REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
32
Pora (nuotr. Fotolia.com)

Iš daugybės romantinių filmų gali susidaryti įspūdis, kad meilė siejama tik su gėlėmis ir saulėlydžiais, bet juk žinome tiesą: santykių išlaikymas reikalauja daug pastangų ir darbo.

32

Iš daugybės romantinių filmų gali susidaryti įspūdis, kad meilė siejama tik su gėlėmis ir saulėlydžiais, bet juk žinome tiesą: santykių išlaikymas reikalauja daug pastangų ir darbo.

REKLAMA

Taigi, jeigu per tam tikrą laiką jau kažkokį ryšį sukūrėte ir norite tik sutvirtinti, o ne sugriauti, turėtumėte žinoti keletą dalykų, kurių nereikėtų daryti, rašo indy100.com.

Psichologas, dr. Aleksandra Saliamonas leidinyje „Psichologija šiandien“ įvardino tris dalykus, kurių absoliučiai jokiomis aplinkybėmis, niekada nereikėtų pasakyti savo partneriui. Kai kuriems, tai gali atrodyti neįtikėtinai akivaizdu - bet jeigu ne, tada tikrai turėtų saugotis rezultato.

1. „Jei mane mylėtum, padarytum ...“

Taigi problema su šiuo teiginiu yra tokia (jeigu nesiekiama manipuliavimo), kad tiesiog neina paprastai atsakyti, prilygsta nepagrįstam kaltinimui. Tai veda į aklavietę. Be to, toks teiginys greičiausiai primena norą manipuliuoti.

REKLAMA
REKLAMA

2. „Kodėl nėra taip, kaip buvo mums anksčiau?“

Problema čia yra ta, kad partneris kaltinamas tuo, kas nebūtinai tiesiogiai nuo jo priklausė. Meilė, kaip ir patys žmonės, keičiasi, tačiau santykiai gali tęstis. Medaus mėnuo negali trukti amžinai.

REKLAMA

Visgi, siūloma išsiaiškinti, kas yra, kas ir kodėl ir pasikeitė. Be to, siekti sugrąžinti buvusius elementus į jūsų santykius. Todėl geriau partneriui pasiūlyti vėl daryti tai, ką darėte anksčiau ir kas jums abiems patiko. Pavyzdžiui, po darbo išeiti pasivaikščioti ar savaitgaliui išvažiuoti į jūsų pamėgtą vietą, arba padaryti masažą, kaip buvote įpratę anksčiau.

3. „Tu elgiesi visaip kaip tavo motina!“

Tai turėtų būti akivaizdu. Kadangi jūsų partneris tai supras kaip menkinimą ir puolimą, todėl iškart pereis į gynybinę poziciją (ir net nesvarbu ar gerąja prasme šią pastabą pasakėte).

Todėl siūloma geriau paaiškinti, koks elgesys jus erzina, kodėl partneris taip elgiasi. Ir tikrai geriau kaip pavyzdį neimti motiną.

Žinoma, tvirtų ir laimingų santykių išlaikymas yra kur kas sudėtingesnė užduotis, nei trijų frazių nevartojimas, bet tai jau gera pradžia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų