Gaisras (Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Gaisras (Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Praėjusio šeštadienio naktį mediniame daugiabutyje, vadinamame „barake“, kilo gaisras. Jei ne atsitiktinai pabudusi ir dūmų kvapą pajutusi budri moteris, galėjo nutikti didžiulė nelaimė ir supleškėti visos septynios name gyvenančios šeimos. Paaiškėjo, kad žuvęs žmogus jau bene dešimtį metų gyveno savivaldybės socialiniame būste.

Jis nebuvo sudaręs sutarties su savivaldybe ir, kaimynų teigimu, neoficialiai butą nuomojo iš savivaldybės socialinio būsto naudotojų. Šis atvejis vienas iš tų, kurie dar sykį parodo, kad savivaldybės turtas valdomas aplaidžiai.

Rastas kūnas

Bendrasis pagalbos centras pranešimą apie tai, kad Biržuose iš vieno aukšto medinio bendrabučio buto rūksta dūmai, gavo 00.47 val. Pranešta, kad dega Medelyno gatvės 24 numeriu pažymėtas namas.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams butas degė atvira liepsna. Ugnis buvo gesinama iš pradžių pro langą, vėliau išlaužtos buto durys.

REKLAMA

01.07 val. bute rastas nukentėjęs žmogus ir perduotas gaivinti medikams. Po kelių minučių konstatuota čia gyvenusio Arūno Juozėno, gimusio 1969 metais, mirtis.

Gaisro metu žmonės evakavosi patys. Atvykus ugniagesiams buvo atjungta elektra.

Sudegė kambarys, aprūko kitos buto patalpos. Gaisro metu išardyta 10 kvadratinių metrų medinės sienos ir 6 kvadratai medinių grindų.

Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkė Daiva Dovydėnienė sakė, kad labiausiai tikėtina gaisro priežastis – neatsargus rūkymas lovoje.

„Beprasmė mirtis“, - apie vyro žūtį kalbėjo kaimynai. Anot jų, velionis visuomet buvęs draugiškas, mandagus.

Perspėjo akyla kaimynė

„Jei ne Astra, šiandien greičiausiai būtų ne vienerios, bet kelerios laidotuvės“, - taip po gaisro kalbėjo daugiabučio namo gyventojai. Mediniame „barake“ įrengtuose savivaldybės socialiniuose butuose gyvena septynios šeimos.Name, kur kilo gaisras, gyvenanti Astra sakė, kad ji tą penktadienį jau buvo įmigusi, kai apie 00.45 val. pajutusi dūmų kvapą. Prabudusi moteris pagalvojo, kad gal svyla elektros laidai.

Dūmai veržėsi pro jos kambario sieną. Šalia šios sienos miegojo jos aštuoniolikmetė dukra. Vėliau paaiškėjo, kad gaisro židinys buvo čia pat, už sienos...

Moteris išėjo į lauką ir pamatė, kad iš A. Jozėno gyvenamojo buto virsta dūmai. Ji puolė belstis pas kaimynus, juos žadinti šaukdama, kad kilo gaisras.

REKLAMA

„Žmonės tik sumigę, gal ir alaus savaitgalį kas išgėrę, pažadinti buvo labai sunku“, - pasakojo moteris.

Po nelaimės ji sakė naktimis negalinti užmigti - vis galvojanti, kas galėjo nutikti, jei laiku nebūtų pajutusi dūmų kvapo. Pirmadienį moteris ruošėsi važiuoti į miestą pirkti dūmų detektorių.

Gaisrą gesino vienas

Tą naktį pirmiausia buvo pažadinti šalia degusio buto gyvenantys kaimynai. Viena moteris šiuo metu nevaikšto, nes yra susilaužiusi abi kojas. Nelaimės metu ji sėdėjusi kambaryje, verkusi ir vis žiūrėjusi, ar nekaista siena, kuri jungėsi su degusio kaimyno butu. Jos vyras išskubėjo į lauką. Pamatęs, kad Arūno bute pilna dūmų, išdaužė langą, čiupo kibirus ir skubėjo vandeniu gesinti ugnį. Deja, niekas iš daugiabučio namo gyventojų gaisro gesinti vyrui nepadėjo. Vieni stovėjo ir žiūrėjo, kiti netgi juokėsi.

Įsiplieskusią ugnį gesinęs žmogus manė, kad kaimynas tebeguli lovoje. Tik atvykus ugniagesiams sužinojo, kad žuvusysis gulėjo prie lango. Gali būti, kad Arūnas iki jo atšliaužė tikėdamasis išsigelbėti...

„Tu kada nors kaip Kalanta sudegsi“, - tokių pasakytų žodžių Arūnui vis nepamiršta kaimynė. Moteris, vyrą pažįstanti jau bene trisdešimtį metų, sakė, kad jis labai daug rūkė. Dažnai nuorūkos krisdavo kur papuola, jis jų neskubėdavo gesinti...

Jos pranašiški žodžiai, deja, išsipildė.

Penktadienio vakarą A. Juozėnas užsuko pas kaimynus. Vėliau, jų žiniomis, jis nuvažiavo pas savo draugę. Iš jos sugrįžo į namus apie 20 valandą ir garsiai įsijungė muziką. Apie 22 valandą muzika nutilo, o naktį kaimynai pajuto dūmų kvapą.

REKLAMA

Dūmų detektoriai nesuveikė

Medelyno gatvės 24 namo gyventojai stebėjosi, kodėl nesuveikė dūmų detektoriai. Kai kuriuose būstuose juos pastatė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Vieni žmonės spėliojo, kad detektoriai nesuveikė, nes jie buvo kambariuose, kurių durys uždarytos. Kiti kalbėjo, kad tokie detektoriai turi būti ir virtuvėje.

Tame name gyvenančią vieną moterį nustebino ir kitas dalykas. Ji skambino bendruoju pagalbos centro (BPC) telefonu ir pranešė apie kilusį gaisrą Medelyno gatvės 24 name. Tačiau BPC darbuotoja aiškino, kad ugniagesiai nemato jokio gaisro, ir svarstė, kad galbūt pranešimas melagingas.

„Ugniagesiai atvažiavo tik tada, kai pasakiau seną mūsų namo adresą – Vėjo g. 28A“, - pasakojo moteris.

Ji sakė, kad naujojo, prieš daugiau nei metus pakeisto namo adreso nežino ne tik ugniagesiai - namo tokiu adresu neranda ir greitosios medicinos pagalbos automobiliai.

Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Nagelė sakė nieko negirdėjęs apie tai, koks buvo pranešimas apie gaisrą ir kad BPC galėjo nežinoti naujo namo adreso. Todėl jis nieko negalintis komentuoti.

„Pranešimas gautas 0.47 val.. Atvykome 0.53 val. Vadinasi, per šešias minutes. Mieste mums leidžiama atvykti per 8 minutes, tad į laiką tilpome“, - sakė A. Nagelė.

BPC atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė sakė, kad dėl skambinusios moters nurodyto adreso jokių problemų nekilo. BPC iš pradžių buvo nurodyta, kad dega Medelyno gatvės 24 namas. Vėliau paskambinusi moteris patikslino, kad pagal seną adresą tai buvo Vėjo 28A.

REKLAMA

„Klausimo, jog tai melagingas iškvietimas, nebuvo. Ugniagesiai atvyko į įvykio vietą praėjus dviem minutėms po adreso patikslinimo. Pirmasis skambutis buvo 0.45 val., o pajėgos atvyko 0.53 val. – taigi, laiku“, - sakė V. Juozevičiūtė.

Tą naktį dirbę ugniagesiai „Šiaurės rytams“ sakė, kad situacija buvo labai pavojinga. Jei žmonės nebūtų pajutę dūmų kvapo, galėjo sudegti visi.

Klausimai rajono savivaldybei

Medelyno gatvės 24 daugiabučio namo gyventojai vienas per kitą teigė turintys klausimų Biržų rajono savivaldybėje būsto klausimus sprendžiančiai Strateginio planavimo ir turto valdymo skyriaus vyriausiajai specialistei Aldonai Jurkštaitei. Iš Gajūnų kaimo kilęs velionis A. Juozėnas buvo išsiskyręs su žmona.

Gyvenamojo būsto neturėjo. Medelyno gatvėje esančiame „barake“ jis jau glaudėsi daugiau nei dešimtį metų. Paskutiniu metu butą nuomojo iš S. M. šeimos. S. M. savivaldybės socialinį būstą nuomojo iš savivaldybės. Taigi, butas buvo pernuomotas. Žmonės tikino žinantys, jog žmogus už buto nuomą nuomotojo artimiesiems kas mėnesį neva mokėdavo po 50 eurų. Be to, dar susimokėdavo už savo sunaudojamą elektrą.

Pinigų vyras turėjo, nes dirbo nelegaliai.

„Oficialaus buto nuomotojo, kuris prieš kelis mėnesius mirė, žmona gyveno viename Respublikos gatvės daugiabutyje. Čia jau seniai negyveno. Apie tai A. Jurkštaitei buvo pasakiusi viena namo gyventoja, tačiau ji nieko nedarė“, - tikino gyventojai.

REKLAMA

Jie sakė žinantys, kad Biržuose yra ir daugiau tokių iš savivaldybės „pernuomotų“ būstų. Jų įsitikinimu, savivaldybė šiame sektoriuje turėtų įvesti tvarką, nes yra daug žmonių, kuriems tikrai reikia kur gyventi.

„Mėnesį nesumoki už butą, tuoj tave grasina iškeldinti. O čia žmogus nelegaliai gyveno dešimt metų, ir nieko“, - piktinosi gyventojai. Savaitgalį Medelyno gatvės daugiabučio namo gyventojai vėdino prirūkusias patalpas. Jie svarstė, kada savivaldybė apšiltins ugniagesių išplėštas sienas, kurios dabar kiauros, šaltis smelkiasi į kaimynystėje gyvenančių žmonių būstus. Be to, sutvarkyti reikės ir į lauką išmestus apdegusius baldus bei lentas.

Tačiau pirmadienį iki pietų niekas iš savivaldybės nelaimės vietoje dar nebuvo pasirodęs.

Būtų žinojusi ką daryti?

Biržų rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Jurkštaitė vakar dar negalėjo pasakyti, kada bus remontuojamas savivaldybės būstas. Pasak A. Jurkštaitės, buto nuomininkas buvo S. M. Vyras neseniai mirė. Į savivaldybę spalio pabaigoje buvo atėjusi mirusiojo žmona ir parašė pranešimą, kad buto savininkas mirė, tačiau atsisakė iškraustyti jo turtą. Kad kažkas kitas šį butą nuomoja, A. Jurkštaitė sakė nežinojusi. Jei būtų žinojusi, to tikrai nebūtų leidusi.

Ją stebino ir suma, kurią velionis neva mokėdavo nuomotojai.

„Žmonės daug ką sako“, - taip tai, jog gyventojai tikina jai sakę apie pernuomotą valdišką būstą, komentavo A. Jurkštaitė.

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Audris Mukas pirmadienį sakė tik iš korespondentės sužinojęs apie savivaldybės socialiniame būste sudegusį žmogų. Todėl apie namo ir teritorijos sutvarkymą sakė dar nieko negalįs pasakyti.  

 

GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI
REKLAMA

Nėra komentarų. Būk pirmas - komentuok!

Darius Šidlauskas (TV3 nuotr.)
Žinomos Šiaulių estrados dainininkės Vitalijos Katunskytės sūnus net sėdėdamas už grotų neleidžia laiko veltui. Atvirkščiai – ir toliau sugeba daryti nusikaltimus tokiu būdu ...
Policija Kėdainiuose skelbia karą kelių ereliams: antradienį ir trečiadienį visame mieste vyko policinė priemonė, kurios metu buvo matuojamas automobilių važiavimo greitis. / Algimanto Barzdžiaus nuotr.
Uostamiesčio pareigūnai ieško įžūlaus vairuotojo, partenkusio 71-ienų senolį ir kone palikusio jį mirti. Su dviračiu kelyje buvęs senukas partrenktas netoli Kretingos. ...
Gaisras Žvėryne nuotr. Broniaus Jablonsko
Radviliškio rajone esančiame kaime atvira liepsna dega butas, viduje galimai yra žmonių, praneša Alytaus policija. Šiandien 17.38 val. val. Bendrajame pagalbos centre skubios ...
 Rusijos saugumui dirbęs programišius prisipažino įsilaužęs į JAV demokratų partijos serverius (nuotr. SCANPIX)
Panevėžio apygardos teismas pirmadienį tris asmenis pripažino kaltais pagrobus iš Norvegijos įmonių 246 tūkst. eurų, nusikaltimams pasitelkiant kenkėjiškas kompiuterines ...
Policija nuotr. Broniaus Jablonsko
Kaune susidūrė du automobiliai, vieno jų vairuotojas dėl sužalojimų paguldytas į ligoninę, praneša Kauno policija. Pirmadienį popiet gautas pranešimas, kad Kaune, Kalniečių ir ...
REKLAMA

Top Video

Neramios žinios dingusio lietuvio paieškoje
DABAR RODOMA
Neramios žinios dingusio lietuvio paieškoje
DABAR RODOMA
Pasižvalgykime, kaip Lietuva ir jos žmonės gyveno pastarąjį šimtmetį
DABAR RODOMA
Lietuvai sveikinimai plaukia ir iš svetur, estų ministrai pragydo lietuviškai
DABAR RODOMA
Savo gimtadienį Lietuva švenčia su kaupu
DABAR RODOMA
Staigmena per Nacionalinių premijų teikimą – prabilo šventėje pasirodęs Vaitkus
DABAR RODOMA
Artėjančios Vasario 16-tosios siurprizai Lietuvoje
DABAR RODOMA
Signatarų rūmų balkone Vasario 16-ąją lauksiantys Landsbergio, jo neišvys
DABAR RODOMA
Siaubo kupinas skrydis lėktuvu ir avarinis nusileidimas Havajuose
DABAR RODOMA
Paviešinta, kas padėtų išvengti smurto prieš vaikus
DABAR RODOMA
Ministerija kreipiasi į vairuotojus: žada naują tvarką – pajus visi

Televizija

Į viršų