0
Klaipėdos „Neptūnas“ – Kapo d’Orlando „SikeliArchivi“ 99:62 (nuotr. Fotodiena.lt)

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai FIBA Čempionų lygos turnyre 37 taškų skirtumu – 99:62 – sutriuškino Kapo d’Orlando „SikeliArchivi“ (Italija) ekipą ir, iškovoję septintąją pergalę, dar labiau įsitvirtino trečiojoje B grupės turnyro lentelės vietoje.

Tai itin didelis „Neptūno“ žingsnis kito FIBA Čempionų lygos etapo link. Klaipėdiečiai artimiausius persekiotojus lenkia dviem pergalėmis.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai rungtynes „Švyturio“ arenoje, palaikomi savo sirgalių, pradėjo itin galingai nusiteikę. Klaipėdiečiai po Laimono Kisieliaus tritaškio, dviejų Simo Galdiko atakų iš po krepšio su baudos metimu ir dar Laimono Kisieliaus dvitaškio susikrovė dviženklę persvarą – 10:0.

„SikeliArchivi“ komandos taškų badą nutraukė tritaškį smeigęs jaunasis Lietuvos krepšinio talentas Arnoldas Kulboka – 3:10. Įpusėjus pirmajam kėliniui, italai priartėjo iki penkių taškų – 11:16.

Tada klaipėdiečiai atsakė spurtu – 11:4 ir po įspūdingo Edgaro Želionio dėjimo komandas skyrė 12 taškų – 27:15. Po kelių akimirkų dar vienas E. Želionio dėjimas privertė džiūgauti į „Švyturio“ areną susirinkusius sirgalius – 33:19.

Antrajame kėlinyje jaunasis neptūnietis Laurynas Beliauskas pataikė tris tritaškius iš eilės, į aikštę pirmą kartą šį sezoną po stuburo operacijos žengęs Mindaugas Kačinas taip pat puikiai įsijungė į atakų šou – pelnė penkis taškus ir klaipėdiečiai į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaudami 36 taškais – 66:30.

Trečiajame kėlinyje vienu metu skirtumas buvo išaugęs iki rekordinio skaičiaus – 38 taškų (71:33), tačiau prieš ketvirtąjį svečiai skirtumą sušvelnino iki 30 taškų – 50:80.

Ketvirtasis kėlinys buvo formalumas – akivaizdžiai matėsi, kad neptūniečiai kur kas pranašesni ir šįvakar iškovos užtikrintą pergalę.

Kitas FIBA Čempionų lygos rungtynes „Neptūnas“ žais sausio 31 dieną, trečiadienį, 19.30 val. Graikijoje su Salonikų PAOK ekipa.

„Neptūnas“: Vytautas Šulskis 17 (2/3 dvit., 3/5 trit., 4/4 baudos, 4 atk. kam., 2 rez. perd., 21 naud. balas), Laurynas Bieliauskas 14 (4/7 trit.), Edgaras Želionis 12, Simas Galdikas 10, Tomas Delininkaitis 9 (3/5 trit.), Brandonas Fieldsas 8 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), Matas Jucikas 6, Mindaugas Kačinas 5, Arūnas Mikalauskas 5, Jerry Johnsonas ir Renaldas Seibutis po 3 tšk.

„SikeliArchivi“: Arnoldas Kulboka 18 (4/9 dvit., 2/9 trit., 4/4 baudos, 7 atk. kam., 2 rez. perd.), Mario Delašas ir Mario Ihringas po 12, Vojislavas Stojanovičius 10 tšk.