REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį vykusioje britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimų ceremonijoje daugelis juodai apsirengusių svečių pareiškė palaikymą kovai su lytiniu priekabiavimu. Tačiau mados kritikai netruko išskirti neskoningiausiai apsirengusių žvaigždžių. 

Sekmadienį vykusioje britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimų ceremonijoje daugelis juodai apsirengusių svečių pareiškė palaikymą kovai su lytiniu priekabiavimu. Tačiau mados kritikai netruko išskirti neskoningiausiai apsirengusių žvaigždžių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į ceremoniją atvyko ir moterų, kurios kovai prieš lytinį priekabiavimą pasirinko ypač atvirus, kojas, krūtinę atidengiančius apdarus. Vilkosi seksualumu dvelkiančius perregimus audinius. Galerijoje – mados kritikų prasčiausiai įvertintos vakaro viešnios.

REKLAMA

Apie laimėtojus

Sekmadienio vakarą triumfavo kriminalinė drama „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri), kuri buvo įvertinta penkiomis statulėlėmis.

Juosta apie motiną, kovojančią su vietos pareigūnais, nesugebančiais išsiaiškinti jos dukros nužudymo, buvo pripažinta geriausiu britišku filmu, pagrindinį vaidmenį jame suvaidinusi Frances McDormand gavo geriausios aktorės apdovanojimą, o Samui Rockwellui atiteko geriausio antro plano aktoriaus statulėlė.

REKLAMA
REKLAMA

Net į 12 BAFTA apdovanojimų pretendavęs filmas „Vandens forma“ (The Shape of Water) gavo tris statulėles; be kita ko, geriausiu režisieriumi buvo pripažintas šią juostą sukūręs meksikietis Guillermo del Toro.

Devynias nominacijas gavusi „Tamsiausia valanda“ pelnė du apdovanojimus. Geriausio aktoriaus nominacijoje triumfavo 59 metų britas Gary Oldmanas, „Tamsiausioje valandoje“ suvaidinęs Antrojo pasaulinio karo laikų britų premjerą Winstoną Churchillį.

Holivudui vis dar nepamirštant Harvey Weinsteino (Harvio Veinsteino) priekabiavimo skandalo, pastaraisiais mėnesiais kultūros renginiuose visame pasaulyje jų dalyviai rengiasi juodai. Taip jie rodo palaikymą prieš netinkamą seksualinį elgesį nukreiptoms kampanijoms, tokioms kaip „#MeToo“ ar „Time's Up“. Išimtimi netapo ir BAFTA apdovanojimų ceremonija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų filmas daugeliu atžvilgių yra kupinas vilties, bet taip pat jis – piktas“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė juostos „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ režisierius ir scenarijaus autorius Martinas McDonaghas (Martinas Makdonagas).

„Kaip pamatėme šiemet, kartais pyktis yra vienintelis būdas priversti žmones klausytis ir keistis, taigi džiaugiamės, kad BAFTA tai pripažino“, – pridūrė jis.

Dauguma kino žvaigždžių, įskaitant Angeliną Jolie, Jennifer Lawrence (Dženifer Lorens) ir Kristin Scott Thomas, į Londono Karališkojoje Alberto salėje vykusią ceremoniją atvyko apsirengusios juodai.

REKLAMA

Kadangi vasario 18-ąją Londone raudonasis kilimas „pajuodo“ taip, kaip tai atsitiko praėjusio mėnesio „Auksinių gaublių“ ceremonijoje, Didžiosios Britanijos Kembridžo kunigaikštienei Kate (Keit) teko priimti sunkų sprendimą dėl aprangos.

Karališkosios šeimos moterys paprastai nedėvi juodos spalvos drabužių, jeigu jie nėra jų gedulo išraiška. Be to, karališkoji šeima paprastai vengia dalyvauti visuomeniniuose protestuose.

Savo sutuoktinį princą Williamą (Viljamą), Britų kino ir televizijos meno akademijos prezidentą, į BAFTA apdovanojimus atlydėjusi kunigaikštienė dėvėjo tamsiai žalią suknelę, kurią sukūrė britų dizainerė Jenny Packham.

REKLAMA

„Drąsūs prisipažinimai“

Apdovanojimų ceremoniją atidarė BAFTA pirmininkė Jane Lush (Džein Laš). Susirinkusioms žvaigždėms ji sakė, kad yra svarbu pripažinti, kad praėję metai buvo „sudėtingi“, ir atkreipė dėmesį į pastangas kovoti su lyčių nelygybe.

„Po drąsių prisipažinimų sekė drąsūs prisipažinimai apie patirtas patyčias ir lytinį priekabiavimą, kurie, mūsų visų gėdai, buvo slepiami ištisus dešimtmečius“, – sakė ji.

„Šis istorijos momentas turėtų tapti lūžiu, ilgalaikių pokyčiu katalizatoriumi“, – pridūrė J. Lush.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ceremonijos vedėja britų kino ir televizijos žvaigždė Joanna Lumley taip pat gyrė judėjimą dėl lyčių lygybės, kuris, jos nuomone, pratęsė prieš šimtmetį susikūrusio sufražisčių judėjimo, reikalavusio suteikti balso teisę moterims, darbą.

BAFTA apdovanojimų scenoje J. Lumley džiaugėsi „ryžtu sunaikinti smurtą prieš moteris visame pasaulyje“.

Tuo tarpu sekmadienį paskelbtame viešame laiške apie 200 britų ir airių aktorių pareikalavo nutraukti lytinį priekabiavimą ir prievartą ir paragino paremti naują fondą, kurio tikslas yra padėti moterims, darbe patiriančioms lytinę prievartą.

REKLAMA

Laikraštyje „The Observer“ išspausdintas laiškas buvo adresuotas „brangioms seserims“ ir buvo gana panašus į praėjusį mėnesį amerikiečių aktorių paskelbtą pareiškimą.

Laišką pasirašiusios žvaigždės išreiškė solidarumą su Jungtinėse Valstijose Holivudo moterų inicijuotu judėjimu „Time's Up“ bei paragino aukoti naujam Teisingumo ir lygybės fondui.

Aktorė ir aktyvistė Emma Watson (Ema Votson) šiam fondui paaukojo 1 mln. svarų (1.13 mln. eurų).

„Ačiū, sere Winstonai“

BAFTA apdovanojimų laureatais neretai tampa „Auksiniuose gaubliuose“ įvertinti filmai. Be to, Britų kino ir televizijos meno akademijos apdovanojimai dažnai laikomi užuomina, kas gali tikėtis JAV Kino akademijos apdovanojimų per ceremoniją, įvyksiančią dviem savaitėmis vėliau.

REKLAMA

Juostos „Vandens forma“ veiksmas vyksta septintajame dešimtmetyje. Joje pasakojama nebylios vyriausybinės laboratorijos valytojos ir vandenį primenančio gyvio meilės istorija. Šis filmas buvo nominuotas 13 „Oskarų“: tarp jų už geriausią juostą, aktorę ir antro plano aktorių.

Prancūzų kino kompozitorius Alexandre'as Desplat sekmadienį gavo BAFTA apdovanojimą už geriausią muziką, skambėjusią „Vandens formoje“. Tai buvo jau trečia BAFTA statulėlė jo karjeroje.

Sekmadienį „Vandens forma“ taip pat buvo apdovanota už geriausią gamybos dizainą.

Geriausios antro plano aktorės statulėlė atiteko Allison Janney (Elison Džani), biografiniame filme „Aš esu Tonia“ (I, Tonya) suvaidinusiai skandalingos dailiojo čiuožimo žvaigždės Tonyos Harding (Tonios Harding) motiną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Man patiko šis pakvaišęs vaidmuo ir (patiko) surasti joje žmogiškumo; tai aš bandau padaryti ir darau visais savo vaidmenimis“, – užkulisiuose sakė A. Janney.

Vaidmuo „Tamsiausioje valandoje“ G. Oldmanui jau atnešė „Auksinį gaublį“ ir BAFTA statulėlę. Neatmetama galimybė, kad kovo 4-ąją aktoriui pavyks iškovoti ir „Oskarą“.

Atsiimdamas BAFTA apdovanojimą G. Oldmanas padėkojo Antrojo pasaulinio karo laikų britų lyderiui W. Churchilliui: „Tomis tamsiomis, neaiškiomis dienomis 1940-aisiais jis gynė savo tautos ir pasaulio garbę, vientisumą ir laisvę, taigi, ačiū, sere Winstonai.“

F. McDormand, kuri sekmadienį pasirinko ne juodą suknelę, atsiimdama statulėlę už geriausios aktorės darbą sakė, kad ji, kaip ir jos herojė filme „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“, turi „šiek tiek bėdų su paklusnumu“.

Išsamiau - TV3 reportaže.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų