11
Rungytnių akimirkos (nuotr. Fotodiena.lt/Roko Lukoševičiaus)

Kauno „Žalgiris“ (5-4) atrado naujų ginklų puolime ir pasiekė labai svarbią pergalę Eurolygos turnyre - 91:83 (22:28, 25:16, 19:17, 25:22) įveiktas Stambulo „Anadolu Efes“ (2-7).

11

Prieš rungtynes kauniečių treneris Šarūnas Jasikevičius sakė, kad kol kas jos - pačios svarbiausios šio sezono Eurolygoje.

Jeigu pirmoje rungtynių pusėje įspūdingai žaidė Edgaras Ulanovas, pelnęs dvidešimt taškų, tai antroje rungtynių pusėje kauniečiai atrado neišnaudotų rezervų - taškus, kai to labiausiai reikėjo, rinko Paulius Valinskas, Brandonas Daviesas ir Axelis Toupane’as.

„Žalgiris“ pirmajame kėlinyje pirmavo 22:18, bet po Dee Bosto nesportinės pražangos ir Krunoslavo Simono tritaškio paskutinę kėlinio sekundę jau atsiliko 22:26.

Antrajame kėlinyje po to paties D.Bosto tritaškio žalgiriečiai buvo įgiję šešių taškų persvarą, tačiau ši greitai tirpo ir Š.Jasikevičius turėjo prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos sužvėrėjo E.Ulanovas, pelnęs 9 taškus iš eilės. Puolėjas per pirmus du kėlinius pelnė net 20 taškų. Lietuvos čempionai įpusėjus rungtynėms pirmavo 47:44.

Svečiai trečiajame kėlinyje taškus rinko baudų metimais, o nuoalt švilpiamomis pražangomis buvo nepatenkintas ne tik Šaras, žaidėjai, bet ir žiūrovai.

Kibirkštį žaidime įžiebė jaunasis Paulius Valinskas, pataikęs tritaškį ir sumaniai išprovokavęs pražangą, po kurios sumetė tris baudų metimus.

Ketvirtą kėlinį B.Daviesas pradėjo dviem galingais dėjimais ir pirmą kartą sukrovė „Žalgiriui“ dviženklę persvarą - 71:61.

Netrukus iš jų estafetę perėmė Paulius Jankūnas, pelnęs keturis taškus iš eilės - 78:66.

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes persvara tirpo - Kauno klubas tepirmavo 86:83.

Tada K.Pangosas pelnė du taškus, B.Motumas prametė tritaškį, o K.Pangosas kitoje atakoje jį įsūdė, nulemdamas rungtynes.

Kauno „Žalgiris“: E.Ulanovas 22, P.Jankūnas 17, B.Daviesas 12, K.Pangosas 10.

Stambulo „Anadolu Efes“: B.Dunstonas 17, J.Adamsas 15.

Starto penketai. Kauno „Žalgiris“: K.Pangosas, A.Toupane, E.Ulanovas, P.Jankūnas, B.Daviesas.

„Anadolu Efes“: K.Simonas, R.Ledo, J.Adamsas, V.Štimacas, B.Dunstonas.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Anadolu Efes“ 91:83 (22:28, 25:16, 19:17, 25:22)

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Anadolu Efes“ 66:61 (22:28, 25:16, 19:17)

A.White'o tritaškis ir B.Davieso dėjimas kėlė ant kojų visą areną, o kauniečiai išliko priekyje 56:51.

Svečiai taškus rinko baudų metimais, o kauniečių ugnį įžiebė jaunasis Paulius Valinskas, pataikęs tritaškį ir sumaniai išprovokavęs pražangą, po kurios sumetė tris baudų metimus.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Anadolu Efes“ 47:44 (22:28, 25:16)

Sužaidus lygiai tris minutes antrajame kėlinyje „Anadolu Efes“ jau buvo surinkusi penkias asmenines pražangas, o kauniečiai išsiveržę į priekį 31:28.

Po D.Bosto tritaškio žalgiriečiai buvo įgiję šešių taškų persvarą, tačiau ši greitai tirpo ir Š.Jasikevičius turėjo prašyti minutės pertraukėlės. Po jos sužvėrėjo E.Ulanovas, pelnęs 9 taškus iš eilės. Puolėjas per pirmus du kėlinius pelnė net 20 taškų. Lietuvos čempionai įpusėjus rungtynėms pirmavo 47:44.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Anadolu Efes“ 22:28

Dar net neįpusėjus pirmam kėliniui Š.Jasikevičius turėjo ant suolo sodinti B.Daviesą, užsidirbusį dvi pražangas. Turkai kurį laiką pirmavo, bet „Žalgiris“ lygino rezultatą po individualių A.Toupane’o ir E.Ulanovo prasiveržimų.

„Žalgiris“ pirmavo 22:18, bet po D.Bosto nesportinės pražangos ir K.Simono tritaškio paskutinę kėlinio sekundę jau atsiliko 22:26.