57
Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ (nuotr. Fotodiena.lt/Josvydo Elinsko)

Kauno „Žalgiris“ pergalingai pradėjo Eurolygos sezoną. Kauniečiai penktadienį namie 78:76 (15:13, 28:27, 10:17, 25:19) nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“. Svečiai galėjo laimėti, bet paskutinysis jų tritaškis skriejo pro šalį.

57

Statistika

„Žalgiris“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 31:20. Tiesa, kauniečiai prarado 21 kamuolį, o svečiai – 13.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 15 (6/6 baudų, 7 išprovokuotos pražangos, 5 atkovoti kamuoliai), Kevinas Pangosas 14, Edgaras Ulanovas 11 (6 atk. kam., 6 išpr. praž., 6 klaidos), Brandonas Daviesas 10 (5 atk. kam., 5 pražangos), Aaronas White’as 10 (5 atk. kam.).

„Crvena Zvezda“: Milko Bjelica 18 (6/6 baud., 6 išpr. praž.), Pero Antičius 17, Tayloras Rochestie 10 (7 rez. perd., 5 išpr. praž.).

Ketvirtasis kėlinys

Rungtynių pabaigoje suklydo E. Ulanovas. „Crvena Zvezda“ paskutiniajai atakai turėjo 12 sekundžių. Tayloras Rochestie metė iš toli ir galėjo išplėšti savo komandai pergalę, bet tritaškis tikslo nepasiekė.

Po Pero Antičiaus tritaškio skirtumas ištirpo iki minimumo (74:73).

37-ąją minutę penkis kartus prasižengė B. Daviesas.

Žalgiriečiai kilo į šturmą. Aštuonis taškus iš eilės pelnė K. Pangosas, tritaškius pridėjo A. White’as ir Paulius Jankūnas. 34-ąją minutę šeimininkai buvo priekyje 67:62.

Trečiasis kėlinys

Serbijos ekipa po trijų kėlinių pirmavo 57:53.

Kauno komandos klaidų skaičius antrojoje rungtynių dalyje pasiekė 15, o „Crvena Zvezda“, naudodamasi šeimininkų klaidomis, išlygino rezultatą (51:51).

B. Daviesas gražiai pataikė netaiklų komandos draugo metimą. „Žalgiris“ įgijo didžiausią persvarą – 47:40.

Antrasis kėlinys

Žalgiriečiai nesėkmingai bandė atitrūkti. Jie 19-ąją minutę pirmavo 41:35, bet po ketvirčio buvo priekyje mažesniu skirtumu – 43:40.

Permainingą kovą pratęsė dar vienas krūvis iš viršaus. Šįkart jo autoriumi buvo Aaronas White’as (27:26).

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo svečiai. Rezultatą dėjimu išlygino B. Daviesas (20:20).

Pirmasis kėlinys

Nerezultatyvus pirmasis kėlinys baigėsi 15:13, „Žalgirio“ naudai.

Šeimininkų taškų sąskaitą atidarė A. Toupane’as (2:5). Žalgiriečiai pridėjo dar šešis taškus be atsako (8:5).

Pirmuosius mačo taškus dvitaškiu su pražanga pelnė Mathiasas Lessortas. Žalgiriečiai po baudos metimo neatkovojo kamuolio, o tritaškį smeigė Milko Bjelica (0:5). Tai buvo 100-asis jo tolimas metimas Eurolygoje.

„Žalgiris“ debiutines Eurolygos sezono rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: Brandonas Daviesas, Paulius Jankūnas, Kevinas Pangosas, Axelis Toupane’as, Edgaras Ulanovas.