Trenerio rūstybės sulaukęs Mačiulis liko prie suskilusios geldos

Ketverius metus trukęs Madrido „Real“ dominavimas Ispanijos Karaliaus taurėje – nutrauktas. Gran Kanarijoje vykusiame finale „Barcelona“ triumfavo 92:90 (15:21, 25:13, 27:18, 25:38).

Karališkojo „Real" klubo garbę ginantis lietuvis Jonas Mačiulis dėl trenerio sprendimo aikštelėje nepasirodė ir negalėjo įtakoti susitikimo baigties.

Katalonai prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui turėjo solidų 15 taškų pranašumą (67:52), tačiau išlaikyti koncentracijos iki rungtynių pabaigos Svetislavo Pesičiaus auklėtiniai nesugebėjo.

„Real“ rungtynių pabaigoje laimėjo atkarpą 11:5 ir iki rungtynių pabaigos likus 26 sekundėms, Madrido klubo deficitas tesiekė 3 taškus (87:90).

Kitoje atakoje Pau Ribas realizavo baudų metimus ir padidino „Barcos“ persvarą (92:87), tačiau iš karto po to sekė Trey Thompsono tolima bomba, nurėžusi katalonų persvarą dar labiau (90:92).

Tuomet Pierre‘as Oriola įsigudrino pramesti abu baudų metimus ir „Real“ turėjo puikią galimybę išplėši pergalę ar bent jau pratęsimą, tačiau Fabieno Causeuro tritaškis su sirena tikslo nepasiekė.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Pau Ribas. Gynėjas pelnė 21 tašką (4/4 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 7/8 baudų metimų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir 7 kartus suklydo bei surinko 24 naudingumo balus.

„Real“: Jaycee Carrollas 18, Trey Thompkinsas 17, Luka Dončičius, Facundo Campazzo ir Rudy Fernandezas po 14.

„Barcelona“: Pau Ribas 21 (7 kld., 24 naud. bal.), Ante Tomičius 17, Adamas Hanga ir Rakimas Sandersas po 12.