„Lietuvos rytas“ neįšoko į Eurolygos TOP–16 traukinį

Vilniaus „Lietuvos rytas“ po dramatiškos kovos 71:73 (13:20, 22:13, 12:22, 24:18) nusileido Malagos „Unicajai“, patyrė trečią nesėkmę iš eilės ir apmaudžiai nepateko į Eurolygos TOP–16 etapą.

Vilniečiams kelią į kitą turnyro etapą užkirto Stambulo „Efes Pilsen“ ekipa, kuri išvykoje 75:60 įveikė Orleano „Ententę“.

R. Kurtinaitis varžovams pateikė netikėtumą – B. Popovičių startiniame penketuke pakeitė V. Ginevičius, o A. Baynesą – M. Bjelica. Susitikimą dvitaškiu pradėjo R. Archibaldas – 0:2. Šeimininkų taškų sąskaitą atidarė M. Bjelica – 2:2. Rezultatui esant lygiam (4:4) svečiai pelnė 6 taškus be atsako ir R. Kurtinaitis paprašė pirmosios minutės pertraukėlės – 4:10.

Po jos vilniečiams ir toliau niekaip nepavyko rasti kelių varžovų krepšio link. J. Freelandas pelnė du taškus su pražanga, G. Printezis pridėjo dvitaškį ir skirtumas tarp ekipų, pirmą kartą šiame mače, tapo dviženklis – 4:15. „Unicajai“ pirmaujant 7:17 „Lietuvos rytas“ pelnė 6 taškus be atsako ir priartėjo – 13:17. Iki kėlinuko pabaigos ispanai šiek tiek padidino savo persvarą – 13:20.

Antrąjį ketvirtį sėkmingai pradėjo sostinės komanda. Per pirmąsias keturias su puse minutės leidusi varžovams pelnyti vos 1 tašką, o pati įmetusi 7, sumažino deficitą iki minimumo (20:21) bei A. G. Renesesą privertė prašyti minutės pertraukėlės. Netrukus A. Jomanto taiklūs baudos metimai LKL čempionus pirmą kartą šiame susitikime išvedė į priekį – 22:21. Nuo tada aikštelėje užvirė kova taškas į tašką. Pirmaujanti ekipa keitėsi beveik po kiekvienos sėkmingos vienos arba kitos komandos atakos, o baigiantis kėliniui S. Babrausko tritaškis „Lietuvos rytui“ suteikė 2 taškų persvarą – 35:33.

Po didžiosios pertraukos sužaidus 4 minutes šeimininkai M. Bjelicos dėka įgijo 4 taškų persvarą (41:37), tačiau svečiai atsakė O. Cooko tolimu metimu ir J.Welscho dvitaškiu bei R. Kurtinaitį privertė prašyti minutės pertraukėlės – 41:42. Po jos „Unicaja“ pratęsė atkarpą iki 10:0, o bandydamas gelbėti rungtynes R. Kurtinatis paprašė dar vienos minutės pertraukėlės, nes jo auklėtinių deficitas siekė jau 8 taškus – 41:49.

Netrukus A. Lima įkrovė kamuolį į krepšį iš viršaus ir Ispanijos klubas grėsmingai nutolo – 41:53, nes „Lietuvos rytas“ pralaimėjo 7 minučių atkarpą 0:16. Labai ilgą vilniečių tylą nutraukė taiklus M. Gecevičiaus tritaškis – 44:53. Per likusį laiką lietuviai šiek tiek priartėjo – 47:55.

Ketvirtąjį kėlinuką Europos taurės savininkai pradėjo M. Gecevičiaus tritaškiu ir S.Babrausko dvitaškiu – 52:55. Netrukus M. Bjelica įmetė iš po krepšio ir sumažino vilniečių deficitą iki minimumo – 57:58. Varžovų ataka baigėsi klaida. Sunerimęs jų treneris paprašė minutės pertraukėlės.

Likus žaisti 6 minutes ir 40 sekundžių M. Bjelica įkrovė kamuolį iš viršaus su varžovo pražanga, pridėjo taiklų baudos metimą ir vėl sugrąžino savo komandą į pirmaujančias pozicijas – 60:58. Netrukus juodkalnietis gavo penktąją asmeninę pražangą ir visam laikui paliko aikštelę. „Unicaja“ tuo pasinaudojo ir pelnė 4 taškus iš eilės – 60:62. Likus rungtyniauti 3 minutes ir 38 sekundes ispanams pirmaujant 63:66, R.Kurtinaitis paprašė trečiosios minutės pertraukėlės antroje rungtynių dalyje.

Po jos pražanga puolime buvo nubaustas D. Borovnjakas. Tai jam buvo penktoji asmeninė pražanga. O.Cookas sumetė baudos metimus ir Malagos komanda jau turėjo 7 taškų persvarą – 63:70. Lemiamu metu iniciatyvos ėmėsi M.Gecevičius. Jis dviejose iš eilės atakose išprovokavo varžovų pražangas ir realizavęs 4 baudų metimus priartino „Lietuvos rytą“ – 67:70.

Paskutinėmis susitikimo akimirkomis šeimininkai priešininkus siuntė prie baudų metimo linijas. Nors pirmąjį sykį O. Cookas nuo baudų metimo linijos atakavo taikliai (69:72), antrąjį kartą amerikiečio ranka sudrebėjo ir „Unicaja“ vilniečiams paliko 7 sekundes išplėšti pratęsimą arba pergalę – 71:73. Vis dėlto V. Ginevičius aikštės viduryje pametė kamuolį bei palaidojo „Lietuvos ryto“ viltis iškovoti pergalę – 71:73.

„Lietuvos rytas“: M. Gecevičius 19 (5 kl.), M. Bjelica 18 (7 atk. kam.), S. Babrauskas 12, V. Ginevičius 8, A. Jomantas (9 atk. kam., 5 kl.) ir A. Baynesas po 6, B. Popovičius 2 (5 rez. perd., 5 kl.).

„Unicaja“: G. Printezis 17 (7 atk. kam.), O. Cookas 15 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), R. Archibaldas 11, T. Deanas 10.