„Juventus“ nutraukė nesėkmių seriją Čempionų lygoje

Trečiąją pergalę šio sezono FIBA Čempionų lygos turnyre iškovojo Utenos „Juventus“ (3/8) klubas. Žydrūno Urbono auklėtiniai savo aikštelėje 81:73 (18:10, 17:27, 23:19, 23:17) įveikė Krasnojarsko „Jenisej“ (2/9) ekipą.

Ši pergalė išsaugojo uteniškių galimybes patekti į kitą turnyro etapą bei, blogiausiu atveju, priartino prie kelialapio į FIBA Europos taurės turnyro atkrintamąsias varžybas.

Mindaugo Kupšo vedini uteniškiai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir per pirmąsias penkias minutes į savo krepšį praleidę metimą pabėgo į priekį – 12:3. Likus žaisti keturias minutes po galingo LaRono Dendy dėjimo skirtumas pirmą kartą tapo dviženkliu (14:3), o netrukus dar šiek tiek padidėjo – 15:3. Keturi Vitalijaus Liutyčiaus taškai leido svečiams sumažinti deficitą (7:15), o netrukus Ž. Urbonas buvo priverstas prašyti pasitarimo – 15:9. Per likusį laiką Jonte Flowersas pataikė tritaškį, o varžovai į tai atsakė baudos metimu – 18:10.

Antrojo kėlinio pradžioje Dovis Bičkauskis ir Anthony Irelandas pataikė tolimus metimus, o „Juventus“ pranašumas vėl tapo dviženkliu (24:14). Visgi po tikslių Anthony Hilliardo atakų svečiai priartėjo (24:30), o likus žaisti tris minutes komandas skyrė du taškai – 32:30. Negana to, Krasnojarsko klubas pelnė dar penkis taškus be atsako ir prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei „Jenisej“ buvo priekyje – 35:32. Per likusį laiką „Juventus“ komandai pavyko priartėti, tačiau įpusėjus mačui svečiai vis tiek buvo priekyje – 37:35.

Trečiąjį kėlinį keturias taškais iš eilės pradėjęs M. Kupšas vėl sugrąžino pranašumą „Juventus“ klubui (39:37), bet Martino Meierio dvitaškis su pražanga netruko grąžinti persvarą Krasnojarsko komandai – 45:42. Įpusėjus kėliniui priekyje vėl buvo uteniškiai (47:45), o po Maksymo Korniienko tritaškio skirtumas šoktelėjo iki penkių taškų ribos – 56:51. Nors per likusį laiką svečiai sumažino atsilikimą, prieš lemiamas 10 minučių „Juventus“ buvo priekyje – 58:56.

Keturis taškus iš eilės pelnęs Karolis Guščikas ketvirtajame kėlinyje sužaidus keturias minutes dar sykį sugrąžino persvarą uteniškiams (65:62), o A. Irelandas ją šiek tiek padidino – 69:65. Likus žaisti keturias minutes, L. Dendy pataikė iš toli (72:65), bet tuo pačiu atsakė V. Liutyčius – 72:68. Pusantros minutės iki rungtynių pabaigos, „Juventus“ įgijo šešių taškų persvarą (74:68), o po A. Irelando ir L. Dendy tritaškių, prasidėjus paskutinei minutei, skirtumas tapo dviženkliu – 80:70. Per likusį laiką svečiai neišsigelbėjo ir „Juventus“ iškovojo pergalę rezultatu 81:73.

„Juventus“ klubui 18 taškų pelnė Anthony Irelandas (dvitaškiai 4/8, tritaškiai 2/5, baudos 4/4, 7 rez. perd.), 15 – Mindaugas Kupšas (dvitaškiai 4/5, baudos 7/8, 10 atk. kam.), 13 – LaRonas Dendy (tritaškiai 2/6), 12 – Arvydas Šikšnius, 10 – Dovis Bičkauskis (tritaškiai 3/5, 4 rez. perd.), 6 – Karolis Guščikas (7 atk. kam.), 4 – Jonte Flowersas, 3 – Maksymas Korniienko.

Svečių gretose išsiskyrė Anthony Hilliardas (17 tšk., tritaškiai 3/10), Suleimanas Braimohas (16 tšk., 6 atk. kam.), Vitalijus Liutyčius (12 tšk.) bei Martinas Meieris (11 tšk., 11 atk. kam.).