Italas Eyobas Fanielis laimėjo Venecijos maratono varžybas sekmadienį po netikėtos sumaišties trasoje.

Favoritai Abdulahlas Dawudas, Gilbertas Kipletingas Chumba, Kipkemei Mutai ir Davidas Kiprono Metto sudarė lyderių grupę, prieš kurią važiavo kryptį rodantis motociklininkas.

Jie buvo nubėgę 25 kilometrus, kai nusuko į šalį ir įveikė dar kelis šimtus metrų, kol suvokė klaidą ir pasuko atgal. Bėgikai prarado apie dvi minutes.

Tuo metu E.Fanielis, iš vietos Venecijos maratono bėgimo klubo, buvo atsilikęs viena minute nuo lyderių.

Šiems išklydus iš kelio, E.Fanielis staiga pats tapo lyderiu kartu su Mohammedu Mussa, nuo kurio paskui atsiplėšė.

25 metų E.Fanielis tapo pirmuoju italu, laimėjusiu Venecijos maratoną per pastaruosius 22 metus. Jo rezultatas 42 km 195 m ilgio distancijoje – 2 val. 12 min. 16 sek.

E.Fanielis dviem minutėmis aplenkė M.Mussą, o trečias finišavo Tariqas Bamaaroufas, aplenkęs G.K.Chumpą.