„Jonava“ užsitikrino vietą A lygos šešetuke

Antrus metus iš eilės „Jonavos“ futbolininkai A lygos sezoną baigs tarp šešių stipriausių komandų, o ši pozicija suteikia privilegiją dalyvauti penktame čempionato rate. 27 turo rungtynėse šeštadienį jonaviškiai išvykoje 2:1 palaužė Utenos „Utenį“ ir tapo nepavejami septintąją vietą užimančiam Kauno „Stumbrui“.

Rungtynes aktyviau pradėję uteniškiai surezgė kelis pavojingus išpuolius. 11-ąją minutę Diede Traore puikiu perdavimu išvedė Ali Radhelį Cheikhą vieną prieš varžovų vartininką Povilą Valinčių, tačiau legionierius iš Alžyro smūgiavo pro šalį. 17-ąją minutę „Utenis“ keliais perdavimais staigiai perėjo į ataką ir jos smaigalyje atsidūręs pietų afrikietis Sibusiso Magwaza taip pat iššoko prieš P. Valinčių, bet ir jis smūgiavo netiksliai.

Jonavos komandai žaidimas ilgai nesiklijavo, jiems sunkiai sekėsi įveikti aktyvų „Utenio“ futbolininkų spaudimą. Vis tik svečiai blykstelėjo antrojoje kėlinio dalyje.

29-ąją minutę į greitą ataką pabėgęs Klaudijus Upstas perdavė kamuolį Maksimui Marusičiui, bet ukrainietis būdamas laisvas baudos aikštelėje „šovė“ virš vartų. M. Marusičius netrukus atsitiesė po šio nesėkmingo epizodo. „Jonavos“ puolėjas baudos aikštelėje išprovokavo Aleksandro Levšino pražangą. 11 metrų baudinį realizavo pats M. Marusičius – 0:1.

39-ąją minutę M. Marusičius dešiniajame krašte gražiai suklaidino Jesusą Villalobosą, atliko perdavimą prie vartų, o ten kamuolį iš kelių metrų į juos pasiuntė Tomas Salamanavičus – 0:2.

Prieš pat pertrauką padirbėti turėjo P. Valinčius – „Jonavos“ vartininkas atrėmė tolimą pavojingą Johno Hernandezo smūgį.

Utenos komandos viltys atgijo 59-ąją minutę. Tuomet jonaviškiai apmaudžiai prarado kamuolį netoli savų vartų ir netrukus prasižengė. O baudos smūgį maždaug iš 20 metrų realizavo J. Hernandezas – futbolininkas iš Kolumbijos nukreipė kamuolį į vartus nuo virpsto – 1:2.

„Utenis“ bandė spausti toliau, o „Jonava“ atsakydavo pavojingomis kontratakomis. Jų metu du kartus galimybę įtvirtinti saviškių persvarą turėjo M. Marusičius. Tačiau iš pradžių ukrainiečio smūgį neutralizavo vartininkas Lukas Paukštė, o vėliau puolėjas nepataikė į vartus.

77-ąją minutę svečiai dėkojo savo gynėjui Lukai Peričiui, išgelbėjusiam komandą, kai suklydo P. Valinčius. Vartininkas prarado kamuolį ir tuo pasinaudoję uteniškiai galėjo išlyginti rezultatą, tačiau kamuolį nuo vartų linijos koja išmušė L. Peričius.

Rungtynių pabaigoje aikštėje vietoje M. Marusičiaus pasirodęs Laurynas Stonkus galėjo padėti tašką, bet jo galva smūgiuotas kamuolys pralėkė greta virpsto ir skersinio sandūros.

Paskutinėse „Utenio“ atakose į priekį ėjo vartininkas L. Paukštė, bet „Jonavos“ futbolininkai atsilaikė ir triumfavo rezultatu 2:1.