Pirmadienį pasaulio ledo ritulio pirmenybių IB diviziono antrosiose rungtynėse triuškinamą pergalę iškovojo Lietuvos rinktinė. Ji Šiaurės Airijoje, Belfaste, 8:0 (2:0, 4:0, 2:0) nepasigailėjo Olandijos komandos.

Rungtynių pradžioje lietuviai susidūrė su netikėtu akibrokštu. 2-ąją minutę, po Steve’o Masono metimo, ritulys atsimušė į virpstą.

Lietuviai iškart parodė, kad jų pykdyti nevalia. Po poros minučių mūsiškius į priekį išvedė metimu iš toli pasižymėjęs Domantas Čypas (1:0). Tai pirmajame kėlinyje nebuvo viskas. 15-ąją minutę puikiu ir preciziškai tiksliu metimu antrąjį įvartį pelnė Pijus Rulevičius (2:0).

Lietuviai antrojo trečdalio pabaigoje varžovus pasitiko tikslių smūgių pūga. Trečiąjį įvartį pelnė prie pat vartų be priežiūros likęs ir pirmas prie ritulio suskubęs Ugnius Čižas (3:0). Vėliau ritulį į vartus „sugrūdo“ Emilijus Krakauskas (4:0). Penktąjį lietuvių įvartį po kontratakos pelnė Edgaras Rybakovas (5:0). Antrojo kėlinio triuškinimą baigė puikiu U. Čižo perdavimu pasinaudojęs Darius Pliskauskas (6:0).

Mūsiškiai savo šou tęsė ir po antrosios pertraukos. 43-ąją minutę puikiu smūgiu ritulį tolimajame vartų kampe „nutupdė“ Aivaras Bendžius (7:0). Olandų triuškinimą baigė 54-ąją minutę pirmas prie atšokusio ritulio suskubęs ir jį į tuščius vartus pasiuntęs Paulius Gintalas (8:0).

Rezultatas pačioje rungtynių pabaigoje galėjo virsti 9:0, bet A. Bendžius nerealizavo baudinio.

Geriausio Lietuvos rinktinės rungtynių žaidėjo prizas atiteko D. Pliskauskui.

Lietuviai pirmosiose rungtynėse sekmadienį 3:0 nugalėjo estus. Mūsiškiai trečiadienį žais su britais, penktadienį – japonais, šeštadienį – kroatais.

Į IA divizioną pateks grupės nugalėtoja.