Prienų-Birštono „Vytautas“ (5-21) panaikino 20 taškų deficitą, tačiau sėkmingai sužaistas ketvirtasis kėlinys nuo pralaimėjimo neišgelbėjo. Iki paskutiniųjų sekundžių kovojusius prieniškius palaidojo nesportinė pražanga.

Charakterį pademonstravę ir įspūdingai intrigą atkūrę Virginijaus Šeškaus auklėtiniai svečiuose 79:82 (18:19, 11:23, 21:24, 29:16) turėjo pripažinti Alytaus „Dzūkijos“ (9-17) krepšininkų pranašumą.

Martynas Linkevičius likus žaisti dvi sekundes įmetė sudėtingą tritaškį (79:80), tačiau pats M. Linkevičius ir nepaliko vilčių savo klubui išsigelbėti. Puolėjas lemiamos „Dzūkijos“ atakos metu buvo nubaustas nesportine pražanga ir leido šeimininkams švęsti pergalę.

Nugalėtojus į priekį vedė Gediminas Žalalis, pelnęs 16 taškų (3/5 tritaškiai). Po 15 taškų prie pergalės pridėjo Nikolaos Stylianou (3/6 tritaškiai) ir Perry Petty. Pastarasis dar ir atkovojo aštuonis kamuolius.

Prieniškių gretose išsiskyrė ketvirtajame kėlinyje žibėjęs Eigirdas Žukauskas, kurio sąskaitoje – 21 taškas ir 11 atkovotų kamuolių.

Iki lemiamo ketvirčio pirmu smuiku griežęs LiAngelo Ballas per 27 minutes pelnė 14 taškų (4/9 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), atkovojo septynis kamuolius, kartą suklydo ir tris prasižengė.

Traumą besigydantis LaMelo Ballas aikštelėje nepasirodė.

Spurtu 12:2 antrąjį kėlinį baigusi „Dzūkija“ dar iki didžiosios pertraukos įgijo dviženklį pranašumą 42:29, o antrojoje mačo pusėje įjungė aukštesnę pavarą ir pradėjo varžovų triuškinimą. Po Gedimino Žalalio ir Alano Wigginso tritaškių bangos alytiškiai nutolo 66:46.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje V. Šeškaus kariauna atkūrė intrigą. Ketvirčio pabaigoje prieniškiai spurtavo 17:4 ir likus žaisti dvi minutes pasivijo varžovus 72:74.

Tuomet svarbų tritaškį smeigė Gediminas Žalalis – 77:72. Netrukus po du taškus pelnė Tomas Dimša ir Paulius Petrilevičius, o likus žaisti 45 sekundes Eigirdo Žukausko baudų metimai priartino „Vytautą“ 76:79.

Likus žaisti aštuonias sekundes Perry Petty galėjo užtikrinti „Dzūkijos“ pergalę baudų metimais, bet pataikė vieną (80:76) ir paliko varžovams šansą, bet Prienų-Birštono klubui šia galimybe pasinaudoti iki galo nepavyko.

Nelengvą sezoną išgyvenantį ir iš „Betsafe-LKL“ turnyro lentelės apačios nepakylantį „Vytautą“ svarbiame mače apleido pagrindiniu ginklu iki šiol buvę tritaškiai. Svečiai pataikė šešis tolimus metimus iš 24 (25 proc. taiklumas).

„Vytautas“: Eigirdas Žukauskas 21 (11 atk. kam.), LaMelo Ballas 14, Justas Sinica ir Tomas Dimša po 10.

„Dzūkija“: Gediminas Žalalis 16, Nikolaos Stylianou ir Perry Petty (8 atk. kam.) po 15, Alanas Wigginsas 12.