REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Pasaulyje viena populiariausių vandens sporto šakų – irklentės – lietuviams dar tikra naujiena. Pripažinkime – iš pirmo žvilgsnio plaukimas padidinta banglente, o dar naudojant irklą, atrodo tikrai keistai. Bet, pasak vieno iš nedaugelio irklenčių klubo organizatorių Igno Kazlausko, nuostabą tai kels nebeilgai. Vandenyje irklentėmis bangas skrodžiančios užsienio žvaigždės netruks šią naują sporto madą atnešti ir į Lietuvą, o po kelerių metų, vandens sporto entuziastai irklentėmis plaukios taip pat dažnai kaip ir baidarėmis.

REKLAMA
REKLAMA

„Sparčiai populiarėjantis irklenčių sportas traukia galimybe smagiai ir lengvai pramogauti net ir patirties neturinčius vandens sporto mėgėjus. Plaukiojant nereikia specialios aprangos, o vanduo gali būti ir visiškai be bangų – irtis galima tiek vandenynuose, tiek miesto vandens kanaluose, – sporto subtilybes pristato irklenčių klubo „Sup-board“ įkūrėjas I. Kazlauskas. – Tiesa, irklentė ne tik puikiai tinka viso kūno treniruotei, bet yra ir kitoks būdas sukurti romantiką – ramiai plaukiant ar plūduriuojant vandenyje, horizonte matomas saulėlydis tikrai užgniaužia kvapą“.

REKLAMA

Štai faktai, kurie vandens mėgėjus su naująja pramoga ir jos istorija supažindins artimiau:

1. Irklentėms – jau 3 tūkstančiai metų. Peru rastose keramikos duženose buvo aptikti civilizacijos raižiniai, vaizduojantys žvejus nedidelėse, iš nendrių pagamintose, valtelėse, kurias jie stumdavosi iš tuščiavidurio bambuko padarytais irklais. Panašu, kad posakis „visa kas yra nauja, tai tiesiog pamiršta sena“ – tikra tiesa.

2. Moderniųjų irklenčių kilmės šalis – Havajai. Banglentininkai pirmą kartą jas panaudojo 1960-aisiais, kai banglenčių instruktoriai pasinaudojo irklais, norėdami susirikiuoti grupinei nuotraukai ant vandens. Havajietiškai irklentės skamba Hoe he’e nalu (iš havajų kalbos – „irkluoti plaukiant banga“).

REKLAMA
REKLAMA

3. Plaukti irklente ne taip sunku, kaip atrodo. Pradedančiuosius neretai gąsdina tai, kad irklente plaukti reikia atsistojus, kadangi manoma, jog bus sunku išlaikyti pusiausvyrą. Tačiau net ir pirmą kartą atsistojus ant irklentės, po pusvalandžio dažniausiai jau drąsiai iriamasi vandeniu. Irklentė yra stabili ir nevirsta taip lengvai, kaip baidarės ar kanojos.

4. Pirmiesiems bandymams geriausiai tinka ežeras. Ramiuose Lietuvos ežeruose plaukiojimas irklente gali tapti pramoga visai šeimai. Ekstremalesnių pojūčių norintiems plaukikams patariama išbandyti plaukimą upėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Plaukiant irklente dirba visas kūnas. Irklenčių sportas – tikras išsigelbėjimas šiuolaikinei kartai, kuri didžiąją dienos dalį praleidžia sėdėdama. Vos pusvalandis irklavimo atsistojus prilygsta kelioms valandoms plaukiojimo banglente, o aktyviai iriantis, per valandą galima sudeginti net kelis šimtus kalorijų.

6. Ant irklenčių galima užsiiminėti ir joga. Holivudo garsenybės itin pamėgtą plaukiojimą su irklentėmis derina su indiškomis jogos praktikomis. Ant ramiame vandenyje plūduriuojančios irklentės atliekami pratimai suteikia laisvės jausmą ir naujus potyrius.

Visi norintys išbandyti plaukiojimą irklentėmis kviečiami prisijungti prie irklenčių klubo „Sup-board“ organizuojamų treniruočių. Jos prasidės jau kitą savaitę ir vyks trečiadieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais, 19 val., plaukimo starto vieta – Verkių malūnas, o pabaiga – Baltasis tiltas. Į treniruotę kviečiami ne tik norintys išmokti plaukti su irklente, bet ir jau pažengę – su kompanija plaukti visada smagiau. Registruotis galima tel. nr. 861150066 arba el. p. [email protected].

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų