130
Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ (nuotr. Fotodiena.lt)

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) netikėtą pergalę iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“. Jis sekmadienį Kaune 65:63 (18:16, 12:13, 18:22, 17:12) nukovė šalies čempioną „Žalgirį“.

130

Statistika

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 18 (7/10 dvitaškių, 8 atkovoti kamuoliai, 6 išprovokuotos pražangos), Vasilije Micičius 12 (6/6 baudų, 5 rezultatyvūs perdavimai, 5 išpr. praž.).

„Lietuvos rytas“: Travisas Petersonas 17 (6/6 baud., 5 išpr. praž.), Martynas Echodas 14 (5/8 dvit., 6 atk. kam.), Benas Madgenas 10 (7 atk. kam.), Rokas Giedraitis 10.

Ketvirtasis kėlinys

Vilniaus ekipa turėjo pražangą rezerve, ja pasinaudojo, o paskutintysis Artūro Milaknio tritaškis tikslo nepasiekė.

Šeimininkams teko prasižengti. „Lietuvos ryto“ australas Benas Madgenas pataikė vieną baudą iš dviejų ir paliko šansą Kauno komandai (65:63).

Nors paskutinės atakos priklausė „Žalgiriui“, iš pradžių K. Pangoso metimą blokavo M. Echodas, o vėliau kanadietis nebuvo taiklus.

„Lietuvos rytas“ sugebėjo ne tik pavyti, o ir aplenkti varžovus. Tai likus pusei minutės dėjimu padarė R. Giedraitis (64:63).

P. Jankūnas nubaustas nesportine pražanga.

Žalgiriečiai spurtavo ir pabėgo 55:48.

Trečiasis kėlinys

Antrojoje kėlinio dalyje geriau žaidė „Žalgiris“, atitrūkęs 49:41. „Lietuvos rytas“ iki ketvirčio pabaigos priartėjo – 48:51.

Iniciatyvos ėmėsi šeimininkų kapitonas P. Jankūnas, pelnęs keturis taškus paeiliui ir sugrąžinęs komandai minimalų pranašumą (35:34).

Technine pražanga apdovanotas ir kitas strategas – Rimas Kurtinaitis.

Ketvirtį dėjimu pradėjo R. Giedraitis (32:29).

Antrasis kėlinys

„Žalgiris“ atkovojo 11 kamuolių puldamas, „Lietuvos rytas“ – septynis. Bendra statistika – 25:16. Tiesa, kauniečiai prarado 11 kamuolių, svečiai – keturis.

Per 20 minučių pirmaujanti komanda keitėsi 11 kartų, keturissyk rezultatas buvo lygus.

17-ąją minutę Š. Jasikevičius už, teisėjų nuomone, perdėtas emocijas nubaustas technine pražanga. Tuo „Lietuvos rytas“ pasinaudojo ir po dviejų kėlinių pirmavo 30:29.

„Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas antrojo kėlinio pradžioje išlygino rezultatą (18:18), o A. White’as išvedė šeimininkus į priekį (20:18).

Pirmasis kėlinys

Žalgiriečiai iki kėlinio pabaigos priartėjo (16:18).

Vilniaus komanda atitrūko, du tritaškius pataikius vidurio puolėjui L. Mavrokefalides ir tiek pat baudų pridėjus M. Echodui (10:2). Po jo dėjimo skirtumas išaugo iki dviženklio (16:5).

Nors vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius auklėtiniams akcentavo vengti greitų varžovų atakų, būtent tokiu būdu pirmuosius rungtynių taškus pelnė A. Jomantas (2:0). Į tai dvitaškiu atsakė buvęs „Lietuvos ryto“ kapitonas A. Kavaliauskas (2:2).

Šeimininkai rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: Kevinas Pangosas, Axelis Toupane’as, Edgaras Ulanovas, Aaronas White’as ir Antanas Kavaliauskas. Svečiai – Chrisas Krameris, Jimmy Baronas, Artūras Jomantas, Martynas Echodas bei Loukas Mavrokefalides.

„Lietuvos rytas“ į rungtynes vyko išvakarėse – traukiniu. Šiandien tokiu būdu į Kauną atkeliavo per penkis šimtus sostinės klubo sirgalių.