33
Milvokio „Bucks“ – Toronto „Raptors“ 89:92 (nuotr. SCANPIX)

Lietuvis Jonas Valančiūnas rungtynių herojumi netapo, bet jo atstovaujama Toronto „Raptors“ 92:89 svečiuose nugalėjo Milvokio „Bucks“ ir Rytų konferencijos ketvirtfinalio seriją laimėjo 4:2.

33

Šeimininkai, serijoje priremti prie sienos, rungtynes pradėjo 8:2 (2 minutė). Visus „Bucks“ taškus pelnė Graikijos talentas Giannis Antetokounmpo.

„Raptors“ kėlinio viduryje rezultatą išlygino (14:14 – 6 min.).

Vyko permaininga ir atkakli kova, bet antrojo ketvirčio pradžioje svečiai įgijo dviženklę persvarą (45:34 – 19 min.), o po dviejų kėlinių pirmavo 13 taškų skirtumu (51:38).

Po pertraukos „Raptors“ pranašumas išaugo iki 25 taškų (71:46 – 31 min.). Nuo tada „Bucks“ pradėjo mažinti deficitą. Šeimininkai laimėjo atkarpą 13:0 ir priartėjo (66:74 – 39 min.). Likus trims minutėms, Milvokio komanda pirmavo (80:78). Tačiau „Raptors“, vedama DeMaro DeRozano, atkaklias rungtynes laimėjo.

„Bucks“ prametė 10 baudų metimų – realizavo 18 iš 28 (64 procentai).

J. Valančiūnas mačą pradėjo nuo atsarginių žaidėjų suolo, aikštėje praleido 17 minučių, per kurias, pataikęs du dvitaškius iš šešių ir abi baudas, pelnė šešis taškus. Lietuvis atkovojo penkis kamuolius.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 34 (13/23 metimų, 7/13 baudų, 9 atkovoti kamuoliai), Khrisas Middletonas 19 (6/13 met., 5 rezultatyvūs perdavimai), Matthiew Dellavedova 12.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 32 (12/24 met., 8/9 baud., 5 perimti kamuoliai), Kyle’as Lowry 13 (5/9 met.).

Kanados komanda, seriją laimėjusi 4:2, Rytų konferencijos pusfinalyje žais su NBA čempione Klivlando „Cavaliers“, Ji ketvirtfinalyje 4:0 iš kovos eliminavo Indianos „Pacers“.

Reguliariajame sezone „Raptors“ ir „Cavaliers“ pasiekė vienodą pergalių ir pralaimėjimų skaičių – 51/31. Tačiau Klivlando komanda buvo aukščiau dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio.