10
R.Meilutytė. (nuotr. SCANPIX)

Rūta Meilutytė ir vėl suspindo auksu - Europos plaukimo čempionate trumpajame (25 m) baseine ji už nugaros paliko visas varžoves 100 m krūtine rungties finale.

10

Nuotolį jį įveikė per 1 min. 3,79 sek. Lietuvė pakartojo geriausią sezono rezultatą Europoje, kuris taip pat priklausė jai.

Rūta fantastiškai startavo ir pirmavo visos distancijos metu, taip net neleisdama varžovėms pagalvoti apie pergalę.

Antra liko suomė Jenna Laukkanen - 1 min. 4.25 sek. Bronzą iškovojo ispanė Jessica Vall Montero - 1 min. 4,80 sek.

Kiek anksčiau ji jau pelnė aukso medalį 50 m krūitne rungtyje. Tai jau ketvirtasis Lietuvos medalis Danijoje.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino sportininkę Rūtą Meilutytę, Europos plaukimo čempionate Danijoje 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje iškovojusią antrąjį aukso medalį.

Pasak šalies vadovės, ši nauja pergalė visai Lietuvai kelia pasididžiavimą plaukikės sportiniu meistriškumu, charakterio tvirtumu ir tikros kovotojos, įveikiančios didžiausius uždavinius, dvasia.

Prezidentės teigimu, R. Meilutytė yra „geriausias pavyzdys visiems mūsų sportininkams, kaip siekti tikslo“. Sportininkei šalies vadovė palinkėjo įkvepiančių ir sėkmingų dar laukiančių startų.