Ketvirtadienį ant Eurolygos parketo žengė keturi Lietuvos krepšininkai. Geriausiai sekėsi Lukui Lekavičiui, kuris buvo rezultatyviausias, o jo komanda laimėjo.

L. Lekavičiaus Atėnų „Panathinaikos“ savo aikštėje 93:83 (22:15, 21:20, 26:21, 24:27) įveikė Bambergo „Brose“.

Šeimininkai pirmavo visų rungtynių metu. Didžiausia „Panathinaikos“ persvara buvo 24-ąją minutę. Tada komandas skyrė 18 taškų (57:39).

Abi ekipos pataikė po devynis tolimus metimus. „Panathinaikos“ tiek įmetė iš 16-os, „Brose“ – 19-os bandymų.

L. Lekavičius per 15 minučių pelnė 10 taškų ir atliko tris rezultatyvius perdavimus.

„Panathinaikos“: Nickas Calathesas 23 (6/8 dvitaškių, 6 rezultatyvūs perdavimai), Chrisas Singletonas 15 (5/6 baudų, 10 atkovotų kamuolių), Ianas Vougioukas 11 (5/6 baud.), Jamesas Gistas 11, Lukas Lekavičius 10.

„Brose“: Leonas Radoševičius 19 (8/10 dvit., 6 atk. kam., 5 išprovokuotos pražangos), Ricky Hickmanas 19 (5/6 baud., 6 išpr. praž.).

Milano „AX Armani“ rungtynėse prireikė pratęsimo. Italijos komanda namie 86:92 (21:23, 17:14, 16:27, 26:16, 6:12) nusileido čempionės titulą ginančiai Stambulo „Fenerbahce“.

Nors svečiai 30-ąją minutę pirmavo 64:54, „AX Armani“ nenuleido rankų. Ji rungtynių pabaigoje spurtavo 7:0 ir išsiveržė į priekį (77:75).

„Fenerbahce“ laimėjo atkarpą 5:0 (80:75). Į tai dvitaškiu atsakė Jordanas Theodore’as, tolimu metimu – Vladimiras Micovas.

Stambulo krepšininkai paskutinei atakai turėjo penkias sekundes, bet Bradas Wanamakeris nepataikė dvitaškio.

Pratęsimo metu daug pajėgesnė buvo „Fenerbahce“, kuri papildomas penkias minutes laimėjo 12:6.

„Fenerbahce“ dvitaškius metė 64 (27/42), „AX Armani“ – 43 (15/35) procentų taiklumu. Stambulo komanda kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 34:23 ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų – 19:13. Nepaisant to, kad komandos žaidė 45 minutes, ekipos mažai klydo – 7:11.

„AX Armani“ įžaidėjas Mantas Kalnietis per 14 minučių pelnė tris taškus, vidurio puolėjas Artūras Gudaitis per 24 – aštuonis. Pastarasis prametė visus tris dvitaškius, bet išprovokavo penkias pražangas ir realizavo aštuonias baudas iš 10.

„AX Armani“: Amathas M’Baye 16 (5 pražangos), Dairis Bertanis 16, Jordanas Theodore’as 15 (5/8 dvit., 5/5 baud., 7 rez. perd.), Vladimiras Micovas 15.

„Fenerbahce“: Kostas Sloukas 17 (9 rez. perd.), Luigi Datome 16 (7 atk. kam.), Bradas Wanamakeris 16 (5/7 dvit., 5 išpr. praž.), Nicolo Melli 15 (11 atk. kam.), Jasonas Thompsonas 10 (5/10 dvit., 5 atk. kam.).

„Real“ Madride 82:69 (20:15, 25:18, 11:20, 26:16) buvo stipresnė už Maskvos CSKA.

Svečiai 4-ąją minutę pirmavo 7:5, bet po to madas diktavo „Real“. Jis 14-ąją minutę buvo priekyje 45:31.

Maskvos krepšininkai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 41:31. Tačiau atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (5:16) ir dažniau klydo (17:7).

Jonas Mačiulis prie pergalės per 15 minučių prisidėjo šešiais taškais.

„Real“: Anthony Randolphas 16, Luka Dončičius 14 (9/11 baud., 8 išpr. praž., 6 atk. kam.).

CSKA: Willas Clyburnas 15 (6/8 baud., 9 atk. kam., 5 išpr. praž.), Cory Higginsas 11 (5 išpr. praž.).

Be lietuvių vykusiame mače Tel Avivo „Maccabi“ savo aikštėje 74:68 (19:16, 20:14, 17:23, 18:15) nugalėjo Vitorijos „Baskonia“.

Svečiai pirmavo pirmąsias aštuonias minutes. Vėliau iniciatyvą tvirtai perėmė „Maccabi“. Tel Avivo krepšininkai 24-ąją minutę buvo priekyje 48:34.

„Baskonia“ nepasidavė ir priartėjo (64:66), bet šeimininkai užtrikrintai finišavo.

„Maccabi“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 42:31. Abi komandos mažai klydo – 9:11.

„Maccabi“: Norrisas Cole’as 24 (6/14 dvit., 6/6 baud., 5 rez. perd., 5 išpr. praž.), Deshaunas Thomasas 17 (5/9 dvit.).

„Baskonia“: Rodrigue’as Beaubois 22 (6/7 dvit.), Ilimane Diopas 12, Tornike Shengelia 11 (5/9 dvit., 5 atk. kam.).