„Lietuvos ryto“ komanda nusileido „Lokomotiv“

„Lietuvos ryto“ komandai (4–4) nepavyko pratęsti pergalių serijos Europos taurės turnyre. Trečiadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 68:77 (12:25, 13:19, 29:15, 14:18) nusileido Krasnodaro „Lokomotiv“ klubui (8–0).

Rungtynių pradžioje svečiams sunkiai sekėsi pelnyti taškus – įpusėjus pirmajam kėliniui, Vilniaus klubas atsiliko 5:12. „Lietuvos ryto“ puolimą bandė gaivinti Martynas Echodas ir Travisas Petersonas, tačiau rusai išlaikė pranašumą. Įsibėgėję „Lokomotiv“ krepšininkai susikrovė dviženklę persvarą 12:25.

Antrojo ketvirčio metu situacija aikštėje nesikeitė. „Lietuvos rytui“ vis nepavykdavo pralaužti Sašos Obradovičiaus treniruojamos komandos gynybos, o skirtumas tarp klubų vis augo. Prieš ilgąją pertrauką Vilniaus klubas turėjo 19 taškų deficitą (25:44).

Pailsėję svečiai bandė dar sykį pakilti į kovą. M. Echodo ir Roko Giedraičio metimai sušvelnino „Lietuvos ryto“ atsilikimą, kovingai žaidęs kapitonas Artūras Jomantas perėmė dar vieną kamuolį ir privertė šeimininkus prašyti minutės pertraukėlės (39:48). Jimmy Baronas tiksliai realizavo baudos metimus ir Lietuvos komanda dar labiau priartėjo (54:59).

R. Giedraitis pasižymėjo dvitaškiu, bet susizgribę rusai atsakė rezultatyviomis atakomis ir susikrovė aštuonių taškų persvarą. Likus žaisti pusantros minutės, „Lietuvos rytas“ dar sugebėjo priartėti (68:73), tačiau „Lokomotiv“ išlaikė pranašumą ir laimėjo 68:77.

„Nenoriu ieškoti pasiteisinimų, tačiau šiandien mums trūko traumuotų aukštaūgių ir po krepšiais neprilygome varžovams. Tačiau nenuleidome rankų ir toliau kovojome – trečiajame kėlinyje grįžome į rungtynes. Manau, buvo neblogas mačas. Sekmadienį žaidėme labai sunkias rungtynes Kaune, kai po ilgos pertraukos įveikėme „Žalgirį“. Šiame mače aikštėje atidavėme daug energijos ir jėgų. Šiandien vertėmės be svarbaus žaidėjo Louko Mavrokefalidžio, o kitas aukštaūgis Egidijus Mockevičius į aikštę turėtų grįžti po kelių savaičių“, – po rungtynių kalbėjo Vilniaus klubo vyriausiasis treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: Chrisas Krameris (6 rez. perd.) 21, Benas Madgenas 13, Martynas Echodas (10 atk. kam.) 9, Rokas Giedraitis ir Jimmy Baronas po 7, Artūras Jomantas 5, Travisas Petersonas 4, Mindaugas Lukauskis 2.

„Lokomotiv“: Mardy Collinsas 17, Ryanas Broekhoffas 12.