Kauno „Žalgirio“ (6-5) krepšininkai pasiekė įspūdingą pergalę Eurolygos turnyre 80:74 parbloškdamas iki tol penkias pergales iš eilės iškovojusį ir fantastišką formą rodžiusį Atėnų „Panathinaikos“ (7-4) klubą.

„Labai laimingas, kad įveikėme komandą, kuri žaidė turbūt geriausią krepšinį Eurolygoje. Aplošėmė tokį grandą, puikus vakaras. Daug kuo yra kuo didžiuotis, ypač kaip buvo perlaužtos rungtynės, tai tikrai trenerio svajonė.

Perlaužėme fizine jėga, atsidavimu, plano laikymųsi. Didžiulis žingsnis į priekį ir tuos žingsnius reikia didinti“, - po rungtynių džiaugėsi „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

Pirmą kėlinį kauniečiai pralaimėjo net 10:20, tačiau antrajame kėlinyje ėmė laužti rungtynių eigą į savo pusę, o galiausiai ją perlaužė laimėdami trečią kėlinį net 31:14.

Š.Jasikevičius šį kartą kirto teisėjams, kurie „Žalgiriui“ sušvilpė trisdešimt pražangų, kai varžovams - 21.

„Pirmame kėlinyje nusileidome viskuo, žaidėme be kiaušų. Kitus tris kėlinius buvo fantastinis atsidavimas.

Perlaužėmė rungtynes vėl nesulaukdami pagarbos iš teisėjų. Su komanda analizavome, kiek sušvilpta pražangų kiekvienai komandai po dešimties turų.

Mes pirmi - mums sušvilpta dvidešimčia pražangų daugiau nei artimiausiai kitai komandai. Tai fantastinis skaičius. Mes nesame kažkokie, kurie vien lupa per rankas, bet turbūt nesam grandai“, - ironiškas buvo treneris.

Atskirų Šaro žodžių sulaukė Paulius Jankūnas, pelnęs 17 taškų, nors žaidžia traumuotas. Kartu treneris patraukė per dantį veteraną už jo surengtą greitą ataką, kai perėmęs kamuolį jis persivarė jį per aikštę ir pelnė du taškus iš po krepšio.

„Čia buvo rimtas kandidatas į „Shaqtin a fool“. Būtų įdomu eiti į lenktynes su juo - blogiau nepasirodyčiau“, - juokėsi Šaras.

Puikiai rungtynėse atrodė ir Kevinas Pangosas, surinkęs 12 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų.

„Jis yra pasiruošęs vesti komandą. Jis vienintelis mūsų konkretus vedlys. Daug kas remia gynybą prieš jį. Jis veda komandą“, - teigė Š.Jasikevičius.