50
Eurolyga: „Žalgiris“ – „Unicaja“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kauno „Žalgirio“ (11-6) krepšininkai dantimis ir nagais grįžo į pergalių kelią Eurolygos turnyre. Šarūno Jasikevičiaus kariauna sausakimšoje namų arenoje 79:77 (17:19, 15:21, 20:15, 27:22) palaužė Malagos „Unicaja“ (7-10).

50

Prieš rungtynes „Žalgiris“ padėkojo buvusiam komandos treneriui, dabar „Unicaja“ klubo vairą laikančiam Joanui Plazai. Jam atsistojusi plojo visa „Žalgirio“ arena.

Skelbta, kad išparduoti visi bilietai - mačą stebėjo 15 tūkst. 480 sirgalių.

Rungtynes įsitaisę VIP ložėje žiūrėjo ir Ballai - tėvas LaVaras bei LiAngelo ir LaMelo. Ir jie išvydo nuožmią bei gražią kovą.

Per pirmus du kėlinius Malagos „Unicaja“ susmeigė net 8 tritaškius iš 15, o gynybos pančiuose visiškai surakino „Žalgirio“ puolimo schemas.

„Unicaja“ vienu metu pirmavo 11 taškų pranašumu, kurį „Žalgiris“ tirpdyti bandė ilgai - likus žaisti dvi minutes iki trečio kėlinio pabaigos Beno Udrihas baudų metimais galiausiai išvedė lietuvius į priekį 52:51.

Netrukus „Unicaja“ susigrąžino pranašumą, bet ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai pagaliau atrado raktą į sėkmingą puolimą. Kevinas Pangosas ir Edgaras Ulanovas smeigė tritaškius, taškus rinko Paulius Jankūnas ir „Žalgiris“ jau pirmavo 66:61.

8 taškus pelnęs Artūras Milaknis, iššovė tada, kai labiausiai reikėjo - snaiperis įsūdė tritaškį, kai liko žaisti kiek daugiau nei minutė ir padidino „Žalgirio“ persvarą iki 75:68. Iki tol jis buvo pataikęs tik vieną tolimą metimą iš šešių.

Kauniečiai persvaros neišsaugojo - likus žaisti 18.9 sekundės svečiai atsiliko vos tašku 75:76. Varžovai turėjo pažeisti taisykles ir tą padarė prieš P.Jankūną - kapitonas šaltakraujiškai realizavo metimus.

Malagos komanda galėjo išplėšti pratęsimą - Vasilje Micičius pataikė tik vieną baudos metimą, o svečiai nuskuodė į greitą puolimą. Prasiveržęs varžovas jau buvo arti dviejų taškų, bet metimą blokavo Edgaras Ulanovas.

Prastai rungtynes pradėjęs ir po pirmos rungtynių pusės minus vieną naudingumo balą turėjęs P.Jankūnas galiausiai finišavo galingai - ketvirtajame kėlinyje siautėjęs puolėjas rungtynes baigė su 14 taškų (6/11 dvit.), 9 atkovotais kamuoliais ir 22 naudingumo balais.

Kanadietis Kevinas Pangosas surinko 16 taškų, Edgaras Ulanovas ir Aaronas White’as po 11.

Kitą savaitę „Žalgiris“ sužais dvejas Eurolygos rungtynes - antradienį išvykoje su Bambergo „Brose“ ir ketvirtadienį su Valensijos „Basket“.