Nors Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai ir nukraujavę, tačiau įrodė, kad jų laidoti ar nuvertinti tikrai negalima. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Prancūzijoje vykusiose FIBA Čempionų lygos rungtynėse parodė charakterį ir gerokai patampė nervus Prancūzijos čempionams – Šalono „Elan“ krepšininkams. Neptūniečiai pergalę iš rankų paleido paskutinę rungtynių minutę, kai per ją suklydo tris kartus. Dvikova baigėsi rezultatu 81:86.

Nors aikštės šeimininkai antrajame kėlinyje vienu metu pirmavo 14 taškų skirtumu – 50:36, tačiau antrojoje rungtynių pusėje neptūniečiai, po Lauryno Beliausko ir Laimono Kisieliaus taiklių tolimų šūvių, priartėjo iki trijų taškų – 73:76. Dar po kelių akimirkų po Juano Palacioso bloko ir kitoje aikštės pusėje pelnytų dviejų taškų komandas beskyrė taškas – 75:76.

Po kelių akimirkų penktąją pražangą užsidirbo ir ant suolo privalėjo atsisėsti Simas Galdikas.

Tačiau toliau savo šou demonstravo J. Palaciosas, iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus mažiau nei trims minutėms išvedęs „Neptūną“ į priekį – 79:78.

Kitose atakose dukart iš tolimų distancijų netaikliai į krepšį atakavo Jerry Johnsonas, kartą – J. Palaciosas. Galiausiai iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 1 min. 11 sek., prancūzų žaidėjas Lance’as Harrisas tolimu metimu persvėrė rezultatą – 81:79.

Per paskutinę dvikovos minutę neptūniečiai suklydo ir kamuolį prarado tris kartus bei teko susitaikyti su pralaimėjimu.

Į Prancūziją nevyko kelio traumą besigydantis Tomas Delininkaitis ir po stuburo operacijos reabilitaciją atliekantis Mindaugas Kačinas, o komandą sekmadienį paliko ir į Vilniaus „Lietuvos rytą“ išvyko Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžūnas.

Tad į pagalbą skubiai teko kviestis jaunuosius neptūniečius, rungtyniaujančius dublerių – „Neptūno-Akvaservis“ ekipoje – Aidą Einikį ir Arūną Mikalauską.

Pirmąją tarpusavio akistatą, vykusią Klaipėdoje, neptūniečiai laimėjo 75:73.

Kitas FIBA Čempionų lygos rungtynes „Neptūnas“ žais po savaitės, gruodžio 19 dieną (antradienį), Latvijoje su „Venspils“ ekipa.

Iki to laiko, gruodžio 16 dieną (penktadienį), 17.20 val., neptūniečių laukia „Betsafe-LKL“ rungtynės Kėdainiuose su vietos „Nevėžio“ ekipa.