Iki paskutinių minučių kovojęs „Juventus“ klubas suklupo Izmire

Be traumuotų Arvydo Šikšniaus ir Lauryno Samėno žaidęs Utenos „Juventus“ (0/2) klubas metė rimtą kovą galingai Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (2/0) ekipai. FIBA Čempionų lygos A grupės rungtynėse Gedimino Petrausko auklėtiniai svečiuose 78:90 (22:22, 15:20, 20:25, 21:23) nusileido Aleksandro Trifunovičiaus vadovaujamai komandai, kuriai tai buvo antroji pergalė turnyre.

Kitas FIBA Čempionų lygos rungtynes uteniškiai žais spalio 25 dieną, kai namuose priims Halono „Hapoel“ klubą iš Izraelio.

Nors susitikimas prasidėjo Karolio Guščiko dvitaškiu, aikštės šeimininkai atsakė penkiais taškais iš eilės ir sužaidus tris minutes pirmavo 7:2. Sužaidus keturias minutes, Scottas Woodas pataikė iš toli ir G. Petrauskas buvo priverstas prašyti pasitarimo – 12:4. Įpusėjus kėliniui, skirtumas buvo dviženklis (15:4), tačiau po dviejų iš eilės Simo Buterlevičiaus tritaškių deficitas gerokai sumažėjo – 15:19. Prasidėjus paskutinei minutei, komandas skyrė trys taškai (21:18), o Mindaugas Kupšas sumažino atsilikimą iki minimumo – 20:21. Kėlinio pabaigoje Jarrodas Jonesas pataikė vieną baudos metimą (22:20), tačiau Dovis Bičkauskis paskutinėmis sekundėmis atstatė pusiausvyrą – 22:22.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie, sužaidus keturias minutes, susigrąžino penkių taškų persvarą – 30:25. Nors K. Guščikas ir M. Kupšas atsakė keturiais taškais (30:29), „Pinar Karsiyaka“ vėl nutolo – 34:29. Likus žaisti dvi minutes D. J. Kennedy dvitaškiu sugrąžino devynių taškų persvarą Izmiro komandai (38:29), bet sėkmingiau ketvirčio pabaigą sužaidę svečiai įpusėjus susitikimui turėjo penkių taškų deficitą – 37:42.

Prasidėjus trečiajam kėliniui, Izmiro ekipa vėl nutolo (49:40), bet A. Irelandas ir LaRonas Dendy surengė „Juventus“ spurtą 6:0. Skirtumas aptirpo iki trijų taškų – 49:46. Likus žaisti keturias minutes, aikštės šeimininkai vėl atitrūko (57:49), o po penkių Dominico Waterso taškų skirtumas grįžo prie dviženklio – 61:51. Per likusį laiką ekipos pasikeitė tiksliomis atakomis ir prieš lemiamas 10 minučių komandas ir toliau skyrė 10 taškų – 67:57.

Po A. Irelando ir L. Dendy tikslių atakų, sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje, skirtumas sumažėjo iki septynių taškų (63:70), tačiau S. Woodas tritaškiu atstatė 10 taškų „Pinar Karsiyaka“ klubo pranašumą – 73:63. Likus žaisti keturias minutes komandas ir toliau skyrė 10 taškų (81:71), o po L. Dendy tritaškio Aleksandras Trifunovičius buvo priverstas prašyti pasitarimo – 81:74. Visgi per likusį laiką aikštės šeimininkai neišleido pergalės iš savo rankų ir laimėjo rungtynes rezultatu 90:78.

„Juventus“ ekipai 21 tašką pelnė Anthony Irelandas (6 rez. perd.), 17 – Simas Buterlevičius (tritaškiai 4/10), 12 – Karolis Guščikas (dvitaškiai 6/9, 6 atk. kam.), 9 – LaRonas Dendy (7 atk. kam.), po 8 – Dovis Bičkauskis (tritaškiai 0/4, 6 rez. perd.) ir Mindaugas Kupšas (dvitaškiai 4/5), 3 – Carlas Lindbomas (tritaškiai 1/5). Jonte Flowersas (tritaškiai 0/6) ir Jonas Zakas (tritaškiai 0/2) taškų nepelnė.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Jarrodas Jonesas (22 tšk., 10 atk. kam.), D. J. Kennedy (19 tšk., 8 atk. kam.), Dominicas Watersas (15 tšk., 11 rez. perd.) bei Scottas Woodas (13 tšk., tritaškiai 3/10).