Antradienį Eurolygoje užfiksuoti netikėti rezultatai. Trejose krepšinio rungtynėse pergales šventė žemiau turnyro lentelėje žengusios komandos.

Įspūdingą pasirodymą surengė Vitorijos „Baskonia“. Ji savo aikštėje nepasigailėjo Madrido „Real“ – 105:75 (36:17, 28:27, 24:19, 17:12).

Svečiai nepirmavo nė karto. Didžiausias „Baskonia“ pranašumas – 104:71.

Vitorijos krepšininkai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 40:28.

„Real“ gretose Jonas Mačiulis žaidė šešias minutes, per kurias pelnė keturis taškus, visus – baudų metimais.

„Baskonia“: Rodrigue’as Beaubois 15, Marcelinho Huertasas 13 (6 rezultatyvūs perdavimai), Jaysonas Grangeris 12 (7 išprovokuotos pražangos, 5 rez. perd.), Mattas Janningas 11, Janis Timma 10 (6 atkovoti kamuoliai).

„Real“: Luka Dončičius 18 (6/6 baudų), Walteris Tavaresas 10 (7 atk. kam.).

„Real“ (4 pergalės / 3 pralaimėjimai) užima šeštąją Eurolygos poziciją, „Baskonia“ (2/5) – 14-ąją.

Įtikinamai laimėjo ir Atėnų „Panathinaikos“. Graikijos komanda namuose 93:65 (26:16, 20:11, 26:22, 21:16) sutriuškino Maskvos srities „Chimki“.

Rusijos ekipa 2-ąją minutę pirmavo 3:0, bet vėliau sąlygas diktavo „Panathinaikos“. Didžiausia Atėnų krepšininkų persvara – galutinis rungtynių rezultatas.

„Panathinaikos“ pataikė 17 tritaškių iš 27 (63 procentai), „Chimki“ – aštuonias baudas iš 18-os (44 proc.). Atėnų komanda kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 39:29.

Lukas Lekavičius prie pergalės per 12 minučių taškais neprisidėjo. Lietuvis vienintelis „Panathinaikos“ komandoje surinko neigiamą naudingumo balų skaičių – -4.

„Panathinaikos“: Marcusas Denmonas 24 (7/9 tritaškių), Jamesas Gistas 12 (5/6 baud., 6 atk. kam., 5 išpr. praž.), Nickas Calathes 11 (5/9 dvitaškių, 11 rez. perd.), Mattas Lojeski 10.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 17 (5/11 dvit., 7 išpr. praž.).

„Chimki“ (5/2) krepšininkai – antri lygos turnyro lentelėje, „Panathinaikos“ (4/3) – aštunti.

Svečiuose daug vargo neturėjo ir Stambulo „Anadolu Efes“, 92:72 (19:19, 28:16, 20:26, 25:11) pranokusi Tel Avivo „Maccabi“.

Pirmasis kėlinys vyko atkakliai, bet vėliau išryškėjo „Anadolu Efes“ pranašumas. Didžiausias atotrūkis – galutinis rezultatas.

„Anadolu Efes“ iš 25 kartų 14 taikliai atakavo iš toli (56 proc.). Turkijos komanda kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 46:30.

„Maccabi“: Pierre’as Jacksonas 20 (6/9 dvit., 6 klaidos), Jonahas Boldenas 12 (8 atk. kam.), Deshaunas Thomasas 10 (6 atk. kam.), Alexas Tyusas 10 (5/8 dvit.).

„Anadolu Efes“: Errickas McCollumas 31 (8/11 trit., 6 išpr. praž.), Vladimiras Štimacas 15 (5/12 dvit., 5/6 baud., 13 atk. kam., 5 išpr. praž.), Krunoslavas Simonas 11 (5 atk. kam.), Bryantas Dunstonas 10 (6 atk. kam., 5 pražangos), Ricky Ledo 10 (9 atk. kam.).

„Maccabi“ (4/3) užima penktąją Eurolygos vietą, „Anadolu Efes“ (2/5) – 15-ąją.