Ievos Strazdauskaitės nužudymu įtariami asmenys atvežti į teismą nuotr. Broniaus Jablonsko

Ievos Strazdauskaitės nužudymu įtariami asmenys atvežti į teismą nuotr. Broniaus Jablonsko

Sukrečianti jaunos plungiškės Ievos Strazdauskaitės pagrobimo ir nužudymo istorija prikaustė visos Lietuvos žmonių dėmesį. Buvo sekama kiekviena detalė ir komentuojami net ir smulkiausi pareigūnų atlikti veiksmai.

Todėl nieko keisto, kad vos tik generalinis policijos komisaras Linas Pernavas pranešė apie sulaikytus įtariamuosius, visuomenė bei žiniasklaida sukruto aiškintis, kas galėtų būti tie, kurie galėjo taip žiauriai pasielgti.

Viešumoje akimirksniu atsidūrė įtariamojo Karolio B. socialinių tinklų įrašai bei nuotraukos. Maža to, kadangi sulaikytieji yra romų tautybės, dar pasipylė ir tautinę nesantaiką kurstantys komentarai (į juos dėmesį atkreipė ir policija – aut. past.).

Įvertinus viską, galima konstatuoti, kad „visuomenės teismas“ jau priėmė griežtą nuosprendį sulaikytiems asmenims, nors tikrojo teismo dar teks palaukti, greičiausia, keletą mėnesių.

REKLAMA

Su naujienų portalu tv3.lt sutiko pabendrauti nuo vaikystės minėtą įtariamąjį Karolį B. pažįstantis vyras. Matydamas priešišką visuomenės reakciją viešoje erdvėje, prieš pokalbį vyras paprašė užtikrinti jo anonimiškumą. Viskas suprantama.

„Tikiuosi žmonės supras perteiktą mintį ir emocijas. Man tikrai labai gaila dėl Ievos tragedijos. Reiškiu nuoširdžiausią užuojautą merginos artimiesiems, ją pažinojusiems žmonėms. Mano pusbrolį panašiai nužudė prieš beveik trejus metus. Suprantu, ką reiškia netekties skausmas. Bet kaip ten bebūtų negalima niekam linkėti blogo“, - pokalbį pradėjo tv3.lt pašnekovas.

- Papasakokite iš pradžių, kada ir kaip susipažinote su Karoliu bei kiek laiko bendravote?

- Pažinojau jį nuo pat vaikystės, nes iš dalies buvome kaimynai. Artimiausiai ir geriausiai bendravome paauglystėje, kartu sportavome ir leidome laisvalaikį. Baigęs mokyklą išvažiavau iš Kėdainių, tai nuo to laiko tik retkarčiais susimatydavome, kai būdavau Kėdainiuose.

- Kada paskutinį kartą teko su juo bendrauti ir kokiomis aplinkybėmis?

- Lygiai prieš metus, balandžio mėnesį. Susitikome, persimetėme keliais žodžiais kaip sekasi ir panašiai.

- Pažįstate Karolį B. nuo vaikystės. Suprantama, kad šiuo metu kalbamės įtarimų žmogžudyste kontekste, bet, vis dėlto, apibūdinkite, koks jo būdas, charakterio bruožai?

- Visa ši situacija, kurią matau viešoje erdvėje yra pasakojanti, mano manymu, visiškai ne apie tą žmogų. Visą laiką jis būdavo optimistiškai nusiteikęs, mandagus, pasitempęs. Prisimenu, turėjome bendrą pažįstamą rusą, kuris ganėtinai sunkiai kalbėjo lietuviškai. Tai jis su juo stengdavosi bendrauti, padėdavo, kuo galėdavo.

REKLAMA

Jis romų kilmės ir visi Kėdainiuose kalbėdavo, kad priklauso „Kėdainių baronų šeimai“. Nežinau, kiek tame tiesos, bet įsiminiau, kad jis nemėgo tokio vertinimo, tos čigono etiketės ir stereotipų. Jis būdavo labai ryški asmenybė savo dėmesiu visiems ir nuoširdumu. Todėl realiai visi žmonės, kurie bent kiek jį pažinojo, galėtų pasakyti, kad jis buvo mandagus ir geros širdies. Tuo jis labai skyrėsi nuo visų kitų. Maža to, dauguma jo draugų, vis dėlto, nebuvo romai.

- Socialinių tinklų vartotojai atkreipė dėmesį, kad K. B. publikuoja prabangą išryškinančias nuotraukas. Ar jis mėgdavo tai pabrėžti?

- Net jei ir galėdavo džiaugtis dėl to, ką turi gyvenime, jis niekada nesakydavo „žiūrėk, ką turiu“. Bet dabar matau ganėtinai iškraipytus žodžius viešoje erdvėje. Mes visi džiaugiamės tuo, ką mes turime. Kažkas daugiau, kažkas mažiau. Mano manymu, tai nėra mėgavimasis prabanga o gyvenimiškų vertybių puoselėjimas.

Ar išskirtinai jam pinigai daug reiškė? Labai abejoju, negaliu dėl to jo išskirti. Yra ryškesnių žmonių, kurie iš tikro mėgaujasi ir demonstruoja turimą turtą ir dėl pinigų padarytų daug daugiau. Pridursiu, kad mano nuomone, didžiausia jo vertybe buvo jo tėtis, kuris už patį Karolį turi penkis kartus didesnę širdį.

- Kėdainių pareigūnai prasitarė, kad Karolis B. esą prie žmonių elgdavosi gražiai, o kai niekas nematydavo užsiimdavo nešvariais darbais. Pabrėžė, kad niekur nedirbo, o pinigų turėjo daug. Tai iš kur tie pinigai ir ar tikrai jis niekur nedirbo?

REKLAMA

- Įmonė užsienyje, santaupos, dividendai. Yra kitų pajamų šaltinių, ne tik darbas. Pati policija nesugebėjo apibūdinti tiksliai, kokie tie „nešvarūs darbai“. Lengva žmogaus nepažįstant jį apšmeižti. Naujas automobilis ir kelis šimtus kainuojantis laikrodis, gal tai ir buvo visas jo turtas?

- Ar jums yra tekę matyti Karolio B. agresijos protrūkių? Gal mėgdavo kad ir paauglystėje dalyvauti muštynėse?

- Mes kartu su juo sportuodavome. Pamenu, kad po treniruotes mokėmės boksuotis ir gaudavau į kaulus kaip reikiant nuo jo. Tai jis pats siūlydavo pristabdyti, visada padėkodavo ir niekada nei su manim ringe, nei su kažkuo kitu nesu matęs jo pratrūkusio.

Net tada, kai pasiekia atgarsiai po kažkokių incidentų iš draugų, tarkim „o žiūrėk šitas tą pašovė, tas tą sumušė“, tai niekad Karolio vardas tokiuose konfliktuose nešmėžuodavo.

- Kokia jūsų nuomonė dėl šio visą Lietuvą sukrėtusio nusikaltimo?

- Kai praėjusią savaitę sužinojau, kad įtariamasis – Karolis, tai būdamas darbe net išėjau į lauką, nes reikėjo pagalvoti „kas čia per nesąmonė“. Perskaičiau visus straipsnius, bandžiau dėliotis, kas kaip kodėl...

Neturiu pagrindo manyti, kad tai buvo atlikta dėl automobilio. Ir neturiu pagrindo manyti, kad tai jis yra pagrindinis įtariamasis... Tiesiog man pradėjo galvoje suktis mintis, kad kažkam reikėjo „veido“. O kas geriausiai tinka Kėdainiuose? Pusė mano amžiaus žmonių su kuriais mokėmės ir su juo bendravome pasakys tą patį, kad tai viena ryškiausių asmenybių plius jis yra čigonas. Ir štai, ką turime!

REKLAMA

Tada atsidarome „Facebook‘ą“, o ten yra viskas, ko reikia masei žmonių – dar didesnis pagrindas manyti, kad jis padarė nusikaltimą. Pažinodamas jį ir suprasdamas, kokia „situacija“ yra Kėdainiuose, man piršosi tik ši viena mintis.

- Ar tikite, kad Karolis B. gali būti nekaltas?

- Didžiąja dalimi tikiu, bet parodymai ir įrodymai sako kaip yra. Mano teorija dėl „situacijos“ yra ta, kad tiesiog buvo paranku apkaltinti Karolį, kaip pagrindinį, kuris vienintelis yra viešinamas.

Bet ar jis davę parodymus ir prisipažino dėl kažko, to policija neatskleidė. O sulaikyti iš viso buvo net šeši asmenys. „Mums“ reikia kažką apkaltinti visada, kad nusikratyti psichologinės atsakomybės.

Jokiu būdu neteisinu tokio nehumaniško bei žiauraus poelgio. Tik kyla abejonių, ar Karolis galėjo taip pasielgti. Man tai nesuvokiama. Labai tikiuosi, kad tyrėjai šiek tiek pasispaus ir pradės žiūrėti plačiau į viską, neatsižvelgdami į žmonių nuomonę, o tik remdamiesi savo profesionalumu.

Labai puikiai suprantu, ką jaučia Ievos artimieji. Lygiai taip pat man norėjosi kaltinti visus iš eilės, bet paveikslas žmogaus, kuris neturi širdies yra labai toli nuo Karolio.

GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI
REKLAMA
gh 2017-03-19 14:57:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
koks cia draugas ?? homo partneris kazkoks.. Sportininkai atsirado, jauciu per antra gala viens kita dare va ir visas ju sportas.    ATSAKYTI
artas 2017-03-17 19:47:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ir kur ta prabanga laikrodis ? senas bmw ? :)    ATSAKYTI
nuje 2017-03-17 19:24:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jūs nebenusišnekėkit teisuoliai, jums tik teist, paskelbė visiems ``įtariamuosius`` ir jūs davai tik pult juos, bet kad vieni galai nesueina tai visiems dzin, jūs nepagalvojot iš kur jie surado tuos vadinamus ``įtariamuosius``? niekas nepaaiškino, staigiai kažkaip ėmė ir atsirado. :D nebūkit naivūs tokie žmonės. :) loti visi moka, bet kantrumo nulis.    ATSAKYTI
krolis 2017-03-17 17:28:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kalbininke jums isaiskino , kad jie cigonai o ne romai   ATSAKYTI
Viskas neaišku 2017-03-17 11:52:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Čia, bent man, viskas neaišku. Kur dingo vežamas su Audi krovinys ir kodėl apie tai niekas nesako? Ir visos tos didžiausios pajėgos sukeltos ant kojų... O dar tas siaubingas užtalžymas kastuvu, dantų išėmimas... kaip rašo Laisvaslaikrastis prokurorė Guobienė - tai aiškus kerštas, o ne grobio siekimas. Tikrai miglota istorija, tik, gaila, nieks jos mums neatskleis, todėl visiems mums pavojus išlieka.   ATSAKYTI
Nespank 2017-03-18 01:18:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebespank gal taip žiauriai, ką? "Visiems mums pavojus išlieka...", dėl ko? Dėl tavo ir mano juokingų santaupų? Galvą išsiplauk, prieš rašydamas tokias pievas :D  
as 2017-03-17 11:40:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kiek daug komentatoriu su savo teisybem, kuriam is jusu pavyko isgaut tyrimu paslaptis
   ATSAKYTI
Nesvarbu 2017-03-17 10:07:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tuoj cia bus visi labai geri ir nekalti...Baisu net skaityti...   ATSAKYTI
Chose 2017-03-17 09:06:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mielasirdingasis čigonas.. Tokių nesąmonių tik čia gali prisiskaityti.    ATSAKYTI
tai 2017-03-17 08:15:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gal itariamaji skolos prispaude, juk rase lrytas, kad skolu sarasas ilgas. Bet kokiu atveju zmogaus nebera, o geras zmogus nezudytu bejeges merginos ir dar sitaip ziauriai.    ATSAKYTI
petriukas 2017-03-17 02:49:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
pasiskaičius šitą nesąmonę,galima pagalvoti,kad šitas čigonas nekaltas..tik bėda tame,kad jis ir parodė,kur užkasė kūną,o juk tik žudikai žinojo ,kur ji užkasta,be to,pasipasakojo,kaip nužudė,kodėl nužudė,žodžiu,rašykit čia nerąšę,jis viską prisipažino..o tai,kad vijosi bmw x5,norėdami jį ne ryšio zonoje atimti,o pamatę audi,PASKAMBINO KAŽKAM,IR PAKLAUSĖ,AR TIKS AUDI,tai rodo,kad jie užsiėmė automobilių atėmimais,gal dar ir vagystėmis,ir kažkam nuvarę gaudavo pinigų,iš kurių gyveno..ir gan neblogai gyveno...manau,kad policija jau išsiaiškino tą veikėją, (galimai ne lietuvoje?)ir ėmėsi kažkokių veiksmų??   ATSAKYTI
Rimtai ? 2017-03-18 12:00:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pasakojama cia koki ji prisimena . Parasyta kad nebebendrauja . Zmogus parase kad jam sunku patiketi kad jis padare . Tai nereiskia kad ji uztaria.  
Aa 2017-03-17 02:47:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visada netikėjau ir netikiu tyliais ir tokiais ale plačia ir atverta širdimi,visi Anglijoje čigonai turi konsilinius butus namus ir gyvena iš pašalpų o pašalpas tikrai turi geras!!!taigi tyli kiaulę gilią sakny knisa!!! O dar gražiau tai v tichom balote certi voditsa!!!    ATSAKYTI
Užpirktas straipsnis.. 2017-03-17 01:43:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
..tikėtina. Jau pradėjot is anksto advokataut žudikams ir 'mėtyt pėdas' norėdami tyrimui suklaidint teisėsaugą ir visuomenę? Nepavyks. Atsigaukit nuo pigių narkotikų vienąsyk !   ATSAKYTI
Karma 2017-03-17 01:05:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Argi neaisku zmones ar jus akli, kurti.. Nuo pat pirmos dienos kai rado mergina is kart i viesuma buvo mestas Karokio fb profilis,nufilmuota medziaga kuria rode visos tv kur jis rodo nusikaltimo vieta, veidas aiskiu aiskiausiai matyt.. Kita diena naujas bajeris, uzdengiami veidai, tipo negalima viesint, kenks tyrimui.. Nors diena prieš visi jau mate ji tv.. Gal ir pamokejo tevukai, ar čigonų bendruomene sitam ar kitam draugui kad uzstotu, bet fakto tai nekeičia, kad Karolis yra visur statomas kaip pagrindinis itariamasis. Jei kas ko nepagauna, pasidomekit kiek "daug" zinote apie kitus sulaikytus.... Ir dar.. Zonoje, i kalini kuris nepadare nusikaltimo bet peisieme ant saves kalte yra pagarba, ir ten ne gaidziu jis patampa o ale gerbiamu... Daug klausymu yra sitoj visoj situacijoj, laikas parodys. Nors kartais taip ir lieka tiesa kazkur anapus   ATSAKYTI
D 2017-03-17 00:45:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ka jis gali sakyti apie šį zudika jei beveik nebebendravo.jug zmones keiciasi.gal arogancija issiaukstinimas atėjo i gyvenima ir pinigai pakeite zmogu    ATSAKYTI
Draugo draugas 2017-03-18 11:56:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai jis ir pasakoja koki ji prisimena o ne koks jis dabar  
pirma kart girdziu 2017-03-17 00:43:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kad romai taupytu, net nekalbu apie imone uzsienyje, dividentus, tai ne ju gyvenimo budui, jie greit prasuka ir greit isleidzia, kliedi apie kazkokias santaupas, jis turbut nepazista romu   ATSAKYTI
aha 2017-03-17 00:37:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
vienas šiukšlė bando reabilituoti kitą šiukšlę   ATSAKYTI
autoriau 2017-03-17 00:23:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
esu mates daug banditu , kurie pasitempe mandagus linksmi optimistai, jie vienoje aplinkoje yra vienoki o kitoje kitokie, apie savo keslus jie niekam nepasakoja, jie sneka apie tai tik su tais su kuriais viska vykdo, tai dviveidziai zmones, kurie gali sudaryti klaidinga ispudi   ATSAKYTI
Česius 2017-03-17 00:22:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bando sunerti į š...   ATSAKYTI
saule 2017-03-16 23:16:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
oi,oi,koks gerutis,vos ne angelas.Kiek nuobaudu visokiu,pas laisvo oro direktoriu
   ATSAKYTI
angele 2017-03-16 22:01:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
nebespank   ATSAKYTI
Socialdemokratas Mindaugas Bastys (nuotr. Fotodiena.lt)
Seimo narys Mindaugas Bastys nutarė dirbti Mišrioje Seimo narių grupėje, jis apsisprendė nepriklausyti nė vienai socialdemokratų frakcijai parlamente. „Mano sprendimas yra ...
Prezidentė Dalia Grybauskaitė (nuotr. SCANPIX)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad derybose dėl britų pasitraukimo iš Europos Sąjungoje (ES) abiem pusėms reikia pereiti nuo garsios retorikos prie realių darbų. Tai ...
Pasas (nuotr. Fotodiena.lt)
Dvigubos pilietybės išplėtimas galimas tik referendumu pakeitus Konstituciją, penktadienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT). „Pagal Lietuvos Konstituciją, referendumu ...
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (nuotr. Fotodiena.lt)
Kultūros ministerija pranešė nukelianti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovo konkursą. Ministerija informavo, kad penktadienį turėjęs įvykti konkursas ...
Prezidento rinkimuose lietuviai nori balsuoti už S. Skvernelį, G. Nausėdą ir V. Matijošaitį
Po pusantrų metų vyksiančiuose Lietuvos prezidento rinkimuose daugiausia gyventojai norėtų balsuoti už premjerą Saulių Skvernelį, po jo rikiuojasi ekonomistas Gitanas Nausėda ...
REKLAMA

Top Video

Keturmečio Matuko nužudymu įtariama vaiko motina ir Gediminas Kontenis nenustoja teismuose rengę cirkų
DABAR RODOMA
Keturmečio Matuko nužudymu įtariama vaiko motina ir Gediminas Kontenis nenustoja teismuose rengę cirkų
DABAR RODOMA
Sostinės pareigūnai nusprendė pamokyti rūkalius
DABAR RODOMA
Vilniaus barzdaskučių reklama sužavėjo pasaulį: feisbuke peržiūrėtas 6 milijonus kartų
DABAR RODOMA
Prilygsta stebuklui: Vilniaus ugniagesiai išgelbėjo krentančią moterį
DABAR RODOMA
Pareigūnai gaudo pažeidėjus, tačiau pamokos – trumpalaikės
DABAR RODOMA
Gedimino pilyje patyrė siaubą: buvo baisu, kad neišsitrauktų bombos
DABAR RODOMA
Išvydusi vaizdą kapinėse panevėžietė griebėsi už galvos
DABAR RODOMA
Šio rudens stiliaus naujovės, kurias turi įsidemėti visos moterys
DABAR RODOMA
Lietuvos sinoptikai skelbia, kad iškris pirmosios snaigės
DABAR RODOMA
Masinė motociklininkų avarija Vilniuje: kraupiai žuvo jaunas vairuotojas

Televizija

Į viršų