52
Italija - Serbija (nuotr. Fotodiena.lt)

Vėlyvą trečiadienio vakarą prasideda paskutinis ketvirtfinalio mūšis Europos vyrų krepšinio čempionate. Jame susikauna Italijos ir Serbijos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės.

52

Tik rungtynių pradžioje pirmavę italai vėliau visą laiką buvo besivejančių vaidmenyje.Serbai greitai pasiekė dviženklę persvarą, kurią sėkmingai išlaikė iki pat rungtynių pabaigos. Pergalę Serbija iškovojo rezultatu - 83:67. Po šios dvikovos paaiškėjo, kad pusfinalyje susigrums Serbijos ir Rusijos rinktinės.

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys

Rungtynių pradžia sėkmingiau susiklostė Italijai. Po L. Datome ir N. Melli taškų italai priekyje 5:0. Serbams pirmuosius taškus pavyko pelnyti tik sužaidus beveik 5 minutes. Serbijos taškų sąskaitą atidarė B. Bogdanovičius.

Žaidimo ritmą pagavę serbai sužaidus 7 minutes pirmajame kėlinyje jau buvo priekyje - 8:7. Tada Luigi Datome pelno dvitaškį su pražanga ir sugrąžina persvarą italams - 10:8. Toliau komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis. Po pirmojo kėlinio minimaliu skirtumu priekyje buvo Serbija - 18:17.

Antras kėlinys

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo Serbijos rinktinės krepšininkai, kurie įgijo 4 taškų persvarą - 24:20, bet italai greitai vėl aptirpdė varžovų pranašumą - 24:22.

Įsibėgėję serbai pradeda tolti. Italams sunkiai sekasi sustabdyti ne tik varžovų milžiną B. Marjanovičių, bet ir B. Bogdanovičių ir S. Jovičių, kurie visi yra pelnę po 6 taškus. Sužaidus beveik 5 minutes kėlinyje serbai priekyje - 32:25.

Likus žaisti 3 minutes, serbų persvarą pasiekia jau 11 taškų - 38:27. Bet du eilės italų tritaškiai perpus sumažina serbų persvarą - 38:33. Sėkmingiau sužaidę kėlinio pabaigą serbai susigrąžino solidesnę persvarą - 44:33.

Trečias kėlinys

Trečiąjį ketvirtį pradėjo galingas italo M. Cusino dėjimas. Bet serbai greitai atsakė dvitaškiu - 46:35. Vėliau abi rinktinės apsikeitė keliomis netiksliomis atakomis.

Kol M. Belinelli mėto pro šalį (vos 1 taiklus tritaškis iš 8), serbai didina persvarą iki 15 taškų - 52:37. Serbijos krepšininkai šiek tiek atsipalaiduoja ir italai sugeba priartėti - 46:54 (likus žaisti 2 min. 30 sek.).

Bet tada neatlaiko italų atsarginiai žaidėjai, kurie baudžiami technine pražanga. Serbija iš to išpeša tik vieną taiklų baudos metimą. Po trijų kėlinių Serbija pirmauja rezultatu - 59:48.

Ketvirtas kėlinys

Lemiamas ketvirtis prasidėjo lygiai. Abi rinktinės apsikeitė taikliomis atakomis - 63:52. Po dar vieno sėkmingo serbų išpuolio italų treneris jau buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės - 65:52.

Likus žaisti 5 minutes, italai sumažino atsilikimą iki vienženklio - 59:67. Nepatenkintas įvykių eiga A. Džordževičius paprašė minutės pertraukėlės. Iškart po jos tritaškį pataikė B. Bogdanovičius - 70:59.

Italai pradeda skubėti ir atakuoja netaikliai, o serbai likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes didina persvarą - 74:61. Po B. Bogdanovičiaus taiklaus dvitaškio su bauda, nugalėtojas abejonių nebekelia - 77:61. Likus dviem minutėms skirtumą užtvirtiną galingas V. Lučičiaus dėjimas greitoje atakoje - 79:61.

Italijos rinktinės kelias ketvirtfinalio link toli gražu nebuvo klotas rožėmis. Iš pradžių jie įveikė Izraelį (69:48), tada Ukrainą (78:66). Tad italai pralaimėjo lietuviams (73:78) ir suklupo prieš vokiečius (55:61). Grupės etapą italai užbaigė itin sunkia pergale prieš Gruziją (71:69). Tuo tarpu aštuntfinalio kova su Suomija italams didesnių problemų nesukėlė (70:57).

Serbijos rinktinė čempionatą pradėjo pergale prieš latvius (92:82), bet tada sekė pralaimėjimas Rusijai (72:75). Tiesa, vėliau serbai iškovojo visas pergales. Jie įveikė turkus (80:74), tada nugalėjo Didžiąją Britaniją (82:68) ir Belgiją (74:54). Aštuntfinalyje serbų laukė grupės etape neblizgėjusi Vengrija (86:78).

Tarpusavio dvikovos

Jeigu žvelgsime į paskutinius penkis mačus, kuriuos susitiko Serbija ir Italija, tai pastariesiems nieko gero žadėti neįmanoma. Visas penkias dvikovas laimėjo Serbija.

2015 m. Serbija – Italija 101:82, 2013 m. Serbija – Italija 76;64, 2011 m. Serbija – Italija 80:68, 2008 m. Serbija – Italija 72:52 ir tais pačiais metais Serbija – Italija 78:64.

Kitos ketvirtfinalio dvikovos

Primename, kad vakar buvo sužaistos pirmos dvi ketvirtfinalio dvikovos. Iš pradžių gana atkaklioje kovoje Ispanija nugalėjo Vokietiją. O vėliau vakare vykusiame mūšyje po itin dramatiškos kovos slovėnai palaužė Latviją – 103:97.

Šiandien jau įvykusiame ketvirtfinalyje Graikija susitiko su Rusija ir pralaimėjo varžovams rezultatu – 69:74.