Pirmosiose A lygos sezono dieną Klaipėdos „Atlantas“ išsivežė pergalę iš Vilniaus. Rungtynėse uždaroje „Sportimos“ arenoje Klaipėdos komanda 1:0 palaužė „Trakus“.

Domanto Šimkaus nuostabus smūgis nulėmė pirmąją staigmeną A lygos pirmenybėse.

Praėjusį sezoną penktąją vietą Lietuvos čempionatęs užėmęs klubas išvykoje palaužė „Trakus“, kurie trejus pastaruosius metus iškovojo medalius – pastarąjį sezoną bronzą.

„Nežinojome komandos naujokų pajėgumo, bet jie nustebino. Dirbsime, gal kas iš jų išaugs“, – pats buvo maloniai nustebintas „Atlanto“ naujasis treneris Algimantas Briaunys.

.Klaipėdos ekipa rungtynes pradėjo aktyviau, bet po to ėmė ryškėti trakiškių pranašumas. 13 minutę Svajūno Čyžo smūgį galvą virš skersinio nukreipė naujasis „Atlanto“ vartininkas iš Latvijos Pavelas Doroševas. Po kelių minučių atakos smaigalyje atsidūrė Dinijaras Biljaletdinovas, tačiau „Atlanto“ gynėjai apsigynė nuo ruso.

27 minutę galimybę turėjo kitas Trakų komandos legionierius ukrainietis Michailas Šyška, bet pasižymėti jam sutrukdė smūgį blokavęs „Atlanto“ kroatas Juro Pejičius.

Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių, o po pertraukos trakiškiai toliau žaidė pranašiau. Matydamas tai, „Atlanto“ treneris A.Briaunys į aikštę vieną po kito metė du naujokus – kroatą Vice Kendešą bei turkų kilmės belgą Anilą Kocą.

Pastarasis 61 minutę pabandė smūgiuoti iš toli, bet kamuolį atrėmė „Trakų“ vartininkas Timofejus Šeremeta. Vėliau du kartus sublizgėjo „Atlanto“ vartų sargas P.Doroševas. Latvis išgelbėjo savo komandą nuo pavojingų Roko Gedmino ir Modesto Vorobjovo smūgių.

Po to jau klaipėdiečiai atakavo pavojingai – 78 minutę po D.Šimkaus tolimo smūgio padirbėti turėjo T. Šeremeta.

D.Šimkus galiausiai prisitaikė 85 minutę. 22-ejų klaipėdiečių saugas tolimu įspūdingu šūviu išvedė savo komandą į priekį.

Per likusį rungtynių laiką „Trakų“ futbolininkų bandymai lyginti rezultatą jiems naudos neatnešė. „Atlantas“ atsilaikė ir iškovojo pirmąją pergalę sezone.

Kitose A lygos rungtynėse šeštadienį titulą ginanti Marijampolės „Sūduva“ namie 2:0 įveikė Kauno „Stumbrą“.