„Šiauliai“ pergalingai pradėjo BBL rungtynių ciklą regione

„Šiauliai“, surengę krepšinio šventę Pakruojyje, pratęsė pergalių Baltijos krepšinio lygoje (BBL) seriją. A grupės lyderiai 93:72 (26:17, 26:16, 22:26, 19:13) antrąjį sykį sezone įveikė svečius iš Baltarusijos – Minsko „Tsmoki-Minsk“ ir laimėjo ketvirtąsias rungtynes iš eilės.

Šia dvikova Pakruojyje šiauliečiai pradėjo trijų BBL čempionato mačų regione ciklą, kuriuo siekiama populiarinti krepšinį bei tapti visam regionui atstovaujančiu klubu. Kitas dvi rungtynes komanda žais Joniškyje ir Radviliškyje.

Tiek šiauliečiams, tiek į „Atžalyno“ gimnazijos sporto salę susirinkusiems ir komandą palaikiusiems pakruojiškiams, įsibėgėti prireikė septynių minučių ir poros Damono Lynno tolimų metimų. Po jų rungtynių šeimininkai spurtavo ir, kėlinio pabaigoje Donatui Sabeckiui įmetus iš po krepšio su varžovo pražanga, susikrovė devynių taškų pranašumą – 26:17.

Antrojo kėlinuko pradžioje visus ant kojų pakėlė krepšį galingu dėjimu sudrebinęs Laurynas Birutis, kuriam kamuolį ore pakabino Kristupas Žemaitis. Sėkmingą šiauliečių atkarpą pratęsė D. Sabeckis, Evaldas Šaulys ir Arminas Urbutis, o komandas ketvirčio viduryje komandas skyrė 19 taškų – 43:24.

Po pertraukos „Šiaulių“ pranašumas išaugo. Po komandos kapitono A. Urbučio metimo Saulės miesto krepšininkai pirmavo 63:39. Tačiau, vėliau treneriui Antanui Sireikai teko prašyti minutės pertraukėlės ir iš naujo suderinti komandos žaidimą. Pasipylus klaidoms, „Tsmoki-Minsk“ sudegino deficitą daugiau nei per pusę – 59:70, iki kėlinuko pabaigos likus žaisti minutę. Ketvirčio pabaigoje tritaškį su varžovo pražanga pataikius Nickui Zeisloftui, šiauliečių žaidimas vėl įgavo pulsą.

Per paskutines 10 minučių šeimininkų persvara ėmė augti. Rungtynių pabaigoje puikią atkarpą puolime sužaidė K. Žemaitis, pelnęs septynis iš devynių komandos taškų. Daugiausiai jo pastangomis „Šiaulių“ persvara perkopė 20-ies taškų ribą.

„Šiaulių“ komandai taškų pelnė: L. Birutis – 18, E. Šaulys – 13 (5 rez. perdavimai), D. Sabeckis – 12 (5 rez. perdavimai), N. Zeisloftas, Š. Beniušis ir K. Žemaitis (7 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai) – po 9, A. Urbutis ir D. Lynnas – 8, A. Wrightas – 4, G. Stankevičius – 3, V. Šarakauskas (7 atk. kamuoliai) ir M. Žukauskas taškų nepelnė.

Treneris A. Sireika: „Buvo gražių dalykų, bet buvo ir elementarių klaidų, kurios netinka prie „Šiaulių“ veido. Jų neturėtų būti. Nuo rungtynių pradžios matėsi mūsų persvara. Naudojome visus 12 žaidėjų, todėl nėra lengva išsireikalauti, kad kilę nuo suolelio įsijungtų tinkamai, nepritrūktų koncentracijos. Trečiajame kėlinuke varžovai pradėjo naudoti zoninį spaudimą, kuris šiuolaikiniame krepšinyje yra nebemadingas, LKL lygoje jį mažai kas benaudoja. Žaidėjai atpratę nuo to, todėl pasipylė klaidos. Bet tai buvo gera pamoka jaunimui. Besikeičiančios situacijos verčia juos „skaityti žaidimą“. Konkrečių krepšininkų kaltinti negalima, tai visų penkių žaidėjų sąveika. Bet ši atkarpa man labai nepatiko.“