Kauno „Žalgirio“ ekipos bėdos nesibaigia. Kauniečiai (2/3) VTB Vieningoje lygoje patyrė ir dar vieną pralaimėjimą, kai svečiuose 79:88 (15:20, 26:21, 20:17, 18:30) nusileido Ramūno Butauto treniruojamiems Rygos VEF ekipos (2/2) krepšininkams.

Mačą taikliu dėjimu pradėjo kauniečių vidurio puolėjas Robertas Javtokas - 2:0. Komandoms sunkiai sekėsi sėkmingai užbaigti savo atakas, tad įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo vos 4:2. Kėlinio pabaigoje atkarpą 6:0 laimėję VEF išsiveržė į priekį - 10:8. Antroje kėlinio pusėje Rygos ekipos krepšininkai sužaidė sėkmingiau ir po taiklaus metimo paskutinėmis sekundėmis įgijo 5 taškų pranašumą - 20:15.

Antrojo kėlinio pradžioje Sandis Valteris pataikė iš toli ir VEF jau pirmavo 26:19.

Įpusėjus kėliniui kauniečiams nepavykdavo išvengti žioplų klaidų, nepaisant to, skirtumą pavyko kiek sumažinti - 27:31. Po Sony Weemso vieno taiklaus baudos metimo „Žalgiris“ netrukus rezultatą ir išlygino - 31:31. Ilgai netrukus po to paties S.Weemso tolimo metimo lietuviai jau priekyje - 35:33. Likusią kėlinio dalį ekipos sužaidė apylygiai ir po finalinės antrojo kėlinio sirenos rezultatas buvo lygus - 41:41.

Nors trečiąjį kėlinį dvitaškiu pradėjo „Žalgiris (43:41), bet paskui kelių minučių atkarpą VEF laimėjo 10:1 ir išsiveržė į priekį rezultatu 51:44. Įpusėjus kėliniui po R.Javtoko ir Pauliaus Jankūno taiklių metimų “Žalgiris„ šiek tiek priartėjo - 48:51. Likus trims minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos po taiklaus Manto Kalniečio dvitaškio kauniečiai vis dar turėjo taško deficitą - 53:54. Milovanas Rakovičius netrukus pridėjo dar 4 taškus ir “Žalgiris" jau priekyje - 57:54. Sėkmingiau trečiojo kėlinio pabaigą sužaidę žalgiriečiai prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 61:58.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje VEF nebuvo linkę pasiduoti ir po spurto 7:0 latviai vėl buvo priekyje - 66:63. Sužaidus kiek daugiau nei keturias minutes kėlinyje Rygos ekipa vis dar pirmavo - 73:67. Tačiau lietuvių bėdos nesibaigė, mat po Dairio Bertanio tolimo metimo VEF įgijo dviženklį pranašumą - 78:68. „Žalgiris“ dar bandė gelbėtis, Markui Popovičiui pataikius iš toli jų deficitas sumažėjo iki 7 taškų (77:84). Tačiau norai ir liko tik norais, kadangi VEF sėkmingai apsigynė, o pabaigoje ir dar labiau padidino persvarą bei šventė pergalę - 88:79.

VEF: Curtisas Millage'as 20, Dairis Bertanis 18, Sandis Valteris 13, Kristapas Janičenokas 11.

„Žalgiris“: Ty Lawsonas 17, Milovanas Rakovičius 14, Robertas Javtokas (8 atk. kam.) ir Marko Popovičius po 10,, Sonny Weemsas 8 (9 atk. kam.).