60
Klaipėdos „Neptūnas“ – Kauno „Žalgiris“ 75:83 (nuotr. Fotodiena/Mato Baranausko)

55 procentų taiklumu iš toli atakavęs Kauno „Žalgiris“ (17-2) triumfavo „Betsafe-LKL“ lyderių akistatoje.

60

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose po atkaklios kovos 83:75 palaužė Klaipėdos „Neptūną“ (15-4).

Šeštąjį kartą iš eilės vietiniame fronte laimėję čempionai ir pirmenybių lyderiai nutraukė uostamiesčio ekipos aštuonių pergalių seriją.

Į trečiąją turnyro lentelės vietą nukritę Klaipėdos klubo krepšininkai pirmąjį kartą šį sezoną pralaimėjo „Betsafe-LKL“ rungtynes namuose.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ pirmavo 71:70, tačiau tuomet svečiai surengė spurtą 8:0 bei atitrūkę 79:70 pateikė rimtą paraišką pergalei.

Kazio Maksvyčio kariauna kovojo iki galo ir, likus žaisti minutę, prisivijo 75:79. Tuomet svarbaus metimo nepataikė Tomas Delininkaitis, o „Žalgirio“ pergalę įtvirtino Aarono White‘o baudų metimai ir Brandono Davieso blokas Simui Galdikui.

Drąsiai startavę klaipėdiečiai pirmosiomis minutėmis pabėgo į priekį 11:2, bet tokio šalto dušo pabudinti žalgiriečiai atsakė dar įspūdingesne atkarpa – svečiai spurtavo 20:0 bei įgijo dviženklę persvarą 26:16.

Antrajame kėlinyje viskas prasidėjo iš naujo. „Neptūnas“ surengė dar vieną savo spurtą 14:2 bei išlygino rezultatą 30:30. Tuomet laukė dar viena kauniečių atkarpa 8:0, leidusi jiems vėl būti priekyje 38:30, o pasibaigus kėliniui pirmauti 46:41.

Po ilgosios pertraukos komandos spurtais nebesikeitė. Trečiajame ketvirtyje įsibėgėję Kauno klubo snaiperiai Kevinas Pangosas ir Artūras Milaknis tolimais metimais leido išsaugoti apčiuopiamą persvarą 67:57.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 25, Simas Galdikas 13 (8 atk. kam.), Renaldas Seibutis 13, Vytautas Šulskis 8.

„Žalgiris“: Aaronas White‘as 15, Antanas Kavaliauskas 12, Kevinas Pangosas, Edgaras Ulanovas ir Vasilije Micičius po 11.