Marijus Užupis (nuotr. tv3.lt)

Šakių „Vyčio“ (12/11) komanda, vedama fantastiškai iš toli atakavusio Marijaus Užupio, papildė pergalių sąskaitą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) ir paskutinėse šių metų rungtynėse namie 88:83 (24:14, 15:18, 29:26, 20:25) palaužė „Šilutę“ (12/11).

„Vytis“ rungtynes pradėjo užtikrintai ir sėkmingai, tad sugebėjo susikrauti persvarą – 11:2. Šakių komanda toliau diktavo savo sąlygas ir tą darė iki antrojo kėlinio vidurio, kuomet buvo priekyje jau 31:14. Tačiau tada Šilutės ekipa ėmė demonstruoti geresnį žaidimą bei skirtumą greitai sumažino iki vienaženklio (25:34),o prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė vos 7 taškai – 39:32.

„Vyčio“ ekipą į priekį tempė fantastiškai tolimus metimus vieną po kito šaudęs M.Užupis. Jo dėka pavyko vėl atitrūkti (45:32), bet nepaisant vėl atsiradusios dviženklės persvaros, ją vėl naikinti ėmė „Šilutė“. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Vytis“ pirmavo 70:65, o kėliniui persiritus į antrąją pusę šilutiškiai po Dariaus Kibildžio tritaškio išsiveržė į priekį – 76:75.

Edgaro Stanionio ir M.Užupio metimai leido šakiškiams vėl pirmauti (80:76), tačiau likus 37 sekundėms ekipas vėl skyrė tik taškas – 82:81. „Šilutė“ ėmėsi pražangų taktikos, o P.Beliavičiaus ranka nesudrebėjo, tuo tarpu antrą kartą šilutiškiai net neprasiženginėjo ir galiausiai susitikimą pralaimėjo 83:88.

M.Užupis šiame mače iš viso pelnė 33 taškus, pataikydamas 9 tritaškius iš 15. Tai – rezultatyviausios jo karjeros rungtynės NKL čempionate. Pagal pataikytus tritaškius NKL istorijoje M.Užupis šiuo metu su dar 4 žaidėjais dalijasi 2–6 vietas.

„Vytis“: M.Užupis 33, P.Beliavičius 24, T.Sebežiovas ir E.Stanionis (6 atk. kam.) – po 7, G.Maceina ir E.Jezukevičius – po 6, A.Jankaitis 4.

„Šilutė“: A.Pukelis 19, U.Thomasas 16, A.Šuliauskas (7 atk. kam.) ir B.Wanamakeris – po 11.