Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė trečiadienio vakarą stojo į lemiamą kovą FIBA 2019 Europos moterų krepšinio čempionato atrankoje. Lietuvės išvyko susitiko su Vengrijos moterų rinktine. Pirmąją dvikovą Kėdainiuose, praėjusių metų lapkričio mėnesį, po atkaklios kovos 70:73 laimėjo vengrės, todėl trečiadienio vakarą lietuvėms buvo reikalinga pergalė bent keturių taškų skirtumu. Šešiolikos taškų deficitą panaikinusios lietuvės, pripažino šeimininkių pranašumą 76:78 (25:24; 15:21; 19:16; 17:17)

Tiek Lietuvos tiek Vengrijos rinktinėms šios rungtynės buvo labai svarbios kovojant dėl antros vietos grupėje, tad pirmas kėlinys vyko taškas į tašką. Pirmaujanti komanda pirmajame kėlinyje keitėsi šešis kartus. Vengrių didžiausia persvara buvo penki, o lietuvių – 4 taškai. Po pirmojo kėlinio minimali Lietuvos rinktinės persvara 25:24.

Vengrės antrąjį kėlinį pradėjo agresyviau ir sužaidus tris minutes įgijo 7 taškų persvarą. Šeimininkės dar neįpusėjus kėliniui išnaudojo pražangų limitą, kuo sėkmingai pasinaudojo lietuvės rinkdamos taškus baudų metimais. Likus žaisti dvi minutes iki pirmosios pusės pabaigos deficitas sumažėjo iki 2 taškų, tačiau geriau sužaidusios kėlinio pabaigą Vengrijos rinktinė į didžiąją pertrauką išėjo esant rezultatui 45:40.

Lietuvos moterų rinktinė trečiajame kėlinyje keturias minutes strigo puolime, o vengrės nutolo rekordiniu 16 taškų skirtumu. Antroje trečiojo ketvirčio pusėje pasipylė techninės pražangos. Rungtynių teisėjai tris kartus nubaudė Vengrijos rinktinės žaidėjas ir vieną kartą lietuves. Lietuvos rinktinė spurtavo įmesdamos baudų metimus, o K. Nacickaitės ir M. Grigalauskytės tritaškiai metimai, kėlinio pabaigoje, sumažino atsilikimą iki dviejų taškų 59:61.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui G. Petronytė išlygino rezultatą, o S. Okockytė persvėrė rezultatą įmesdama du taškus su pražanga 66:64. Lemiamam ketvirčiui persikėlus į antrąją pusę E. Šulčiūtės dvitaškis metimas padidino lietuvių pranašumą iki penkių taškų 72:67. Likus žaisti minutę iki rungtynių pabaigos rezultatas buvo lygus. G. Petronytė perima kamuolį ir išveda lietuves į priekį 76:74, tačiau jau kitoje atakoje Vengrės išlygino rezultatą likus žaisti 16 sekundžių iki rungtynių pabaigos. Paskutinę sekundę M. Kvedaravičiūtės metimas skriejo pro šalį. 76:78 Vengrijos rinktinės naudai.

LIETUVA G. Petronytė (8 at. kam.) ir K. Nacickaitė po 20 tšk, G. Labuckienė 12 tšk.

VENGRIJA B. Hatar 20 tšk, K. Raksanyi 18 tšk.