Kauno „Žalgiris“ (6-5) sužaidė vieną geriausių kėlinių sezone ir Eurolygoje pademonstravęs žvėrišką charakterį 80:74 10:20, 21:13, 31:14, 16:27) nukovė vieną turnyro lyderių Atėnų „Panathinaikos“ (7-4) su Luku Lekavičiumi.

Kauniečiai trečią kėlinį laimėjo net 31:14 ir jame atrodė įspūdingai - būtent ši dešimties minučių atkarpa ir suvaidino svarbiausią vaidmenį kovojant dėl pergalės.

„Žalgiriui“ Paulius Jankūnas pelnė 17 taškų, Aaronas White’as pridėjo 13, o Kevinas Pangosas dvigubą dublį - 12 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Tačiau naudingiausias iš visų buvo Edgaras Ulanovas, pelnęs 8 taškus, atkovojęs 11 kamuolių, atlikęs tris rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

„Žalgiris“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 37:24.

Lukas Lekavičius graikams per 15 minučių pelnė du taškus ir atliko penkis rezultatyvius perdavimus.

Svečius skandino netaiklūs baudų metimai - jie realizavo vos 17 metimų iš 30 (56,7 proc.).

„Panathinaikos“ prieš šias rungtynes buvo karščiausia turnyro komanda, iškovojusi penkias pergales iš eilės.

Tokia ji atrodė ir pirmajame kėlinyje, kuriame fantastiškai gynėsi ir pirmavo prieš žalgiriečius 20:10.

Jų persvara buvo išaugusi iki dvylikos, bet nuo tos akimirkos ji ėmė vis tirpti ir įpusėjus rungtynėms Lietuvos čempionai teatsiliko 31:33.

Tikrasis šou prasidėjo trečiajame kėlinyje - A.White’as du kartus laužė krepšį dėjimais, pelnė devynis taškus iš eilės, o „Žalgiris“ tiesiog siautėjo.

Puiki gynyba ir išmintingas puolimas visiškai daužė galinguosius graikus ir kauniečiai šovė į priekį 57:42.

Vien per trečią ketvirtį kauniečiai pelnė 31 tašką - tiek pat, kiek per pirmus du ketvirčius kartu sudėjus.

Ketvirtą kėlinį N.Pappas pradėjo trimis tritaškiais iš eilės, tačiau kapitonas P.Jankūnas sprendė visus klausimus ir padėjo išlaikyti persvarą 70:56.

Netrukus graikai įsūdė dar du tritaškius ir darėsi neramu - 70:64.

Svečiai per paskutinį ketvirtį pataikė net šešis tolimus metimus, o rungtynių pabaigoje įtampa augo.

Likus žaisti dvi minutes P.Jankūnas užsidirbo penktą pražangą, o svečiai priartėjo iki 76:71. Tačiau tai ir buvo viskas - žalgiriečiai varžovų arčiau neprisileido ir užbaigė rungtynes užtikrintai. Įsirašyta jau šeštoji pergalė Eurolygoje.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17, A.White’as 13, K.Pangosas 12, A.Kavaliauskas ir B.Daviesas po 9, E.Ulanovas 8, V.Micičius 4, A.Milaknis ir A.Toupane’as po 3, D.Bostas 2, P.Valinskas 0.

„Panathinaikos“: N.Pappas 16, Ch.Singletonas 15, K.C.Riversas 11, N.Calathesas 10.

Rungtynių eiga.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Panathinaikos“ (10:20, 21:13, 31:14, 16:27)

Likus žaisti dvi minutes P.Jankūnas užsidirbo penktą pražangą, o svečiai priartėjo iki 76:71.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Panathinaikos“ 62:47 (10:20, 21:13, 31:14)

„Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius turėjo tvardytis, nes teisėjai dalino žalgiriečiams vieną pražangą po kitos. Kartu įspūdingai žaidė A.White’as, du kartus įdėjęs iš viršaus ir pelnęs 9 taškus iš eilės.

Paulius Valinskas kėlinio viduryje patyrė čiurnos traumą.

Įspūdingai gynyboje žaidęs „Žalgiris“ po K.Pangoso dvitaškis įgijo dviženklę persvarą 50:40. Persvara ir toliau augo, o žalgiriečių traukinys nestojo - 62:47.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Panathinaikos“ 31:33 (10:20, 21:13)

Aikštėje toliau vyko klampus krepšinis, kuriame „Žalgirio“ atakos labai strigo - įpusėjus kėliniui vis dar atsilikta 18:25.

„Žalgiris“ puikiai pabaigė kėlinį, atrasdavo daugiau pasirinkimų puolime, o gynyboje žaidė užtikrintai. Visa tai leido sumažinti atsilikimą iki 31:33.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Panathinaikos“ 10:20

Lietuvos čempionai rungtynes pradėjo klampiai - du kartus suklydo, tris atakas baigė be taškų, bet tylą nutraukė Kevino Pangoso tritaškis ir sėkminga Antano Kavaliausko atkarpa, leidusi įpusėjus kėliniui pirmauti 8:7.

Kauniečiai pralaimėjo atkarpą 0:10 ir atrodė visiškai pasimetę prieš varžovų gynybą. Likus minutei iki ketvirčio pabaigos aikštėje pasirodė Lukas Lekavičius, sulaukęs šiltų sirgalių plojimų.

Po pirmo kėlinio svečiai pirmavo dviženkliu skirtumu - 20:10.