82
Eurobasket 2017: Lietuva – Italija (nuotr. Fotodiena/Mato Baranausko)

Lietuvos krepšinio rinktinė Europos čempionate iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Sekmadienį prabilo lietuvių snaiperiai, padėję nugalėti tritaškininkus italus – 78:73 (23:23, 18:9, 16:17, 21:24).

82

Prieš rungtynes

Lietuvos rinktinė pirmąją pergalę įsirašė šeštadienį – 88:73 nugalėjo Izraelio krepšininkus. Startas ketvirtadienį susiklostė nesėkmingai – 77:79 pralaimėta gruzinams.

Per pirmąsias dvejas rungtynes lietuviai atkovojo po 14,5 kamuolio puldami ir atliko 20,5 rezultatyvaus perdavimo.

Rezultatyviausias Lietuvos rinktinės narys – Mindaugas Kuzminskas (vidutiniškai 17 taškų). Antras – Edgaras Ulanovas (12,5 tšk.), trečias – Jonas Valančiūnas (10 tšk.).

Italai laimėjo abu mačus – 69:48 prieš italus ir 78:66 – ukrainiečius.

Italijos rinktinė tritaškius čempionate meta 52 procentų taiklumu (30/58).

Daugiausia taškų renka NBA krepšininkas Marco Belinelli (22 tšk.). Rezultatyvumu pasižymi ir Luigi Datome (14 tšk.) bei Arielis Filloy (12 tšk.).

Pirmasis kėlinys

Lietuvos rinktinės starto penkete pasirodė Marius Grigonis. Jo pagrindinė funkcija buvo „smaugti“ M. Belinelli. Taktika nepasiteisino. Snaiperis pelnė penkis taškus, o italai rungtynes pradėjo 8:0.

Italijos rinktinė ir toliau į varžovų krepšį skraidino tritaškius. 7-ąją minutę lietuviai atsiliko 9:19.

Lietuvos komandos lyderio vaidmens ėmėsi nuo suolo pakilęs Mindaugas Kuzminskas. Jis per pirmąjį ketvirtį pataikė visus tris tolimus metimus. Paskutinėmis sekundėmis tritaškį įmetė Adas Juškevičius (23:23).

Antrasis kėlinys

Jo pradžioje italai šaudė pro šalį, o lietuviai naudojosi varžovų ginklu. Iš toli taikliai atakavo A. Juškevičius, Donatas Motiejūnas (33:25). Italijos rinktinės treneriui Ettorei Messinai teko prašyti minutės pertraukėlės.

16-ąją minutę tritaškį pataikė ir M. Grigonis. Tai – pirmieji krepšininko taškai rinktinėje šią vasarą (38:28).

Lietuviai sužaidė solidų antrąjį kėlinį. Jį laimėjo 18:9 ir pirmavo 41:32.

Trečiasis kėlinys

A. Juškevičius, tryliktasis Lietuvos rinktinės žaidėjas, į komandą patekęs Lukui Lekavičiui patyrus traumą, 26-ąją minutę pelnė 16-ąjį tašką. Po jo tritaškio skirtumas išaugo iki 12-os (53:41).

Trečiojo kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinė buvo vis garsiau palaikoma. Po ketvirčio lietuviai pirmavo 57:49.

Ketvirtasis kėlinys

Jame lietuviai pradėjo smagintis. Iš viršaus su varžovo pražanga įkrovė M. Kuzminskas.

37-ąją minutę iš labai toli pataikė A. Filloy. Jis italų deficitą sumažino iki šešių taškų – 62:68. D. Adomaičiui teko imtis veiksmų – prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos lietuviai finišavo užtikrintai.

Statistika

Lietuvos rinktinė kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 39:24. Lietuviai 15 sugriebė puldami.

Laimėti nesutrukdė 14 klaidų. Italai prarado šešis kamuolius.

Lietuva: Adas Juškevičius 20 (8/10 metimų), Mindaugas Kuzminskas 14 (5/13 met.), Jonas Valančiūnas 13 (5/6 baudų, 8 atkovoti kamuoliai), Mantas Kalnietis 12 (5/7 dvitaškių, 8 rezultatyvūs perdavimai).

Italija: Luigi Datome 24 (10/17 met.), Marco Belinelli 14 (5/13 met.), Ariel Filloy 10 (5 rez. perd.).