Dviratininkė Simona Krupeckaitė papildė apdovanojimų kolekciją dar vienu medaliu. 34-erių panevėžietė, kurią treniruoja jos vyras Dmitrijus Leopoldas, Berlyne (Vokietija) vykstančiame aštuntajame Europos dviračių treko čempionate šeštadienį iškovojo sidabrą. Simona antra finišavo keirino rungties finale.

S. Krupeckaitė per savo karjerą pelnė devynis Senojo žemyno pirmenybių medalius – tris aukso, du sidabro ir keturis bronzos.

2010 metų keirino pasaulio ir 2012 metų Europos čempionė pagrindiniame finale nusileido triskart pasaulio čempionei vokietei Kristinai Vogel. Bronzos medalį pelnė nugalėtojos titulą gynusi ukrainietė Liubov Basova.

Ketvirtąją vietą užėmė prancūzė Mathilde Gros, penktąją – ispanė Tania Calvo, o šeštąją – rusė Anastasija Voinova.

Ketverių olimpinių žaidynių dalyvė S. Krupeckaitė pirmojo etapo trečiajame važiavime buvo priešpaskutinė, penkta. Simona laimėjo pirmąjį paguodos važiavimą ir pateko į pusfinalį. Pirmajame jo važiavime Lietuvos rinktinės lyderė finišavo antra ir iškovojo teisę dalyvauti pagrindiniame finale.

21-erių Miglė Marozaitė pirmojo etapo antrajame važiavime buvo paskutinė, penkta, o ketvirtajame paguodos važiavime finišavo paskutinė, trečia, ir nepateko į pusfinalį.

Keirino rungtyje (6 ratai) dviratininkai startuoja paskui specialiu mopedu važiuojantį greičio reguliuotoją, užimdami burtų tvarka nustatytas pozicijas, ir negali jo lenkti. Iki finišo likus keturiems ratams lyderis pasitraukia, leisdamas dviratininkams lenktyniauti likusį nuotolį.

Europos čempionato moterų daugiakovėje (omniume, 20 dalyvių) debiutavusi Olivija Baleišytė užėmė 12-ąją vietą. 19-metė panevėžietė surinko 68 taškus.

Nugalėtojos titulą apgynė pasaulio čempionė britė Katie Archibald (127 tšk.). Sidabro medalį pelnė olandė Kirsten Wild (120 tšk.), o bronzos – italė Elisa Balsamo (102 tšk.).

Pirmojoje rungtyje – skreče (7,5 km; 30 ratų) – O. Baleišytė užėmė aštuntąją vietą. Antrojoje rungtyje – tempo lenktynėse (7,5 km; 30 ratų) – Olivija (1 tšk.) liko 13-a, o trečiojoje rungtyje – atkrintamosiose lenktynėse – mūsų šalies dviratininkė buvo aštunta. Po trijų rungčių O. Baleišytė klasifikuota 10-a. Paskutinėje rungtyje – grupinėse lenktynėse dėl taškų (20 km; 80 ratų su 8 tarpiniais finišais) – Olivija kraičio nebepadidino ir nukrito dviem laipteliais.

Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.

Europos čempionatas baigsis sekmadienį. Paskutinę varžybų dieną S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė dalyvaus sprinto lenktynėse, o Vasilijus Lendelis ir Svajūnas Jonauskas – keirino rungtyje.