynių pusėje „Žalgiris“ tragiškai atakavo - 9/23 dvit. (39,1 proc.), 1/6 trit. (16,6 proc.).

Po didžiosios pertraukos kauniečiai kardinaliai pakeitė žaidimą - rinkosi prasiveržimus ir žaidimą laužiant varžovus iš po krepšio. Tai visiškai pasiteisino ir leido „Žalgiriui“ perlaužti rungtynių eigą.

Antrą rungtynių pusę „Žalgiris“ laimėjo 46:31, o rungtynes baigė pataikęs 26/49 dvit. (53,1 proc.) ir 2/9 trit. (22,2 proc.). Tiesa, prastai mestos baudos - 19/31 (61,3 proc.)

„Žalgiris“ kovą po krepšiu laimėjo net 49:31.

Žalgiriui“ A.White’as pelnė 16 taškų (6/8 dvit., 8 atk. kam.), P.Jankūnas pridėjo 15, B.Daviesas 11, V.Micičius 9, A.Kavaliauskas 8, K.Pangosas 7 taškus (10 rez. perd.).

Milanui Artūras Gudaitis pelnė 19 taškų (6/10 dvit., 7/7 baud.) ir atkovojo 10 kamuolių. Mindaugas Kuzminskas pelnė 12 taškų (2/5 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.) - 8 iš jų per pirmą rungtynių kėlinį.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „AX Armani“ 77:65 (17:16, 14:18, 23:16, 23:15)

Aronas White'as tęsė įspūdingą seriją - pelnė jau aštuntą iš eilės tašką ir leido kauniečiams pirmą kartą susikrauti dviženklę persvarą 60:50.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „AX Armani“ 54:50 (17:16, 14:18, 23:16)

Milano ekipa toliau išliko priekyje - „Žalgiris“ niekaip nesustabdė Artūro Gudaičio, kurio pastangomis svečiai buvo priekyje 42:41.

Netrukus Šarūnas Jasikevičius griebėsi minutės pertraukėlės - žalgiriečiai toliau atrodė siaubingai puldami ir leido italams būtų priekyje 47:42.

„Žalgirį“ iš bėdų ėmė traukti Vasilje Micičius, kuris tris kartus prasiveržimais sudaužė visą „AX Armani“ gynybą, o kelis kartus puikiai surado po krepšiu laisvą Antaną Kavaliauską. Po serbo šou žalgiriečiai susigrąžino persvarą 52:50.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „AX Armani“ 31:34 (17:16, 14:18)

Įpusėjus antram kėliniui rezultatas jau buvo lygus - 24:24. Įpusėjus antram kėliniui rezultatas jau buvo lygus - 24:24. Likus žaisti dvi minutes iki antro kėlinio pabaigos „AX Armani“ jau buvo priekyje 28:26.

Kėlinį taikliu tritaškiu baigęs D.Bertans leido svečiams pirmauti 34:31. Pirmoje rungtynių pusėje „Žalgiris“ tragiškai atakavo - 9/23 dvit. (39,1 proc.), 1/6 trit. (16,6 proc.).

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ – „AX Armani“ 17:16

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: K.Pangosas, A.Milaknis, E.Ulanovas, P.Jankūnas, B.Daviesas. Milano komandos sudėtyje nuo pirmų minučių - abu lietuviai.

Kevinas Pangosas pelnė penkis taškus iš eilės, iš pradžių lengvai prasiveržimu sugriovęs italų gynybą, o netrukus pridėjo tritaškį, kai Brandonas Daviesas „apvogė“ varžovą vos išsimetusį kamuolį. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 11:2.

Milano ekipai vienintelius taškus baudų metimais pelnė Artūras Gudaitis, sulaukęs necenzūrinių skanduočių savo adresu.

A.Gudaitis pridėjo dar keturis taškus, o Mindaugas Kuzminskas - 8. Sėkmingas lietuvių žaidimas svečiams po pirmo kėlinio leido atsilikti vos 16:17.