REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įtarimai dopingo vartojimu, kilę dėl Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvaujančio Rusijos akmenslydininko, bus „labai nuviliantys“, jei pasitvirtins, pirmadienį pareiškė Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK).

Įtarimai dopingo vartojimu, kilę dėl Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvaujančio Rusijos akmenslydininko, bus „labai nuviliantys“, jei pasitvirtins, pirmadienį pareiškė Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK).

REKLAMA

„Jei tai pasitvirtins, būsime labai nusivylę“, – sakė TOK atstovas spaudai Markas Adamsas, kai Olimpinių atletų iš Rusijos (OAR) delegacijos narys akmesnlydininkas buvo įtartas vartojęs uždraustą preparatą.

Tai jau antras dopingo skandalas, sukrėtęs Pjongčango žaidynes.

OAR atstovas spaudai Rusijos žiniasklaidai sakė, kad atleto „A“ mėginio tyrimas parodė, jog galimai buvo pažeistos antidopingo taisyklės. Vėliau pirmadienį turėtų būti atliktas sportininko „B“ mėginio tyrimas.

Naujas dopingo skandalas turėtų būti itin nemalonus Rusijai, kuriai buvo uždrausta dalyvauti Pjongčango žiemos olimpiadoje dėl valstybės remtos dopingo programos. Visgi 168 rusų sportininkams, ant kurių nekrenta dopingo šešėlis, buvo leista dalyvauti žaidynėse kaip neutraliems olimpiniams atletams iš Rusijos.

REKLAMA
REKLAMA

Jei dopingo vartojimo faktas bus patvirtintas, byla bus perduota Sporto arbitražo teismui (CAS), nagrinėjančiam dopingo klausimus olimpinėse žaidynėse ir turinčiam savo ad hoc padalinį Pjongčange.

REKLAMA

Atvejį taip pat įvertins komisija, jau ateinančią savaitę svarstysianti, ar nutraukti Rusijos diskvalifikaciją.

TOK gruodį suspendavo Rusiją, kai virtinė nepriklausomų tyrimų atskleidė, jog šalyje valstybės lygiu buvo vykdoma sportininkų dopingo programa. Faktai apie šią programą į viešumą iškilo prieš 2016-ųjų vasaros olimpiadą Rio de Žaneire.

Tyrėjai nustatė, kad ši dopingo programa buvo vykdoma kelerius metus, o kulminaciją pasiekė per 2014-ųjų žiemos olimpines žaidynes Sočyje, kur Rusija užėmė pirmą vietą pagal iškovotų medalių skaičių.

REKLAMA
REKLAMA

Pjongčango žaidynėse besivaržantys Rusijos atletai yra griežtai įsipareigoję gerbti jų dalyvavimo olimpiadoje gairių „raidę bei dvasią“, įskaitant antidopingo taisyklių laikymąsi.

Meldoniumas į Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) draudžiamų preparatų sąrašą buvo įtrauktas 2016 metais. Tais pat metais Rusijos tenisininkei Marijai Šarapovai, buvusiai pirmajai pasaulio raketei, dėl šio preparato vartojimo buvo skirta 15 mėnesių diskvalifikacija.

„Aleksandras – ne kvailys“

OAR delegacijos moterų akmenslydininkių komandos treneris Sergejus Belanovas stojo ginti naujo dopingo skandalo epicentre atsidūrusio akmenslydininko Aleksandro Krušelnickio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jokios naudos. Jokio pranašumo, – aiškino S. Belanovas. – Nemanau, kad jaunas žmogus pasirinktų riziką ar vartotų preparatą, apie kurį nuolat kalbama dvejus metus“.

„Tai kvaila, o Aleksandras ne kvailys“, – sakė jis.

Krušelnickis yra vienintelis akmenslydininkas rusų delegacijoje, vardu Aleksandras. Įvairios Rusijos žiniasklaidos priemonės įvardijo jį kaip atletą, įtariamą vartojus dopingą.

„Nepatikėsiu, kad kas nors iš mūsų komandos taip pasielgtų“, – sakė rusų akmenslydininkių komandos narė Viktorija Moisejeva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų