Dalia Grybauskaitė  stengiasi pateisinti žiniasklaidos jai suteiktą „karatė stiliaus politikės“ titulą. Reuters/Scanpix nuotrauka

Dalia Grybauskaitė stengiasi pateisinti žiniasklaidos jai suteiktą „karatė stiliaus politikės“ titulą. Reuters/Scanpix nuotrauka

Kadenciją baigiantis prezidentas populistiniais būdais įrodinėjo atitinkantis sėslumo cenzą, naujoji šalies vadovė panašiai demonstruoja savo tvirtą valią. 

Iki šiol Lietuvoje gyva legenda, kad Vytautas Didysis viduramžiais savo žirgą girdė sūriu Juodosios jūros vandeniu. Jau šiais laikais prieš kiekvienerius šalies prezidento rinkimus, kai jie dar būdavo rengiami žiemą, būsimieji valstybės vadovai (o ir beveik visi kiti kandidatai) neužmiršdavo pasigirti, kad puiki sveikata jiems leidžia nuolat maudytis lediniame ežero ar upės vandenyje, prasikirtus eketę.

Dabar kuriamas naujas mitas apie pirmąją moterį, vadovausiančią Lietuvos Respublikai, dar ir priedo tobulai išmokusią Rytų kovos menų. „Ūkininko patarėjo“ duomenimis, Lietuva neišvengė būdingo posovietinės erdvės reiškinio – juodą karatė diržą savo kolekcijose turi ne tik išrinktoji Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, bet ir Rusijos politikos, meno, mokslo įžymybės, niekada gyvenime neužlipusios ant tatamio, ir Vidurinės Azijos respublikų prezidentų dukros, juodąjį diržą gavusios dovanų  per gimtadienį.     

REKLAMA

Vėlokai atskleista sportinė aistra

Per Lietuvos prezidento rinkimų kampaniją jų laimėtoja D.Grybauskaitė neatsakė į klausimą, kada jai suteiktas karatė pirmasis danas (Rytų kovų meistro žemiausias atskyris), kokią karatė rūšį (šotokan, kiokušin) D.Grybauskaitė buvo pasirinkusi, ar  kadenciją baigianti Europos Komisijos įgaliotinė priklauso kuriai nors  ietuvos arba pasaulinei karatė federacijai. Apie šią D.Grybauskaitės sportinę aistrą garsiai imta kalbėti tik 2004-aisiais, kai buvusi Lietuvos finansų ministrė išvyko dirbti į Europos Komisiją. Tuomet Briuseliui (pirmiausia) buvo pranešta, kad Europos Sąjungos finansus ateina tvarkyti ryžtinga dama, baigusi kovos menų akademiją, tiesa, ne karatė tėvynėje Japonijoje, bet Amerikoje.

Iš pradžių - tik tarnybinė stažuotė

D.Grybauskaitė Jungtinėse Valstijose mokėsi arba dirbo 1991-aisiais ir 1996-1999 metais. Prieš 18 metų JAV Džordžtauno universiteto Edmundo A. Walsho tarptautinių ekonominių santykių mokykloje ji stažavosi labai trumpai. Per tiek laiko, kiek  tuomet praleido Amerikoje, nebūtų gavusi nė balto karatė pradžiamokslės diržo. Tada į JAV D.Grybauskaitė vyko su raudonu SSRS užsienio pasu, nes diplomatinius santykius su Lietuva Jungtinės Amerikos Valstijos atkūrė 1991 m. rugsėjo 2 d., o Lietuvos tarptautinių ekonominių santykių ministerija, kurios Europos departamentui vadovauti buvo paskirta D.Grybauskaitė, Atkuriamojo Seimo sprendimu įsteigta 1991 m. spalio 3-iąją. Ši nelabai aiškios paskirties ministerija gyvavo vos metus (iki 1992 m. gruodžio), tuometinis  D. Grybauskaitės viršininkas, buvęs tarptautinių ekonominių santykių ministras Vytenis Aleškaitis  nuo  infarkto mirė 2001 m. rugpjūčio 17-ąją, eidamas 49-uosius metus.  

REKLAMA

Tobulėjo aplenkdama grafiką

Antrą kartą Lietuvos ambasados įgaliotoji ministrė D.Grybauskaitė Vašingtone gyveno 3 metus. Anot Lietuvos šotokan karatė specialistų, norint gauti karatė 1 dano juodąjį diržą, reikia kasdien įtemptai treniruotis 3,5-4 metus, kas keturis mėnesius laikyti tobulėjimo egzaminus.

„Ūkininko patarėjas“ pasiteiravo tuometinio Lietuvos pasiuntinio Vašingtone, dabartinio ambasadoriaus Norvegijos Karalystėje Alfonso Eidinto, kaip Lietuvos ambasados Jungtinėse Valstijose darbuotojai vertino Amerikoje kilusį D.Grybauskaitės susižavėjimą karatė savigyna, ar alinančios treniruotės ant Vašingtono  kovos menų akademijos tatamio (kilimo) netrukdydavo jos tiesioginėms pareigoms ambasadoje.

 Sportiškų diplomatų draugijoje

„1996 metais ambasada Vašingtone susilaukė pastiprinimo – baigusi misiją Briuselyje į Vašingtoną buvo paskirta dirbti įgaliotoji ministrė D.Grybauskaitė. Ji vadovavo ambasados ekonominei veiklai, gynė mūsų interesus Pasaulio Banke, Tarptautiniame valiutos fonde. Energinga pareigūnė gerai išmanė Europos Sąjungos reikalus, tai mums labai pravertė, nes Vašingtone veikė kelios ES interesams atstovaujančios organizacijos, su kuriomis D.Grybauskaitė iškart užmezgė dalykinius ryšius, - papasakojo A.Eidintas. – Dauguma ambasados diplomatų mėgo sportuoti, tad Dalios potraukis nustebino tik tiek, kad mergina pasirinko tokią pavojingą sporto šaką... Pripratome. Manau, treniruotės suteikė jai ne tik fizinės tvirtybės, bet ir diplomatinio kovingumo, užsispyrimo siekti naudos Lietuvai. Jos treniruotės vykdavo po darbo – D.Grybauskaitė visuomet tarnybą pradėdavo nustatytu laiku, o vėluojančiųjų nemėgo“.

REKLAMA

Ambasadoriaus dukters gynėja

A.Eidinto kadencija Vašingtone truko iki 1997 m. vasaros pabaigos. „Susiruošėme keliauti iš JAV. Tačiau vyresnioji dukra Aistė tą pavasarį baigė mokyklą ir buvo priimta studijuoti  į American university (Amerikos universitetą) Vašingtone. Skaudama širdimi vis dėlto nutarėme leisti dukrai JAV sostinėje baigti pirmąjį kursą. Kamavo nerimas, ar Aistei vienai bus saugu šiame  didmiestyje – juk net keli Vašingtono rajonai buvo liūdnai išgarsėję dėl didelio nusikalstamumo“, - sakė A.Eidintas, iki šiol prisimenantis, kaip D. Grybauskaitė, matydama ambasadoriaus šeimos narių neramius veidus ir nukabintas nosis, padrąsino A.Eidinto dukrą: „Nenusimink, Aiste. Jeigu tik koks nors chuliganas prie tavęs kabinsis – paskambink. Aš jį kaip mat sutvarkysiu“. „Tai ištarusi, parodė ranka kovinį judesį. Po tokio pažado iš Vašingtono išvažiavome gerokai ramesni“, - „Ūkininko patarėjui“ tvirtino diplomatas.

Pas Čiaką Norisą nesimokė

1997 m. A.Eidintas buvo perkeltas į Otavą atstovauti Lietuvai Kanadoje, todėl negalėjo matyti ir paliudyti, kada ir kaip D.Grybauskaitė buvo apjuosta karatė juoduoju diržu (net treniruodamasi dieną ir naktį D.Grybauskaitė per vienerius metus geriausiu atveju būtų užsitarnavusi tik oranžinį mokinės diržą). Apie tai išsamiau galėjęs papasakoti 1997-2001 metais Vašingtone rezidavęs Lietuvos ambasadorius Stasys Sakalauskas mirė 2004 m. kovo 25 d., eidamas 58-uosius metus. Dar daugiau mįslių užminė išrinktosios prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys. Rusijos radijo kanalui „Echo Moskvy“ jis tvirtino, kad  D.Grybauskaitė Amerikoje mokėsi amerikietiškos „martial arts“(„kovos menų“) atmainos, į kurią susiliejo  karatė, džiudžitsu, amerikiečių kikboksingo, brazilų kapoeiros elementai. „Ūkininko patarėjo“ duomenimis, įvairių „Rytų kovos akademijų“ Amerikoje pridygę kaip grybų. Ypač gausiai jų ėmė rastis, kai Amerikoje buvo rodomas kovinis serialas „Walkeris, Teksaso reindžeris“, kuriame vaidino daugkartinis pasaulio karatė čempionas Čiakas Norisas (Chuck Norris). Tokiose „gatvės akademijose“, kurių instruktoriai, žinoma,  meistriškumu nė iš tolo neprilygsta Č.Norisui, treniruotės kainuoja apie 100 dolerių per mėnesį. Norėdama gauti Vašingtono kovos menų akademijos juodąjį diržą ir jį patvirtinantį diplomą, D.Grybauskaitė  iš viso turėjo sumokėti apie 6000 dolerių.  Filosofija domina labiau už smūgius

REKLAMA

Buvęs Latvijos užsienio reikalų ministras 43 metų Artis Pabrikas, trokšdamas susijuosti kiekvieno karatisto išsvajotos spalvos diržu, turėjo išlaikyti specialų egzaminą, jam rengėsi pusę metų ir, kaip teigia šio politiko treneris Erikas Anuškanas, per tą laiką susilaužė tris šonkaulius. Norėdamas išsaugoti diržą, A.Pabrikas treniruojasi po tris kartus per savaitę, o jeigu pavėluoja į treniruotes, nubaudžiamas - privalo kumščiais atsispaudinėti nuo grindų. Ant D.Grybauskaitės krumplių, kai  ji karatistų įpročiu suglausdavo delnus atsisveikindama su žurnalistais ir rinkėjais, nuospaudų nesimatė - prieš prezidento rinkimus ji prisipažino „aktyviai nebepraktikuojanti Rytų kovos menų“. „Daugėjant gyvenimiškos patirties atrandi ramesnių  sporto rūšių, kurios naudingesnės negu judriosios. Pasiekus tam tikrą brandą, kovų menų  filosofija ima dominti labiau nei fiziniai pratimai", - žurnalistams sakė D. Grybauskaitė, vis dėlto neprieštaraujanti, kad būtų vadinama „1-ąją fizinio ir dvasinio tobulumo pakopą pasiekusia Rytų kovos meistre“.

Violončelė ant tatamio

„Ūkininko patarėjui“ pavyko sužinoti, kad Rusijos tinklalapis „Karate world“ („Karatė pasaulis“) įtraukė D.Grybauskaitę į sąrašą, pavadintą „V.I.P. („Very important persons“ – įžymybių) karatė atskyriai“. D.Grybauskaitė pateko tarp Rusijos, Vidurinės Azijos šalių politikos, kultūros ir verslo garsenybių, kurios turi karatė juoduosius diržus, bet dažniausiai nežinia, už kokius nuopelnus. Pavyzdžiui, garsusis violončelininkas, Vilniaus garbės pilietis, LDK Gedimino ordino Komandoro didžiojo kryžiaus kavalierius Mstislavas Rostropovičius buvo 2004 m. kovo mėnesį Voroneže (šiame mieste kažkada dirbo M.Rostropovičiaus tėvas ir senelis) surengto Rytų kovos menų turnyro garbės svečias, vietinė karatė federacija, nesugalvojusi, kaip kitaip nudžiuginti įžymybę, suteikė violončelininkui 1-ąjį karatė daną ir apdovanojo M.Rostropovičių juoduoju diržu. Silpnokos sveikatos (mirė 2007-aisiais), suskliaustais delnais švaistytis ir kojomis smūgiuoti nelinkęs M.Rostropovičius nusijuokė drauge su visais ir ant tatamio nelipo.

REKLAMA

Diržų kolekcininkai

Tačiau kai kurie kiti „Rytų kovos menų meistrai“ iš „Karate world“ sąrašo visai rimtai įtikėjo esą stiprūs kovotojai. Tik futbolą per visą savo gyvenimą mėginęs žaisti Maskvos meras Jurijus Lužkovas turi net kelis juoduosius diržus, kuriuos „už ypatingus nuopelnus vaikų ir jaunimo sportiniam sąjūdžiui“ J.Lužkovui  nuolat dovanoja viena su kita konkuruojančios RF karatė federacijos. „Rytų kovos menų virtuozai“ taip pat yra Sankt Peterburgo gubernatorė Valentina Matvijenko, naujasis „Turkmėnų tautos tėvas“, Turkmėnistano prezidentas Gurbangulas Berdymuchamedovas ir Uzbekistano prezidento Islamo Karimovo duktė Gulnara. O Rusijos premjeras Vladimiras Putinas, priešingai nei manoma Vakaruose, nėra vien paprastas dziudo imtynių SSRS sporto meistras. 2000 m. Japonijos karatė federacija, o 2001 m. – Tarptautinė kiokušin federacija įteikė niekada karatė treniruočių nelankiusiam tuometiniam Rusijos prezidentui juoduosius diržus su savo organizacijų ženklais. Anot „Karate world“, šie garbės titulai galioja tol, kol politikai-„karatistai“ yra įtakingi ir pastebimi. Kai tik jie netenka postų ir išnyksta iš politikos arenos, buvusių garsenybių vardai tuoj pat ištrinami iš karatė „šlovės galerijų“.

Nauja politinės tautosakos tema

Apie dabartinio Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus bandymus keistai įrodyti, kad jis, iki pradėdamas vadovauti šaliai, tikrai trejus metus gyveno, dirbo ir ilsėjosi Šiauliuose, per abi V.Adamkaus prezidentines kadencijas buvo kuriami anekdotai. Tai jau vakarykštė diena. Internetinėje erdvėje vis dažniau spėliojama, kas nugalėtų, jeigu ant tatamio susigrumtų karatistė D.Grybauskaitė ir dziudistas V.Putinas.

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS

5-ji kolona
2009-06-20 15:24:48
Sakysime,prezidentui visiškai nebutinas juodasis ar raudonasis bei kitoks diržas.Kažin ar reikia iš anksto kaltinti Grybauskaite melu? Padirbės ir pamatysime ar ji gali tik "reikšti susirūpinimą" ar bandys daryti ką nors daugiau.Santvarkos ji nepakeis ir norėdama,vagių iš valstybinių struktūrų neišgaudys,žioplių neišmokins.Gerai jau bus ir tiek,kad bent kas bus bandoma daryti,o ne vien skraidyti po gruzijas ar remti Turkijos įstojimą į ES.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Top Video

Dovilė Šakalienė sualukė grasinimų: kreipėsi į prokuratūrą
DABAR RODOMA
Dovilė Šakalienė sualukė grasinimų: kreipėsi į prokuratūrą
DABAR RODOMA
Vaikus atgavusi Egė Kručinskienė: „Vaikai labai pasikeitę“
DABAR RODOMA
Užplūdo skambučiai iš Mozambiko
DABAR RODOMA
Nufilmavo beširdišką Alytaus vairuotojo poelgį – partrenkęs šunį nesustojo
DABAR RODOMA
Naujas skandalas Kaune: po auklėtojos skundo šeima neteko vaiko
DABAR RODOMA
Klaipėdos soduose – trijų lavonų kūnai
DABAR RODOMA
Baltasis ar rudasis: kokį cukrų rekomenduoja dietologė?
DABAR RODOMA
Vairuotojų galvos skausmas – senos padangos: kur atsikratyti
DABAR RODOMA
Žmonės susiėmę už galvų: laidoja kaip per karą
DABAR RODOMA
Pravirkusi R. Šakalytė-Jakovleva peikė valstybės institucijas ir atsiprašė žiūrovų
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI
REKLAMA
Marianne 2011-04-09 09:44:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nJU VIAL.o ash taves ne.   ATSAKYTI
I_LOVE_MARIANNE 2011-04-09 09:35:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
MHM..CHUCK NORRIS ;) ...Myliu viena mergina-tai Marianne   ATSAKYTI
Mamba to asgA 2009-06-22 07:28:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įdomi info, tačiau įdomu ir tai, kad Meriko Klabino meilužė Marina Jasinskaja dabar dirba Pakso štabe.   ATSAKYTI
Mamba Penktai kolonai 2009-06-22 07:11:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikrai tokia esi: kaltinimai ne iš anksto, o post factum; ne Gruzija į NATO ir ne Turkija į ES buvo Lietuvos užsienio politikos minusai, ir t.t.   ATSAKYTI
!!! 2009-06-21 13:56:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
http://shansas.mybrute.com   ATSAKYTI
Aleks 2009-06-21 12:42:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar daug tokių ir ne tik tokių straipsnelių pamatysim ateityje, kai prispaus viena kita klaną. Dabar reikia ruoštis ilgam palaikyti prezidentę, nes tuos kurie jau dabar rezgia planus kaip apšmeižti, ilgai kovai pasiruošę.   ATSAKYTI
Via 2009-06-21 11:48:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Už šitos pliauzos pavadinimą Dalia turėtų gerai įkalti Aleksandravičiui į tarpukojį. Keistas pomėgis purlioti ir kelti skaitytojų šleikštulį, bjaurastį ten, kur kiekvieno asmeninė erdvė.   ATSAKYTI
> Korupcijos motina; kaunietis 2009-06-21 10:11:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Megztaberečiai. Kuo keistas straipsnis? Kad parašė, jog juodą diržą bet kas gali turėti? Kad violončelistas Rostropovičius gavo jį dovanų, o Maskvos meras mažiukas storulis turi net kelis? Kuo nevienodi savo godumu turtui Landsbergis ir Brazauskas? Kiek abu prisigrobę sklypų ir prisistatę rūmų? Už savo "kruvinai uždirbtus" - sėdėdami valdžios viršūnėse? VOGDAMI.   ATSAKYTI
partizanas 2009-06-21 10:06:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
balsuot uzdrausta Lietuvoje, todel jai negresia jokie juodi dirzai.   ATSAKYTI
partizanas 2009-06-21 10:05:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
balsuot uzdrausta Lietuvoje, todel jai negresia jokie juodi dirzai.   ATSAKYTI
OT 2009-06-21 07:18:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kol Lietuvoje laisvai nuperkamos partijos -klanai,tol apie demokratiškus ir aplamai apie valdžios rinkimus neverta ir kalbėti. Gal reikia pavadinti oligarchų pirktus atstovus Lietuvos valdžioje? Jei Lietuvoj 98 procentų nepartinių ir jiems niekas neatstovauja rinkimuose ,jie iš valstybės kaip dauguma nefinansuojami ,tai kam ta demokratijos imitacija? Juk valdžios atstovus ir ES ir Lietuvai nuperka klanų mažuma. Kas gali kalbėti apie lietuvišką demokratiją ,kuri neegzistuoja mūsų rinkimų sistemoj? Viskas atbulai išvirto valdant nusenusiam ir nesuprantančiam vietos oligarchų Amerikos lietuviui - Adamkui,nes jis buvo pavaldinių vyniojamas apie pirštą ,pardavinėjama prezidentūra...   ATSAKYTI
kaunietis 2009-06-21 07:15:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jeigu tiesa yra tai, kad Balsas.lt savininkas yra ryžas kagėbistas, tai nenustebino šis užsakytas rašinėlis. Dar ne to jame bus apie Prezidente, valdančią koaliciją. Prisiminkime ir palyginkime straipsnių antraštes apie seimūnų pirkinius : kokios aprašinėjančios valdančios koalicijos ir kaip švelniai rašo apie socdemų pirkinius. Aišku, kas juos nupirkęs ir kam jie paskirti tarnauti, už ką ir su kuo kovoti.   ATSAKYTI
Korupcijos motina 2009-06-20 22:51:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Keistas straipsnis-lyginti Brazauską su Landsbergiu.   ATSAKYTI
kedras 2009-06-20 22:45:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prezidente, matomai, jau kazkam ,,uzmyne" ant nesveiko protelio. Landsbergio perspejimas, kad gali buti nunuodyta, dabar dar ir sis straipsnis, sakykium atsitiktinumas. Gal Ji PER ANKSTI PASPAUDE ta ,,mygtuka", kad nedelsiant buvo susirupinta jos saugumu ir iskraipyti svetimu valstybiu vadovu teigiami komentarai. JI pries nieka neprivalo atsiskaitineti, jeigu daro ,,juoda" darba, kad maza valstybe isliktu.   ATSAKYTI
karatistas 2009-06-20 21:24:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
straipsnis - tipiskas uzsakomasis aplojimas. Geda Balsui, jog tokie sapaliojimai patenka i eteri po jusu stogu!
Kas del Karate, baltas dirza gali nesioti kas nori, jis nieko nereiskia, tai tik kaip pantis kimono susiristi. Tad nepaistykit, kad girdi "nebutu spejusi gauti net balto dirzo"! Dar karta geda pasidavusiems zurnaliugoms!   ATSAKYTI
,,7" 2009-06-20 20:58:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
,,Sanrvarkos ji nepakeis ir noredama, vagiu is valstybiniu strukturu neisgaudys, ziopliu neismokys". Pirmiausia reikia susimastyti, kam naudingas toks straipsnis? Perfrazavus straipsni ir komentarus persasi mintys, tai kam buvo reikalingas ,,Baltijos kelia" ir i kokias rankas tauta atidave savo ateiti? KAAM?!-saujalei nieksu! Is Prezidentes tikimasi sia klaida istaisyti, tikrai tai nelengva. Kitaip tauta isnyks ansciau nei prognozuojama. O Lietuva tikrai turi saziningu, issilavinusiu ir padoriu zmoniu.   ATSAKYTI
Negerai 2009-06-20 19:51:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
negerai.Kada lietuviams buvo gerai.Kai tik ką nors apšmežia.P)agaliau supraskim,kad atsirado žmogus ir nori padaryti Lietuvai gero. Mūsų pareiga paremti, padėti, o ne kapstyti kas kažkur buvo. ar nebuvo.Žurnalistai, nebūkit nugvėšusių bobų ruja ,nepulkit, taip šlykščiai, nes jūs tik kenkiat.Ar maža lietuvai kliuvo kančios per tokius politikierius kurie buvo lig šiol.Leiskit pasirodyti dabar naujai prezidentei , o jau kai nusidės ji , tada karkit visus šunis.Bet prieš tai pasižiūrėkit i save - ar tikri angelai esat.Gal jūsų pareiga vienyti liaudį, telkti , o ne purvais drabstytis.Juk neturit nei juodų nei geltonų diržų, ir matę tesat tik tą diržą, kuriuo tėvai vanojo.Bet nedaug to protelio teįkrėtė, jei esat tokio kiauliško lygio.   ATSAKYTI
Jurgita 2009-06-20 19:35:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal ir gerai kam musu isrinktoji "Gelezine ledi" su dirzu - reikiamu metu visada apsigins nuo valdanciosios daugumos :))   ATSAKYTI
trūksta žodžių 2009-06-20 19:21:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tiek Lietuvoj privisę slaptų tarnybų, bet niekaip negaunama svarbi info apie asmenis. Ar tai kandidatus į prezidentus, ar ministrus, ar stambius valstybinius užpirkimus. Tik šmeišto lygmens pareiškimai ir tiek... ar laikas dabar skelbti apie finansinius nusikaltimo tyrimus ir jų pasitvirtinimą? Reikia ne tik nušalinti "prisidirbusius" vadovukus, bet ir bausti juos su tais, kurie privalėjo "iššniukštinėti" tuos reikalus ir asmenis iki būtinų smulkmenų ir pan.   ATSAKYTI
de facto 2009-06-20 19:18:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
machankes-rubankes!!!

http://rulezas.mybrute.com   ATSAKYTI
R. Daškevičius užaugo Kaune (nuotr. Fotodiena.lt)
Kauno „Daškinių“ lyderio Remigijaus Daškevičiaus gyvenime nuolat figūravo skaičius „vienas“. Jo aplinkos žmonės ne kartą yra sakę, kad būdamas dar gyvas Daškė nuolat kartojo, ...
Nelaimė šalia Jašiūnų – žuvo partrenktas pėsčiasis nuotr. Broniaus Jablonsko
Vilniaus apskrityje ketvirtadienį vakare žuvo du pėstieji. Nelaimės įvyko užmiesčio keliuose, pirminiais duomenimis sutemus pėstieji ėjo be atšvaitų. Šalčininkų rajone apie 17 ...
Vaikų žaislai (nuotr. stop kadras)
Vaikų darželiuose – netvarka. Perpildytos grupės, vaikus prižiūrintys įvairiausio plauko specialistai, tik ne pedagogai, darželio grupės, neatitinkančios higienos normų. ...
Vaikai ir alkoholis (nuotr. 123rf.com)
Teisininku save vadinantis Donatas Jančaras „Facebook“ tiesiogiai transliavo, pasak jo, neteisėtą mėginimą atimti vaikus viename iš butų Daugėliškio kaime. Pasak D. Jančaro ...
Eglė Kručinskienė
Vėl naujas posūkis Kručinskų šeimos istorijoje. Šią savaitę prokuratūra viešai paskelbė, kad baigia ikiteisminį tyrimą ir motiną kaltina tik viešosios tvarkos pažeidimu, tačiau ...
REKLAMA

Top Video

Dovilė Šakalienė sualukė grasinimų: kreipėsi į prokuratūrą
DABAR RODOMA
Dovilė Šakalienė sualukė grasinimų: kreipėsi į prokuratūrą
DABAR RODOMA
Vaikus atgavusi Egė Kručinskienė: „Vaikai labai pasikeitę“
DABAR RODOMA
Užplūdo skambučiai iš Mozambiko
DABAR RODOMA
Nufilmavo beširdišką Alytaus vairuotojo poelgį – partrenkęs šunį nesustojo
DABAR RODOMA
Naujas skandalas Kaune: po auklėtojos skundo šeima neteko vaiko
DABAR RODOMA
Klaipėdos soduose – trijų lavonų kūnai
DABAR RODOMA
Baltasis ar rudasis: kokį cukrų rekomenduoja dietologė?
DABAR RODOMA
Vairuotojų galvos skausmas – senos padangos: kur atsikratyti
DABAR RODOMA
Žmonės susiėmę už galvų: laidoja kaip per karą
DABAR RODOMA
Pravirkusi R. Šakalytė-Jakovleva peikė valstybės institucijas ir atsiprašė žiūrovų


 
IŠSIPILDYMO AKCIJA 2018. Saturno istorija
DABAR RODOMA
IŠSIPILDYMO AKCIJA 2018. Saturno istorija
DABAR RODOMA
IŠSIPILDYMO AKCIJA 2018. Živilės istorija
DABAR RODOMA
Tai, ką nuveikėme kartu. IŠSIPILDYMO AKCIJA 2017 Medutės istorija
DABAR RODOMA
Tai, ką nuveikėme kartu. IŠSIPILDYMO AKCIJA 2017 Lukrecijos istorija
DABAR RODOMA
Tai, ką nuveikėme kartu. IŠSIPILDYMO AKCIJA 2017 Zoe istorija

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų