Kauno „Žalgiris“ patyrė nesėkmę Eurolygos rungtynėse Bamberge. Lietuvos čempionai prarado anksti pražangų prisirinkusį kapitoną Paulių Jankūną. Nors žalgiriečiai kovojo iki galo, antradienio mače su „Brose“ krepšininkais krito po dramatiškos kovos – 86:93 (23:21, 21:16, 17:27, 25:29).

Bambergo komanda pirmajame kėlinyje pirmavo 18:12, bet tada „Žalgiris“ spurtavo 7:0. Svečiai po pirmojo kėlinio buvo priekyje 23:21.

Lietuvos čempionai fantastiškai sužaidė antrojo ketvirčio pabaigą, po kurios pirmavo rekordiniu pranašumu – 44:37.

Trečiojo kėlinio pradžioje žalgiriečių persvara dar labiau išaugo (49:41). Tačiau vėliau ketvirtąją pražangą gavo kapitonas Paulius Jankūnas. Tuo „Brose“ bemat pasinaudojo ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 64:61.

Paskutiniajame kėlinyje vyko katės ir pelės žaidimas. „Žalgiris“ bandė nepaleisti varžovų, bet šie Kauno komandos prisileisti nenorėjo.

Statistika

„Žalgiris“ pataikė visas 14 baudų.

„Brose“: Augustine’as Rubitas 22 (8/11 dvitaškių, 7 atkovoti kamuoliai, 5 išprovokuotos pražangos), Danielis Hackettas 16 (7/8 baudų, 7 išpr. praž.), Dejanas Musli 14 (6/9 dvit., 6 atk. kam.).

„Žalgiris“: Aaronas White’as 23 (8/12 dvit., 7/7 baud., 8 atk. kam., 6 išpr. praž.), Artūras Milaknis 18 (6/9 tritaškių), Vasilije Micičius 12, Brandonas Daviesas 10.

Ketvirtasis kėlinys

Per likusį laiką Bambergo krepšininkai atsilaikė.

Dūrį į paširdžius smeigė „Brose“ gynėjas Danielis Hackettas (82:87).

A. White’as toliau laikė iniciatyvą savo rankose. 78:81 po dviejų amerikiečio baudų metimų.

„Brose“ pirmavo 77:70. Žalgiriečiams pavyko priartėti. Po A. White’o dvitaškio 76:79.

Svarbų tritaškį pataikė A. Milaknis (70:74).

P. Jankūnas prasižengė penktąjį kartą. 67:71.

Bambergo krepšininkams pirmaujant 67:64, ketvirtąkart nubaustas ir B. Daviesas.

Kauniečiai ketvirtį pradėjo atsilikdami 61:64.

Trečiasis kėlinys

Įtūžęs Š. Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės. Daugiausia pylos gavo B. Daviesas. „Žalgiris“ atsiliko 59:64.

R. Hickmanas baudų metimais išvedė šeimininkus į priekį (60:59).

Tuo „Brose“ netruko pasinaudoti – rezultatą dvitaškiu išlygino A. Rubitas (56:56).

Kėlinio viduryje žalgiriečius iš vėžių išmušė ketvirtoji kapitono P. Jankūno pražanga.

B. Davieso dvitaškis užfiksavo naują persvaros rekordą – 49:41.

„Turime išlaikyti koncentraciją, gindamiesi perimetre. Reikia pasitempti, dengiantis prieš aukštaūgius. Dejanas Musli ir Augustine’as Rubitas turi per daug erdvės“, – prieš trečiąjį kėlinį kalbėjo Š. Jasikevičius.

Antrasis kėlinys

Svečiai sėkmingai baigė pirmąją rungtynių dalį ir pirmavo rekordine persvara – 44:37.

Antanui Kavaliauskui pelnius du taškus, savo komandą pokalbiui pasikvietė ir Bambergo komandos treneriai (41:37).

37:37. Šaras paprašė dar vienos pertraukėlės.

Svečiai, pirmaudami 34:33, prasižengė penktąjį kartą. „Brose“ pranašumą grąžino du Ricky Hickmano baudų metimai (34:35).

Kai rezultatas buvo lygus (26:26), teisėjai technine pražanga nubaudė „Žalgirio“ slovėną Beno Udrihą.

Antrąjį ketvirtį šeimininkai pradėjo tritaškiu, po kurio Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertaukėlės (23:24).

Pirmasis kėlinys

Lietuvos čempionai persvarą išsaugojo iki kėlinio pabaigos – 23:21.

Kėlinio viduryje „Žalgiris“ stabtelėjo – 12:18. Tylą nutraukė Vasilije Micičiaus tritaškis, Aarono White’o dvitaškis ir du baudų metimai (19:18).

Žalgiriečiai kurį laiką vijosi, bet jiems pranašumą vėl grąžino K. Pangosas (12:10).

Pirmuosius svečių taškus dvitaškiu pelnė B. Daviesas (2:3). Kauniečius į priekį dviem baudomis išvedė A. Toupane’as (4:3).

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: Kevinas Pangosas, Axelis Toupane’as, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas.

Prieš rungtynes

Susitinka Vokietijos ir Lietuvos čempionai.

„Brose“ į kovą su „Žalgiriu“ stoja be vyriausiojo komandos trenerio – Andrea Trinchieri. Jam operuotas petys. Italą laikinai pakeitė asistentas Ilias Kantzouris, trumpai Kaune talkinęs tuomečiam strategui Ilias Zouros.

Rezultatyviausi „Brose“ krepšininkai šio sezono Eurolygoje: Ricky Hickmanas (12,4 taško), Dorellas Wrightas (11,1 tšk., 6,1 atkovoto kamuolio), Dejanas Musli (10,3 tšk., 7,3 atk. kam.).

„Žalgiris“ laimėjo 12 iš 13 paskutiniųjų tarpusavio rungtynių. Pastarąjį kartą žalgiriečiai šventė pergalę gruodį namie – 88:84. Tuomet Kauno krepšininkai pataikė 10 tritaškių iš 19 (53 procentai). Šešis iš devynių „įskraidino“ Artūras Milaknis, tąkart pasiekęs asmeninį Eurolygos karjeros rekordą – įmetęs 20 taškų.

2013-aisiais „Žalgiris“ rungtynėse su „Brose“ sumušė ir komandos Eurolygos rekordą – pataikė 14 tolimų metimų.