Lietuvos dviratininkių duetas Minske kovos dėl aukso

Minske (Baltarusija) vykstančio 2017–2018 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutiniojo, penktojo, etapo moterų komandų sprinto pirmajame etape sekmadienį Lietuvos atstovės Miglė Marozaitė ir Simona Krupeckaitė įveikė lenkes Marleną Karwacką bei Urszulą Los ir užsitikrino mažiausiai sidabro medalius. Panevėžietės finale apie 16.40 val. Lietuvos laiku kovos su vokietėmis Pauline Grabosch ir Emma Hinze.

Penktadienį atrankoje, kurioje dalyvavo 10 komandų, lietuvės (34,354 sek.) buvo ketvirtos, lenkės (34,374 sek.) – penktos, o vokietės (33,249 sek.) – pirmos.

Sekmadienį pirmojo etapo pirmajame važiavime Miglė ir Simona distanciją įveikė per 33,335 sek. Lietuvės lenkes pranoko 0,725 sek. Kitus tris važiavimus laimėjo Kinijos, Pietų Korėjos ir Vokietijos dviratininkės. Iš laimėjusių komandų geriausią rezultatą pasiekė vokietės – 33,332 sek. Lietuvės joms nusileido 0,003 sekundės. Pietų Korėjos (33,576 sek.) ir Kinijos (33,591 sek.) dviratininkės kovos dėl bronzos.

Vyrų sprinto atrankoje (23 dalyviai) Vasilijus Lendelis užėmė antrąją, o Svajūnas Jonauskas – 14-ąją vietas. Lietuvos atstovai 200 m distanciją iš eigos įveikė atitinkamai per 9,761 sek. ir 10,066 sek. Geriausiai pasirodė Nyderlandų atstovas Matthijsas Buchli – 9,731 sek. Devyni geriausi dviratininkai iškart pateko į aštuntfinalį, o 10–23 vietas užėmę dviratininkai kovojo šešioliktfinalyje.

V. Lendelis aštuntfinalyje įveikė rusą Alekseją Tkačiovą (18-as atrankoje), o ketvirtfinalyje 2-0 nugalėjo Pietų Korėjos atstovą Chaebin Im (10). Vasilijus pusfinalyje kovos su lenku Mateuszu Rudyku (3). Kitame pusfinalyje susitiks olandai M. Buchli (1) ir Theo Bosas (13). Pirmieji pusfinalio važiavimai vyks nuo 16.30 val.

S. Jonauskas šešioliktfinalyje įveikė rusą Aleksandrą Šarapovą (19), o aštuntfinalyje pralaimėjo M. Rudykui. Moterų keirino pirmojo etapo (16 dalyvių) pirmajame važiavime M. Marozaitė finišavo paskutinė, šešta, o antrajame paguodos važiavime buvo antra tarp penkių dalyvių ir pateko į pusfinalį, kurio važiavimai vyks nuo 18.22 val. Į antrąjį etapą pateko po dvi geriausias trijų pirmojo etapo važiavimų dviratininkes ir 1-3 vietas dviejuose paguodos važiavimuose užėmusios sportininkės.