Skaudi žinia vairuotojams: vietoje poros minučių užtruksite pusvalandį

Skaudi žinia vairuotojams: vietoje poros minučių užtruksite pusvalandį

Seimo nario Arvydo Anušausko iniciatyvai sumažinti keliuose techninių reikalavimų dėl išmetamųjų dujų neatitinkančių transporto priemonių Seimas po pateikimo pritarė, o pareigūnai tokią idėją pasitiko karčiai. Pasak jų, dabar visi patirs nepatogumų – ir pareigūnai, kurie neva iš akies turės nustatyti techniškai netvarkingus automobilius, ir vairuotojai, kuriuos policija sustabdys ne porai minučių, o visam pusvalandžiui.

Seimas antradienį po pateikimo pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo straipsnio pakeitimo projektui, kuriuo siekiama sumažinti techninių reikalavimų dėl išmetamųjų dujų neatitinkančių motorinių transporto priemonių skaičių keliuose. Už projektą balsavo 47 Seimo nariai, susilaikė – 29, prieš buvo 9.

Projekte numatoma, jog policija atliktų keliuose važiuojančių ir akivaizdžiai techninių reikalavimų neatitinkančių, ypač taršių automobilių patikrinimą. Siūlomas teisinis reguliavimas užkirstų kelią atvejams, kuomet gatvėmis važinėja galiojančius privalomosios techninės apžiūros dokumentus turinčios, tačiau akivaizdžiai techninius reikalavimus pažeidžiančios motorinės transporto priemonės, o jų savininkai, nepaisant pažeidimų, išvengia atsakomybės.

REKLAMA

Pareigūnai baiminasi: nebus nei įrangos, nei įgūdžių

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas tokiam pasiūlymui prieštarauja ir baiminasi, kad pareigūnams be reikalo bus apsunkinamas darbas.

„Pareigūnas dabar dar turės įgyti ir techninių reikalavimų suprasti, kas yra techniškai tvarkingas automobilis. Klausimas, ką veikia techninių apžiūrų centrai. Jų yra pagrindinė funkcija tikrinti, ar automobilis atitinka reikalavimą ir išduodama techninė apžiūra. Tačiau policijos pareigūnas neturi specialios įrangos. Vizualiai patikrinti, ar atitinka reikalavimus vieniems, kitiems – galima, bet tai yra subjektyvu. Perdegė lemputė dabar, ar tas žibintas trukdo jums grįžti į autoservisą? O jus pakeliui sustabdo pareigūnas ir sako, jūs negalite važiuoti, nes jūsų lemputė nedega viena. Tai čia yra smulkus pažeidimas ar kaip čia tą interpretuoti? Apsunkins darbą, taip“, - tv3.lt kalbėjo V. Jagminas.

Pareigūnas taip pat atkreipia dėmesį, jog įprasta vairuotojo apžiūra dabar galės trukti ne porą minučių, o ir visą pusvalandį. Taip pat, anot V. Jagmino, siekiant įgyvendinti šį projektą, būtina policininkus aprūpinti specialia įranga.

„Pareigūnas gali jūsų dokumentus patikrinti per 2-3 minutes, o įsitikinti, kad techniškai tvarkingas automobilis – užtuks tas procesas iki 30 minučių. Ar jūs būsite patenkintas tokiu policijos pareigūnų darbu? Tai pasipils skundai, kad mane sustabdė, tikrino pusę valandos, kodėl tikrino. Išaugs dar didesnis nepasitikėjimas pareigūnais, sakys, kad jūs priekabiaujate prie mūsų. Pripažinkime tai, kad nėra pas mus kaip užsienyje ištobulintos tos sistemos. Yra trys ar keturi automobilis, kurie gali nuskanuoti numerius, pamatyti, kad važiuoja automobilis be techninės apžiūros. Kituose automobiliuose įrangos nėra, nes ji brangi“, - teigė V. Jagminas.

REKLAMA

Jaudintis dar per anksti

Tuo tarpu pataisas iniciavęs Seimo narys, konservatorius A. Anušauskas ramina policijos pareigūnus ir tikina, kad niekas be apmokymų tikrinti automobilių jų nestatys. Be to, pabrėžia Seimo narys, tai tik pasiūlymas Susisiekimo ministerijai apibrėžti kriterijus.

„Čia Susisiekimo ministerijai tiktai būtų teisė apibrėžti kriterijus, kaip – tai nustato specialistai. Nesu specialistas ir negaliu pasakyti, kaip tą dūmingumą galima nustatyti. Piktintis policijai ankstoka. Jeigu jiems pasakytų, kad bet kokiomis sąlygomis, bet koks automobilis, be minimalaus instruktavimo imkit ir nustatinėkit, tai aišku, kad ir aš piktinčiausi. Tai tik pateikimas, kritikos pakankamai daug dėl įgyvendinimo“, - tv3.lt kalbėjo A. Anušauskas.

Paklaustas, kas paskatino iškelti idėją prižiūrėti techniškai netvarkingas mašinas, parlamentaras teigė, jog dešimtadalis automobilių Lietuvoje pasižymi labai aukštu dūmingumu, palieka išmetamųjų dujų šleifus, todėl verta tuo susirūpinti.

„Nesu represinių priemonių šalininkas. Reikia ne baudą skirti, o nukreipti į techninę priežiūrą. Pavyzdžiui, laikinai suspenduojant techninės priežiūros dokumentą, o grąžinti jį, tik susitvarkius“, - siūlė Seimo narys.

Toliau įstatymą apsvarstys Teisės ir teisėtvarkos bei Kaimo reikalų komitetai. Dėl projekto galutinio įsigaliojimo Seimas balsuos gruodžio 5 d. Numatyta, jog įstatymas įsigaliotų nuo 2018 m.

 

Juozas
2017-09-13 16:38:58
Seime per daug jų jie iš neturėjimo ką veiki prigalvoja visokių nesąmonių tegu greičiau priima įstatymą dėl sumažinimo narių
Atsakyti
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB TV3 sutikimo draudžiama.

GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI
REKLAMA
Li 2017-09-17 11:36:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įdomu ką veikė likę 36 seomo nariai...
Dabar turės pareigūnai dar daugiau darbo.
Teismai taip pat...
O eiliniai žmonės, kurie ne iš gero gyvenimo važinėjam su senutėlėm mašinom, kaip visada kentės ir gaiš laiką...    ATSAKYTI
Darius 2017-09-16 10:19:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As uz, jei duotu pareigunam duju ismetimo matuoklius ir jie tiesiog matant, kaip daznai buna, begejasi koks pasatas, ar sena audi, o is galo uz dumu vos kelias matosi. Tai tokius stabdyt ir tikrint, cia jau aiskiai matosi. Bet ne per reidus visus paeiliui   ATSAKYTI
Be vardo 2017-09-15 23:14:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Debilai jūs seimunai. Vizualiai tu gali bybio ilgi nustatyti, o ne auto Tech būklė. Debilai jūs

   ATSAKYTI
su vardu 2017-09-18 05:41:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O tai turi su bybio ilgiu problemų? Su liežuviu daryk tada.  
Karolis 2017-09-15 09:11:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir taip pareigunu truksta, o dabar jiems dar ir technikini praeidineti reikes.
Tie seimunai arba narkomanai, arba idiotai, kitaip nepaaiskinsi.   ATSAKYTI
Ma 2017-09-15 07:28:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip bus kaip traktoriu sustabdys? Jiem ir duminguma tikrins?    ATSAKYTI
Ridmantas 2017-09-14 11:59:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Glusiu kompanija ir tiek,laikas iseit i gatves ir rimtai o ne komentarais,nera susivienijimo,butu tai kitoi sali tai momentalei perversma padarytu.sutinku su dauguma komentaru bet nebus nieko kol sakau nesijimsim sprendimu mes paprasti lietuvos piliecei,be to vien kalbam o veiksmu niekas nesijima,reike vieno kumscio,vienybes ir verst ta valdze,gana tyciotis
   ATSAKYTI
Mantas 2017-09-14 12:23:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir dar reikėtų išmokti be klaidų rašyti.   
Iva 2017-09-15 00:55:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mantas, prie ko tos klaidos? Zmogus teisybe daro. O tu, kompo ziurke, sulindes i ekrana ir kabinejies isvis prie bereiksmiu dalyku.   
Iva 2017-09-15 00:59:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mantas, ka keicia klaidos? Vat tau reiketu imti toki pavyzdi is zmogaus sio, teisybe sako. O ne taip, kaip tu, sulindes i ekrana tik ir tesugebi komentuot blevyzgas kazkokias. Tokia valstybe ir bus toliau, nes tokie, kaip tu, patys pirsto nepajudina.  
Manta 2017-09-14 09:57:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Cia tikra butu nesamone nes jei vieni i darba vaziuoja ir sustabdo tai gali paveluot i darba tai kada reiktu isvaziuot is namu jei puse valandos tikrins jei sustabdytu masina o jei nesustabdys masinos ir bus zmogus nuvazeves per anksti i darba ir ka veikt masinoj kol ateis tas laikas darbe but reiks masinoj sedet o kur ta puse valandos galetu pamiegot dar per toki istatyma gali zmones i darbaa nespet   ATSAKYTI
Rimantas 2017-09-14 13:32:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nevien į darbą, būna ir svarbesnių reikalų. Skubiai reikia mažinti seimo narių skaičių.  
Raimondas 2017-09-14 09:17:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Degalinėse dyzelis niekam tikes parvarytos iš užsienio po pusmečio dumija kaip garvežys   ATSAKYTI
GIEDRE 2017-09-14 15:53:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
JEI TVARKINGAS VAIRUOTOJAS,TAI TVARKINGA IR JO MASINA.BETO YRA TA,TAM IR MOKI PINIGUS ,KAD PATIKRINTU  
Raimondas 2017-09-14 09:12:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvoje seimo nėra tik partijų šutvė kurie pjaunasi tarp savęs ir nė menkiausio pokičio žmonių gerovei, kito nieko neišgirsi vien jų rieten ar už tai mes balsavom.Jei pasiulo kokį istatyma tai vie tik nesamones Reikėtų gero Prezidento padaryti prezidentinį valdymą skirti kokį penkiasdešimt patarėjų kad būtų geri specialistai-politikai o seima išgainioti su savo partijom bet gaila tai tik pasaka.Net jaunimas nesidomi visiškai politika tik ir galvoja apie išvikimą i užsienį kas bus toliau?????????????    ATSAKYTI
Ad 2017-09-14 07:37:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kuo toliau tuo labiau seimas prijma didesnes nesamones.seimui reikia eit lauk uz tokes ju nesamones.   ATSAKYTI
Rmk 2017-09-14 02:15:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal technikini galėsiu tiesiog mentinej pravaryt ?? Seimas stengiasi tik dėl savo kišenės , o ne dėl piliečių... Žiauru...   ATSAKYTI
Tomas 2017-09-13 23:52:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kuo toliau tuo gražiau nes neturi darbo jie tai kas šovė į galvą vienam durniuj tai taip ir daro.
   ATSAKYTI
Tomas 2017-09-13 23:49:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jie pjauna sau algas didesnės o ne gyventojams nes nuo mūsų viską nuskalpuoja o jie tik moka sau į kišenes pasidėti ir net nežiūri į mus kurie jiems pinigus uždirba    ATSAKYTI
Tomas 2017-09-13 23:46:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kuo toliau tu gražiau tas seimas neturi ką veikti.   ATSAKYTI
Emilis 2017-09-13 20:27:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
nera dumu nera galios :)    ATSAKYTI
Dominykas 2017-09-13 19:04:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Velniop ta visą seima.tegul masto kaip atlyginimus pakelt lietuvems grybo ten nepjove. Tegul sau algas per puse nusikerpa.slykstu net pagalvoti kokie ten lombžirgiai sedi..    ATSAKYTI
Tomas 2017-09-13 18:58:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nieko nepadarysi kai valdzia LT durna yra tam regitra jie nustato viska su automobiliais. pareigunai turi ir taip darbo o jie dar kaip turguj tures rinktis kuria masina stabdyt ir imti. durnyste   ATSAKYTI
Rimantas 2017-09-13 18:57:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Eilinį kartą seimas parodo, kad nebeturi kas veikt,kažkokias "pievas" ne įstatymus išleidinėja, atrodo, kad Lietuvoj viskas tobula, beliko tik kelių policijai papildomą galvos skausmą užkraut !!! Kur link ritamės ...   ATSAKYTI
erla 2017-09-13 18:44:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tai kam ta regitra :D   ATSAKYTI
Zenonas 2017-09-13 17:43:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rasote belika.   ATSAKYTI
Pasienis (nuotr. Fotodiena.lt)
 Antradienį Lietuvos pasieniečiai prie sienos su Lenkija surengs jos kontrolės atnaujinimo pratybas. Tokia priemonė keturias valandas bus atliekama buvusių Kalvarijos ir ...
Embriono statulėlė (nuotr. SCANPIX)
Į Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę antradienį grįžta liberalų inicijuotos Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisos, kuriomis siūloma atsisakyti per pagalbinio apvaisinimo ...
Aurelijus Veryga (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Trys opozicinės Seimo frakcijos antradienį pokalbiui kviečia sveikatos apsaugos ministrą „valstietį“ Aurelijų Verygą. Anksčiau jos pranešė ketinančios inicijuoti ...
Kyla Danės vanduo (TV3 koliažas)
Klaipėdos savivaldybė pirmadienio vakarą perspėja uostamiesčio gyventojus, kad sparčiai kyla Danės vanduo. Savivaldybės išplatintame pranešime gyventojai raginami pasirūpinti ...
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (nuotr. Fotodiena.lt)
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) aiškinsis, ar leidinyje „Naisių žemė“ buvo skelbiama „valstiečių“ politinė reklama. Tuo atveju, jei leidinys ar atskiros publikacijos būtų ...
REKLAMA

Top Video

Kilus panikai dėl nutraukiamų mokėjimų švenčių metu paaiškino, kokia paslauga neveiks
DABAR RODOMA
Kilus panikai dėl nutraukiamų mokėjimų švenčių metu paaiškino, kokia paslauga neveiks
DABAR RODOMA
Chaosas dėl receptų ir menkiausiems vaistams tęsiasi
DABAR RODOMA
Jaudulio „X Faktoriuje“ nesugebėjusiai suvaldyti Ivetai Svilainytei pagalbos ranką ištiesė Jazzu
DABAR RODOMA
„Kėdžių iššūkio“ etapą pasiekusi vilnietė: jaučiu didžiulį palaikymą
DABAR RODOMA
Nemalonus incidentas populiarioje Vilniaus kavinėje: vandalai suniokojo papuošimus
DABAR RODOMA
Paskelbė, ką apie alkoholio draudimus turite žinoti ir jūs
DABAR RODOMA
Naglio Šulijos savaitės horoskopas: laukia kritinių pokyčių verpetas
DABAR RODOMA
Vaizdas, po kurio tikrai neisite maudytis į jūrą
DABAR RODOMA
Vilkų siautėjimas Lietuvoje nesiliauja
DABAR RODOMA
Musulmonai „dusina“ miestą – blokuoja kelius

Televizija

Į viršų