Marijampolės „Sūduva“ sukūrė vieną didžiausių sensacijų Lietuvos futbolo padangėje ir nutraukė Vilniaus „Žalgirio“ dominavimą - lemiamose A lygos rungtynėse namų stadione laimėjo net 3:0 (3:0) ir į viršų kėlė čempionų taurę.

Vilniečiai Lietuvos čempionais buvo tapę keturis sezonus iš eilės. „Sūduvai“ tai yra pirmasis čempionų titulas.

Kartu su šiomis ir dar dvejomis rungtynėmis baigėsi 2017 metų A lygos sezonas.

Marijampoliečiai daug aktyviau pradėjo rungtynes, nors jiems būtų užtekę ir lygiųjų. Vis tik „Sūduvos“ futbolininkai nusprendė su likimu nejuokauti - jau septintąją minutę po pakelto kampinio ir kilusios sąmyšio baudos aikštelėje kamuolį į vartus pasiuntė Semiras Kerla.

Negana to, vos po akimirkos grubiai klydo žalgiriečių vartininkas Armantas Vitkauskas, išėjęs per toli iš vartų ir kamuolį atidavęs „Sūduvos“ futbolininkui. Šis beveik iš vidurio aikštės paleido tolimą smūgį, kurį įkrisdamas į vartus bandė atmušti A.Vitkauskas.

Vis tik kamuolys atsitrenkė į viršutinį virpstą, o prie jo pirmasis prišokęs Karolis Laukžemis 8-ąją minutę dvigubino persvarą.

Kuriam laikui aistros nurimo, bet „Sūduva“ toliau užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą.

Paskutinį smūgį vilniečiai gavo jau per pridėtą pirmo kėlinio laiką - buvęs „Žalgirio“ žaidėjas Andro Švrljuga pasiuntė tikslų smūgį ir visiškai palaužė buvusius čempionus.

Antrajame kėlinyje viskas klostėsi ramiau - abi ekipos jau žinojo, kaip viskas baigsis.

Metų pradžioje intriga nekvepėjo. „Žalgiris“ žingsniavo užtikrintai, o jo pranašumas turnyro lentelėje buvo perkopęs ir dviženklį.

Vis tik tada vilniečiai ėmė buksuoti, o „Sūduva“ šventė vieną pergalę po kitos ir galiausiai sezoną vainikavo istoriniu pasiekimu.