Palangoje vykusias jubiliejines jau dešimtąjį kartą rengiamas 1000 km lenktynes šeštadienį laimėjo "Snoras Client Team" komanda su "Ferrari F430 Challenge" automobiliu. Nugalėtojai anksčiau nustatyto 10 val. varžybų limito nuvažiavo 334 trasos ratus, arba visą 1000 km lenktynių distanciją.

Aleksejui Vasiljevui ir Jonui Gelžiniui tai buvo jau antrasis laimėjimas iš eilės. Šiemet nugalėtojams talkino Ilja Burenka.

Antrąją vietą užėmė specialios konstrukcijos automobiliu "Adampolis Luego Kit car" važiavusi "Bauer Racing" komanda. 2007 metų analogiškų lenktynių Palangoje nugalėtojas Ramūnas Čapkauskas ir jam talkinęs Tomas Šipkauskas įveikė 319 ratų.

Vienu ratu nuo vicečempionų atsiliko trečiąją poziciją užėmę "Rimo" ekipos lenktynininkai Rimantas Blažulionis, Saulius Vitkauskas ir Vaidas Navickas, vairavę dyzelinį "BMW 330".

Ketvirtąją vietą užėmė Belgijos "KS Motorsport" komanda (317 km), po 314 ratų įveikė "Snoras Client Team 2" ("Ferrari F430") ir "Alfa Romeo klubas" ("Alfa Romeo 155").

"Snoras Client Team 2" ekipa, kurią sudarė Stasys Brundza, Dmitras Rybakas ir Aleksandras Beliajevas, likus mažiau nei porai valandų iki finišo tvirtai žengė antra, tačiau dėl sugedusios automobilio pavarų dėžės ir priverstinės prastovos komandos garažuose, finišavo tik penkta.

Lenktynėse startavo 52 komandos, kurių sudėtyje buvo 161 sportininkas iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Belgijos, Didžiosios Britanijos ir net Jungtinių Arabų Emyratų. Finišo liniją kirto 44 ekipažai.

Kvalifikacijos varžybų nugalėtoja "Oktanas Racing" komanda dėl "Porsche 997 GT3" variklio gedimo 88-ajame rate buvo priversta palaidoti visas ilgai puoselėtas viltis.

Itin populiari buvo šiemet pirmą kartą šalia lenktynių trasos Lietuvos automobilių kelių direkcijos kartu su jaunųjų kelininkų klubu "Kelelis" įrengta elektromobilių trasa mažiesiems lenktynių žiūrovams, kurioje jie tarsi miniatiūrinėje gatvėje su sankryžomis ir veikiančiais šviesoforais bei visais būtinais kelio ženklais nemokamai mokėsi vairuoti elektromobilius.

Lenktynių dienomis žiūrovai išbandė saugos diržų ir automobilio virtimo simuliatorius, kuriuos įrengė VĮ "Automagistralė" specialistai.

Didelio susidomėjimo susilaukė "Topo centro" kartu su lenktynių organizatore bendrove "Promo Sportas" automobilių sporto gerbėjams šiemet pateikta naujovė - virtuali Palangos žiedinių lenktynių trasa, sumodeliuota naudojant itin tikslius GPS prietaisus. Dėl teisės kautis finale varžėsi beveik 200 dalyvių, kurių amžius - nuo 13 iki 39 metų. Virtualių varžybų nugalėtoju tapo vilniečiai Aurimas Čebotariūnas, Martynas Dailidėnas ir Andrius Stankevičius.