37
Klaipėdos „Neptūnas“ – „Ventspils“ – 87:80 (nuotr. Fotodiena.lt)

Klaipėdos „Neptūnas“ tęsia pergalingą žygį FIBA Čempionų lygos turnyre – „Švyturio“ arenoje 87:80 (24:22, 24:26, 22:16, 17:16) patiesti ir Latvijos čempionato lyderiai Ventspilio „Ventspils“ krepšininkai.

37

Neptūniečiai rungtynes pradėjo užsivedę – po Edgaro Želionio tritaškio ir Renaldo Seibučio reido išsiveržė į prekį – 5:0. Vsgi, įpusėjus pirmajam kėliniui, svečiai priartėjo iki minimumo – 9:10.

Nors „Neptūnas“ kėlinio pabaigoje vėl pirmavo penkių taškų skirtumu (24:19), „Ventspils“ žaidėjas Emmanuelis Ubilla tolimu metumu nubraukė Klaipėdos ekipos pranašumą iki dviejų – 24:22.

Antrąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo spurtu 8:0 ir po Tomo Delininkaičio taiklaus tritaškio susikrovė dviženklį pranašumą – 32:22.

Netrukus varžovai vis dažniau ėmė terorizuoti „Neptūno“ ekipos krepšį ir po kelių sėkmingų atakų bei dviejų iš eilės Maiko Bruesewitzo tritaškių latviai ne tik panaikno dviženklį skirtumą, o ir persvėrė rezultatą savo naudai – 40:38.

Komandos į didžiąją pertrauką išsiskirstė esant lygiam rezultatui – 48:48.

Trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ nuolat buvo 2–3 taškais priekyje, o po kėlinio pabaigoje po Laimono Kisieliaus taiklaus dvitaškio komandas skyrė septyni taškai – 67:60 ir „Ventspils“ komandos vyr. treneris Robertas Štelmaheris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Per ją Klaipėdos ekipos sirgaliai šėlo iš džiaugsmo – kilo iš savo tribūnų ir darė gyvas bangas.

„Ventspils“ žaidėjas Julius Jucikas dar buvo sušvelninęs skirtumą (64:67), tačiau kėlinį taikliu tritaškiu baigė ir „Neptūno“ sirgalius pralinksmino Tomas Delininkaitis – 70:64.

Visgi, latviai sugebėjo išsaugoti intrigą – iki rungtynių pabaigos likus 2 min. „Neptūno“ pranašumas ištirpo iki dviejų taškų – 78:76.

Klaipėdos ekipos sirgalių laimei, netrukus iniciatyvos ėmėsi ir dvitaškį pelnė Klaipėdos ekipos legionierius Juanas Palaciosas – 80:76.

Julius Jucikas vėl sumažino atsilikimą iki dviejų taškų, tačiau kitose atakose „Neptūnas“ neklydo – sėkmingas atakas surezgė R. Seibutis ir J. Palaciosas, tritaškį smeigė M. Girdžiūnas ir latviai buvo priversti aikštę palikti nuleistomis galvomis.

„Neptūnas“ – „Ventspils“ – 87:80 (24:22, 24:26, 22:16, 17:16)

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas – 18, Edgaras Želionis ir Tomas Delininkaitis – po 14, Juanas Palaciosas - 13, Renaldas Seibutis – 10, Arnas Butkevičius ir Laimonas Kisielius – po 7, Simas Galdikas taškų nepelnė.

„Ventspils“: Emmanuelis Ubilla – 17, Blake‘as Hamiltonas – 15, Mike‘as Bruesewitzas – 14, Aigaras Škele – 12, Julius Jucikas – 10.

Prieš savaitę klaipėdiečiai FIBA Čempionų lygos pirmajame B grupės ture rezultatu 75:73 nugalėjo Prancūzijos čempionus Šalono „Elan“ krepšininkus.

Kitas FIBA Čempionų lygos rungtynes „Neptūnas“ žais spalio 24 dieną (antradienį) 21 val. svečiuose su klaipėdiečiams iš praėjusio sezono puikiai pažįstama Liudvigsburgo „MHP Riesen“ (Vokietja) ekipa. Šias rungtynes tiesiogiai transliuos LRT Kultūros kanalas.

Dar iki šių rungtynių, spalio 22 dieną, sekmadienį, 17 val., „Švyturio“ arenoje „Neptūno“ laukia „Betsafe-LKL“ dvikova su kietą gynybinį krepšinį propaguojančiais Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkais.