Kristinos šeima (nuotr. asm. archyvo)

Kristinos šeima (nuotr. asm. archyvo)

Kristina Gabriūnienė – 38-erių metų vieniša trijų vaikų mama išgyvena, švelniai tariant, sunkų laikotarpį. Neseniai jai nustatė skydliaukės vėžį, moteriai tirpsta rankos ir be proto skauda nugarą, ji negali dirbti, o gyventi visiškai nebeliko iš ko – iš mažučių pašalpų ir alimentų už vaikus atskaičiavus buto nuomos ir komunalinius mokesčius šeimai kasmet lieka 50-60 eurų.

REKLAMA

Tėvai nesirūpina vaikais

„Viena auginu tris vaikus. Vyriausiajam dabar trylika, dukrai – 9, o mažajam – 3,5 metų. Pirmi du vaikai yra nuo Nigerijos piliečio – prisiteisusi esu alimentus pagal įstatymą, kaip priklauso, tačiau už juos iš Vaikų fondo negaunu nieko, nes fondas su Nigerija neturi tarptautinių sutarčių. Mažojo tėtis lietuvis kas mėnesį moka 57,92 eurus“, – pasakoja Panevėžyje gyvenanti moteris.

Vyresnėlių tėvas nigerietis, dalinasi Kristina, gyvena Olandijoje ir vaikų atvyksta pasižiūrėti tik kas penkerius –šešerius metus. Finansiškai jis neprisideda niekaip – sako, kad turi kaupti pinigus savo artimiesiems Nigerijoje.

„Kai turėjau du vaikus, mano mažajai mergaitei tada buvo septyni mėnesiai, ištekėjau už lietuvio, bet po devynių santuokos mėnesių jis mirė. Po jo mirties buvau išvykus į Norvegiją, nes buvo man palikta daug skolų, dvejus metus su pertraukomis ten dirbau, o tada netikėtai susipažinau su mažylio tėčiu. Jis tuomet buvo vedęs, bet skyrėsi, o kai buvau nėščia jis pasakė, kad jo žmona irgi laukėsi. Vėliau jis su ta žmona išsiskyrė ir dabar su kita moterimi gyvena. Tai jis alimentus visada moka, bet jo turi to prašyti ir maldauti, o vaiką tik du kartus aplankė per 3,5 metų, jokio pasveikinimo su gimtadieniu – išvis nieko“, – kalba daugiavaikė mama.

Skydliaukės vėžys

Kristina pasakoja, kad, kurį laiką jautusi negalavimus – augantį svorį, sutrikusį ciklą – praėjusį rudenį nutarė išsitirti.

REKLAMA

„Ėjau per visus gydytojus ir nieko nerado, viskas kaip ir gerai. Tada pasiskaičiau internete, pamačiau, kad skydliaukės panašūs simptomai – nutariau ją ir išsitirti echoskopu. Tada dešinėje pusėje gydytojai pamatė vieno centimetro mazgą, siuntė biopsiją daryti ir patvirtino, kad jis piktybinis.

Tada davė siuntimą į Vilniuje, Santariškėse, esantį Nacionalinį vėžio institutą. Sausį man išoperavo visą skydliaukę – ją turėjau sveiką, puikiai funkcionuojančią, bet kadangi tos vėžinės ląstelės buvo paplitę, reikėjo visą išoperuoti“, – kalba moteris.

Kristina sako, kad dabar jai taikys radioterapiją, gydys organizmą nuo išplitusių vėžinių ląstelių.

„Dabar yra dar kažkas, nes labai nugarą skauda ir beprotiškai rankos tirpsta. Buvau Darbo biržoje, man siūlo darbą, nes aš esu virėja, bet man beprotiškai skausmingai rankos tirpsta. Sako, gal koks nervas yra užspaustas –esu užsiregistravusi pas neurologą dabar“, – pasakoja moteris.

Kol ji gydėsi, važinėjo pas įvairius gydytojus, vaikus prižiūrėdavo jos sesers dukra, mažiausiojo krikšto mama, tačiau dabar ji, sako Kristina, jau įsidarbino, ir kai sergančiai moteriai reiks vėl važiuoti gydytis, ji nebežino, kas prižiūrės vaikus.

50 eurų per mėnesį

Moteris skaičiuoja savo negausias pajamas: 45 eurus gauna iš valstybės už vaikus, kadangi yra daugiavaikė mama, jos socialinė pašalpa – 80 eurų, o iš Darbo biržos gaudavo dar 137, tačiau vasarį pajamas iš Darbo biržos moteris gaus jau paskutinį kartą. Dar 57,92 eurus moteris gauna iš jauniausiojo vaiko tėčio.

REKLAMA

Kristina dar nežino, ar jai suteiks invalidumą – eis pas gydytojus su išrašu iš ligoninės ir lauks jų verdikto.

„Mes nuomojamės butą, mokame 120 eurų nuomos ir dar už komunalinės paslaugos – už vasarį sumokėjau 115 eurų, tai iš viso susidarė 235 eurai. Kai nėra šalta, sumokame iš viso apie 205 eurus. Šiaip ar taip, atskaičius mokesčius, mums lieka 50-60 eurų mėnesiui pragyventi“, – kalba Kristina.

Panevėžietė sako, kad nuomotojų nenori pavesti, tai nuomą visada moka laiku, nepaisant to, kad kartais ir valgyti nelabai ką yra.

„Mes neturėjome šiemet nei Kalėdų, nieko, nes nebuvo iš ko – tik buvome gavę eglutę dovanų ir saldumynų“, – sako ji.

Moteris sako stovinti eilėje dėl socialinio būsto, tačiau, Kristinos žiniomis, būsto gali tekti laukti apie 10 metų.

Kristina taip pat bandė gauti kompensaciją už nuomą, kuri taip pat galima socialiai remtinoms šeimoms, tačiau dėl biurokratinių pinklių jai buvo pasakyta, kad į šią kompensaciją ji galės pretenduoti tik kitą rudenį.

Užstatė telefoną

Moteris sako, kad jos vaikai mokykloje gauna nemokamą maitinimą, o mažiausiajam už darželį tereikia mokėti 9 eurus, tačiau mokykliniai poreikiai vaikams vis tiek kainuoja.

„Liepos pradžioje man skyrė 90 eurų mokyklos išlaidoms, bet vienam vaikui uniforma 100 eurų kainavo, po to visos pratybos dar kiek kainuoja... Nusipirkome dalį pratybų, o prieš Naujus vėl daviau pinigų. Tai po 30 eurų vaikams pratybos kainuoja“, – pasakoja Kristina.

REKLAMA

Moteris sako, kad su „Maisto banko“ organizacija, dalinančią maistą nepasiturintiems, susikalbėti nepavyko – tą dieną, kai jie dalino maistą, Kristina turėjo važiuoti į Vilnių pas gydytojus, tad maisto pasiimti atvyko diena vėliau. Tada, teigia Kristina, ji „Maisto banko“ darbuotojų buvo tik iškoliota, kad per vėlai atėjusi.

„Ką turėjome buityje vertingesnio, po truputį teko išparduoti, kad vaikai turėtų visas priemones, reikalingas mokyklai, o kai pajamos sumažėjo – vasario mėnesį gavome nedaug pinigų – turėjo užstatyti sūnaus telefoną, kad tik už butą turėtume laiku sumokėti, kad pasibaigus nuomos sutarčiai mums ją vėl pratęstų“, – kalba Kristina.

Moteris dalinasi, kad dauguma žmonių, pasižiūrėję, kaip atrodo jos vaikai, net nepagalvoja, kaip jiems sunku, nes Kristina sako viską atiduodanti vaikams – kad tik atrodytų tvarkingai.

Moteris sako, kad jai praverstų bet kokia pagalba, ypač maistu, nes rūbų gauna iš pažįstamų, o maisto tikrai trūksta.

Padėti Kristinai galite per labdaringą organizaciją VšĮ „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“. Lėšų paskirtyje nurodykite „Kristinai Gabriūnienei“. Banko sąskaita: LT267300010142143000. AB bankas Swedbank, b/k 73000.

Neringa
2016-03-07 13:42:56
Mielieji lietuviai.......lojam, smeiziam, bet nepaziurim i savo gyvenimus, i savo kaidas, nuodemes, pletkus ir tai ka isleidziam is burnos. Ne veltui sakoma, kad lietuvis lietuviui vilkas, imanytu gerkle perkastu. Burkites i portalus kur galit savo vidini pykti islieti ten, o ne ant kitu. Kas, kur, su kuo, del ko, visiems rupi praeitis, kitu gyvenimo budas ar dar kazkas. Ziurekit mielieji savo subiniu ie maziau rupinkites kitu asmeniniu gyvenimu. Jei zmogui sunku, kiekvienas turi teise kreiptis pagalbos. Jei lojat vadinasi bijot. Nenorit nepadekit, bet tuomet bent jau turekit savigarbos uzciaubti srebtuves.
O jus, ponas, kurio komentaras buvo ,,Amdrius 2016-03-06 00:34:33
Uzmusti ta kale butu per maza. Pajuodele dukrele pasiimciau savo pimpalui palinksminti, kitus vaikus paleisciau organams ir sunu pasarui.'' este perduotas atitinkamoms institucijoms. Paziuresime ka reiskia iskrypelio svajones. Sekmes visiems nepakliuti i tokias situacijas ir neduok dieve sulaukti sunkios dienos.
Atsakyti
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI
REKLAMA
Semino 2016-03-24 21:05:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
He o tiesa kad visi bl paukoti pinigai papildys fondininku kusenes ir duodu b...nukirst aferiugos visi lietuvoj wa toke fondininkai prisirenka graudziu istoriju da pagrazina o mes durnei aukokim jiem i kisenec :D nes netikiu ka tos seimos ka gauna   ATSAKYTI
[email protected] 2016-03-19 21:29:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Padla paskutine   ATSAKYTI
Laimute 2016-03-09 14:14:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Issamiau pasidomejus siek tiek apie ta seima miela tai kaip ir labai tvarkinga mama priziurinti vaikus visada tvarkingi svarus o ir zaviai mandagus. O jei zmogus ykrito i krizes duobe tai juk normalu su musu dabartine tokia ekonomika bet kaip mama zaviuosi sia grazia seima ir butinai prisidesime kad bent tam kartui palengvinti moters padety kol pati atsities. O i praeity nesigiliname geriau patys rinkimes savo siuksles o ne kitu ziurekime. Sekmes jums didziausios Kristina jus saunuole   ATSAKYTI
Ramune 2016-03-08 17:16:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
PAZYSTU IR AS TA MOTERI LABAI LABAI GERAI IR NORECIAU BUTI TOKIA STIPRI KAIP JI IR SU KOKIA MEILE ATSIDAVUSI SAVO VAIKAMS. O JEI KAZKAS KAZKUR PRAEITYJE PADARE KOKIU KLAIDU TAI NEREISKIA KAD REIKIA SMERKTI ZMOGU ISKRYPELISKAI UZGAULIOTI. TEISINGAI BUVO SAKYTA PIRMA ATSISUKIM I SAVO PRAEITY IR SAVO SIELOS GELMES AR TIKRAI ESAME BE NUODEMES???? STIPRYBES JUMS KRISTINA IR ZINOKIT SENDIEN BLOGAI BET RYTOJUS ATEIS SVIESESNIS TIKRAI. IR TOLIAU TAIP GINKIT SAUGOKIT SAVO NUOSTABIUS VAIKUCIUS NES MUSU PATI TAUTA JAU SUPUVUSI IR NUO TOKIU KURIE TYCIOJASI REIKIA SAUGOTI VAIKUS   ATSAKYTI
Efka 2016-03-08 00:22:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Amdrius pydare tu paskutinis melsk dieva kad taves nerasciau nes nezinai kas taves laukia . As blet 1000 euru duosiu kas man tave priduos . Noriu tikro tavo vardo ir gyvenamos vietos . Tai vat mieli tautieciai kas priduos ji man 1000 euru is karto bus sumoketa . Sekmes pydare pazistamu as turiu visoj europoj be sansu tau uzsikast vistiek tave blet atkasiu    ATSAKYTI
Neringa 2016-03-07 13:42:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mielieji lietuviai.......lojam, smeiziam, bet nepaziurim i savo gyvenimus, i savo kaidas, nuodemes, pletkus ir tai ka isleidziam is burnos. Ne veltui sakoma, kad lietuvis lietuviui vilkas, imanytu gerkle perkastu. Burkites i portalus kur galit savo vidini pykti islieti ten, o ne ant kitu. Kas, kur, su kuo, del ko, visiems rupi praeitis, kitu gyvenimo budas ar dar kazkas. Ziurekit mielieji savo subiniu ie maziau rupinkites kitu asmeniniu gyvenimu. Jei zmogui sunku, kiekvienas turi teise kreiptis pagalbos. Jei lojat vadinasi bijot. Nenorit nepadekit, bet tuomet bent jau turekit savigarbos uzciaubti srebtuves.
O jus, ponas, kurio komentaras buvo ,,Amdrius 2016-03-06 00:34:33
Uzmusti ta kale butu per maza. Pajuodele dukrele pasiimciau savo pimpalui palinksminti, kitus vaikus paleisciau organams ir sunu pasarui.'' este perduotas atitinkamoms institucijoms. Paziuresime ka reiskia iskrypelio svajones. Sekmes visiems nepakliuti i tokias situacijas ir neduok dieve sulaukti sunkios dienos.
   ATSAKYTI
Efka 2016-03-06 22:17:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ir isvis blet brangios lietuvaites zekit i savo liudnus gyvenimelius ir nelokit kaip kales   ATSAKYTI
Efka 2016-03-06 22:12:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Daiva tu gal su zvake stovejai ir zejai su kiek santikiav'taves kas klause apie tai? Pasirasyk pati ka ir su kiek darei o gal sventa mergele esi? Ji blet pagalbos praso ir jei negali padet kuo tai tylek subine uzraukus o nepezek blet apie kazkokia praeiti   ATSAKYTI
daiva 2016-03-06 16:38:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
sveiki lietuvos tautieciai si moteris melage anglinoja prisidyrbo su savo melu teismai tesesi visus metus ji sugriove kitu seimu gyvenimus gere nesirupino vaikais vaikai buvo musami matydavo kaip motina su vyrais litiskai santykiaudavo vaikai buvo atimti nepasitikekite ja ji super melage ji sugebejo net anglijos policija apgauti su savo iskrypusiom nesamonem pabego is anglijos per savo bideli mela ir smeizta    ATSAKYTI
TIESA 2016-03-06 15:31:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nevidone,melage...Neapsigaukit zmones...Is uk pabego...buvo vaikai atimti ir vel jei grazino...Lauke teismo,apkaltino zmogu nekaltai,bet pacia butu pasodinusi...uz tai ir bego i LT.
   ATSAKYTI
Efka 2016-03-08 00:40:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tiesa jajaja bent jau savo varda pasirasyk ar esi tikra lietuve tik paloti moki man idomu kas pati per paukstyte esi? Pasirasyk pati apie savo gyvenima kad visi paskaitytumem  
Sandra 2016-03-06 15:22:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
O kodel nutylima kad gyveno anglijoje ir is ten pabego nes vaiku teise vaikus norejo atimti   ATSAKYTI
Neringa 2016-03-07 13:30:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
norvegijoj irgi atimineja ir ka? gal savo gyvenimus ziurekime
  
ruta 2016-03-06 12:53:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nu ir slykstynes zmones jus!!!kazkaip ir nesitikejau kazko kito..patys pajuodeliai daug labiau..o tu ,Amdrius, nebijai but partauktas baudziamojon atsakomyben uz tokius zodzius??   ATSAKYTI
Ramune 2016-03-06 11:23:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Tai proteviu dvasios baudzia uz kraujomaisa su svetimsaliais, pati kalta, niekas kitas...   ATSAKYTI
Amdrius 2016-03-06 00:34:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-25
Uzmusti ta kale butu per maza. Pajuodele dukrele pasiimciau savo pimpalui palinksminti, kitus vaikus paleisciau organams ir sunu pasarui.   ATSAKYTI
Efka 2016-03-06 19:30:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Amdrius tave toki pydara pagausiu ir tavo subine negru bibius linksmins pydare uz bazara atsakysi
  
Sese 2016-03-06 21:13:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ismok rasyti pats i toki pavirsi  
Nezinau 2016-03-06 22:00:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tave toki issigymeli maza butu uzmusti,ko kalti tie vaikai!!!  
TacoBurito 2016-03-06 00:02:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Situacija, zinoma, labai liudna, bet kai zmogui nepasiseka karta, gal du kartus, tai dar yra normalu, pasitaiko visiems, bet kai tas nesekmiu ruozas yra visas gyvenimas, kai zmogui nuolat nesiseka, man automatiskai kyla mintis, kad zmogus savo gyvenime kazka daro ne taip. Nors butu geriau, kad apie tai pagalvotu pats zmogus. Ir kad tuomet nebutu per velu. Nors geriau veliau nei niekada. Sekmes mamai ir ypac vaikam.   ATSAKYTI
assa 2016-03-05 22:30:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
a neperskaites strraipsnio parasiau.piskites su visokiais negrai ir kitokiais ,ir nedejuokit dabar kokie blogi lietuviai vyrai   ATSAKYTI
assa 2016-03-05 22:27:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
kaip kaip.niekaip.kad ir kaip ziauriai beskambetu bet teks tau serganty paleist.   ATSAKYTI
Pasienis (nuotr. Fotodiena.lt)
 Antradienį Lietuvos pasieniečiai prie sienos su Lenkija surengs jos kontrolės atnaujinimo pratybas. Tokia priemonė keturias valandas bus atliekama buvusių Kalvarijos ir ...
Embriono statulėlė (nuotr. SCANPIX)
Į Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę antradienį grįžta liberalų inicijuotos Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisos, kuriomis siūloma atsisakyti per pagalbinio apvaisinimo ...
Aurelijus Veryga (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Trys opozicinės Seimo frakcijos antradienį pokalbiui kviečia sveikatos apsaugos ministrą „valstietį“ Aurelijų Verygą. Anksčiau jos pranešė ketinančios inicijuoti ...
Kyla Danės vanduo (TV3 koliažas)
Klaipėdos savivaldybė pirmadienio vakarą perspėja uostamiesčio gyventojus, kad sparčiai kyla Danės vanduo. Savivaldybės išplatintame pranešime gyventojai raginami pasirūpinti ...
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (nuotr. Fotodiena.lt)
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) aiškinsis, ar leidinyje „Naisių žemė“ buvo skelbiama „valstiečių“ politinė reklama. Tuo atveju, jei leidinys ar atskiros publikacijos būtų ...
REKLAMA

Top Video

Kilus panikai dėl nutraukiamų mokėjimų švenčių metu paaiškino, kokia paslauga neveiks
DABAR RODOMA
Kilus panikai dėl nutraukiamų mokėjimų švenčių metu paaiškino, kokia paslauga neveiks
DABAR RODOMA
Chaosas dėl receptų ir menkiausiems vaistams tęsiasi
DABAR RODOMA
Jaudulio „X Faktoriuje“ nesugebėjusiai suvaldyti Ivetai Svilainytei pagalbos ranką ištiesė Jazzu
DABAR RODOMA
„Kėdžių iššūkio“ etapą pasiekusi vilnietė: jaučiu didžiulį palaikymą
DABAR RODOMA
Nemalonus incidentas populiarioje Vilniaus kavinėje: vandalai suniokojo papuošimus
DABAR RODOMA
Paskelbė, ką apie alkoholio draudimus turite žinoti ir jūs
DABAR RODOMA
Naglio Šulijos savaitės horoskopas: laukia kritinių pokyčių verpetas
DABAR RODOMA
Vaizdas, po kurio tikrai neisite maudytis į jūrą
DABAR RODOMA
Vilkų siautėjimas Lietuvoje nesiliauja
DABAR RODOMA
Musulmonai „dusina“ miestą – blokuoja kelius

Televizija

Į viršų