Socialinė „X faktoriaus“ ir „Norfa“ iniciatyva – „Muzika suartina“ jau trečią kartą kviečia Lietuvos muzikos klases atnaujinti savo muzikos inventorių ir patalpas! Nesvarbu, kur muzikuojate: gimnazijoje, muzikos mokykloje, vaikų ir jaunimo ar senjorų centre, kultūros namuose ar bet kur kitur – dalyvaukite konkurse ir laimėkite muzikos klasės/patalpų atnaujinimą!

 

Kaip dalyvauti konkurse:

  • Užpildyte anketą, pridėkite vaizdo įrašą ar nuotrauką, kuri geriausiai atskleistų, kaip muzika jus suartina
  • Skiltyje „Aprašymas“ papasakokite kodėl būtent jūsų kolektyvui reikalingas patalpos, kurioje muzikuojate, ar instrumentų atnaujinimas

 

Ir tai yra viskas – jūs jau dalyvaujate!

 

Visa tai padarius, beliks kantriai laukti lapkričio 20 dienos, kai bus paskelbtas laimėtojas – kolektyvas, kuriam bus atnaujinta muzikavimo patalpa ir nupirkta instrumentų. Paramos vertė iki 14 500 Eur.

 

 

DALYVIAI

 

Muzika suartina dalyviai

Konkursas vyks iki 2022-10-31

Klaipėdos...

Klaipėdos lopšelio-darželio „Berželis“ vaikučiai labai mėgsta dainuoti, šokti, muzikuoti. Pristatome puikų ritmo ir judesio dermės vaikučių pasirodymą. Norime augti ir tobulėti!!!

 

 

Balsuoti
Sveiki, esame iš...

Sveiki, esame iš Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos Orkestras "DoMinO" ir labai norėtume pagerinti mūsų orkestro studiją ar instrumentų bazę.

 

Balsuoti
 Mes dainuojame,...

 Mes dainuojame, kuriame, rašome natas ir ritmuojame, mokomės biologijos, geografijos, tikybos ir muzikos – 4 dalykų - vienoje klasėje. Dainuojame pritardami 30-mečiu pianinu, o penklines braižome lentoje, kad galėtume išmokti užrašyti natas. Norime muzikuoti savo muzikos klasėje ir naudotis interaktyvia lenta, audio centru bei šiuolaikišku derančiu pianinu. Tik tiek...☺

 

 

Balsuoti
Šiemet Zarasų meno...

Šiemet Zarasų meno mokyklai buvo suteiktas kompozitoriaus Fausto Latėno vardas, o taip pat įvyko reforma - prijungtas Dusetų meno skyrius. Nauja muzikos įranga būtų tikra dovana, įgalinanti mūsų mokyklą dar labiau susivienyti, kūrybiškai eksperimentuoti sujungiant tiek įvairias kūrybos sritis, tiek idėjas, o svarbiausia – žmones – ir jaunus, ir patyrusius, kuriančius tiek Zarasuose, tiek Dusetų meno skyriuje, tiek Salake.

 

Mes siekiame būti inovatyvia, eksperimentuojančia, mokykla, ieškome įdomių kūrybiškų jungčių, norime įkvėpti vaikus ir jaunimą būti ne tik atlikėjais ir aktyviais piliečiais, bet tikrais šiuolaikiniais kūrėjais. Šiuo metu mums labai labai LABAI reikia naujos KOMPIUTERINĖS MUZIKOS ir KŪRYBOS KLASĖS. Planuojame, jog čia veiks mūsų nauja KŪRYBINĖ KO-LABORATORIJA, Modernios muzikos kūrimo studija, čia bus įrašoma, aranžuojama, programuojama (būsimas mokytojas – hiphop‘o atlikėjas ir prodiuseris Andrius Glušakovas Pushaz). Svajojame klasikinę ir liaudies muziką konstruoti su šiuolaikiniais „beatais“ (mokytoja - folkloro propaguotoja Diana Skvarčinskaitė). Naujoje klasėje savo kūrybos dainas tobulins studija „Inverso“ (mokytoja, dainų kūrėja Dangira Zavackienė), klasė bus įkurta ir Dusetų meno skyriuje (čia dirbs mokytoja, šiuolaikinės muzikos atlikėja Evelina Akatjeva ir dailininkas, ekperimentatorius, multi-instrumentalistas Eugenijus Raugas).

 

Ta pačia klase naudosis ir mūsų talentingieji dailininkai, kurie nori išmokti muziką jungti su vaizdais, kurti grafiką, video bei animacinius klipus. Svajojame ir apie originalaus įgarsinimo kūrimą mūsų jungtiniams teatralizuotiems šokėjų, muzikantų, dailininkų pasirodymams.

 

Įranga, kurios mums reikia: kompiuteriai, multimedija, programinė įranga, garso kortos, mikrofonai, stovai, filtrai, ausinės, kolonėlės, laidai ir jungtys, akustiniai instrumentai ir medžiagos. Turime konkretų sąrašą.

 

Dėkojame už šį projektą ir prašome palaikymo. Idėjos „priartintojos“ – mokyklos direktorė, teatro edukologė Rasa Juškėnienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui, buvusi kūrybinių medijų dėstytoja Solent universitete (JK) Irma Gineikienė

 


 

 

Balsuoti
Esam Vytė Nemunėlis! Koks...

Esam Vytė Nemunėlis! Koks mums būtų smagumėlis Vilniaus aikštėj koncertuoti Mušti būgnus ir skanduoti. Seno miesto vidury, Aušros vartų pakrašty, Šlovint sostinę garbingą Tik va – instrumentų stinga... Jei laimėtume projektą, Tai užtikrinam efektą!!! Išsipildytų mūs norai – Suskambėtų pilies kuorai!

 

 

Balsuoti
Daug vaikučių aktyvių,...

Daug vaikučių aktyvių, nori daug pažinti. Muzikos klasėje kuklioj noris tik kvailioti. Jau nedžiugina lazdelės, akmenukai, kiaušinukai. Pianinas vienas vos, neatlaiko mūs gausos. Noris groti mums rimtais instrumentais tik gerais.

 

Balsuoti
Raseinių Šaltinio...

Raseinių Šaltinio progimnazijoje labai mažai renginių, kuriuose neskambėtų muzika. Mokykloje mokosi linksmi, draugiški ir smalsūs vaikai. Nuo vaikų neatsilieka ir jų tėveliai, mokytojai ir visi kiti bendruomenės nariai, kurie dalyvauja progimnazijos kultūriniame gyvenime. Tiek tėvai, tiek mokytojai aktyviai dalyvauja ir rodo pavyzdį mokiniams įvairiuose muzikiniuose projektuose, koncertuose ir vakaronėse. Didžiulis noras ir pastangos, kad renginiai praeitų kuo sklandžiau ir įdomiau, priverčia pasukti galvas, iš kur gauti muzikos instrumentų, garso aparatūros. Ir tik bendruomenės dėka pavyksta bent laikinai išspręsti kylančias problemas. Nauji muzikos instrumentai, muzikos aparatūra ir atnaujintas muzikos kabinetas tikrai padėtų išvengti daug nepatogumų, paįvairintų muzikos pamokas, neformalaus muzikinio ugdymo būrelių veiklą ir renginių kokybę. Užplūsta visai kitokios emocijos ir džiaugsmas, kai gali gyvai paliesti muzikos instrumentą ir sugroti pirmuosius akordus, net nekyla abejonių, kad muzikuojančių vaikų tikrai būtų vis daugiau. Jei būtų galimybė ne tik dainuoti, bet ir groti įvairiais instrumentais, muzikos pamokos taptų patrauklesnės, o į neformalias muzikinio ugdymo veiklas įsijungtų ir vyresniųjų klasių mokiniai, mokytojai ir tėveliai.

 

 

Balsuoti
Mūsų...

Mūsų lopšelis-darželis įsikūręs gražiame Švėkšnos miestelyje. Vaikučiai nori muzikuoti ne tik darželyje, bet ir visame pasaulyje

Balsuoti
Garsui jungiantis su garsu...

Garsui jungiantis su garsu gimsta muzika. Muzikai suskambus, suklūstame, ieškome jos skambesio namų. Atradę – suprantame, kad mes ne vieni. Juk muzika mus jungia. Su muzika mes augame. Su muzika mes auginame. Garsų pasaulis mus įkvėpia, ramina ir atveria kelius į neapsakomą pažinimo pasaulį. Privatus darželis „Pipirai“ Muzikos mokytoja Dalia Kantienė.

 

Balsuoti
Esame Priekulės I....

Esame Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos instrumentinis-vokalinis ansamblis . Gyvuojame jau 6 metus. Per tiek laiko daugelis iš mūsų keitėsi, bet džiaugiamės, kad vis prisijungia nauji veidai, norintys muzikuoti, kartu pajausti bendrystės jausmą. Koncertuojame nuolat, pasirodome ne tik gimnazijos organizuojamuose koncertuose, bet ir ne kartą grojome miesto bendruomenei, respublikiniuose festivaliuose. daugelis mūsų instrumentų asmeniniai, skolinti iš kaimynų, draugų. Tikimės, kad įsigijus naujų instrumentų mūsų kokybė dar pagerėtų, būtume dar patrauklesni ir įdomūs. Be to instrumentai puikiai pasitarnautų pamokoje, jos taptų spalvingesnės, muzikalesnės. .

 

 

Balsuoti
Mes kaip naujokai mokyklos...

Mes kaip naujokai mokyklos mažiukai, norėtumėm, kad mūsų mokykla patobuletu savo muzikos klasė. Esam mėgstantis groti. Dainuoti ir jaučiantis ritmas.

 

Balsuoti
Esame nedidelė...

Esame nedidelė muzikuojanti bendruomenė – Liepijų mokykla – Plungės rajone prie Platelio ežero. Muzikuojame ir mažas ir didelis, nuo darželinuko iki mokyklos darbuotojo ir net tėvelio...Džiaugiamės, kad būtent mus suartina muzika.

 

Video pristatyme skamba mūsų mokyklos mokinio sukurta melodija su IT muzikos kūrimo programomis.

 

Labai norime atnaujinti muzikos kabinetą ukulėlėmis, akustinėmis gitaromis, perkusiniais instrumentais – varpeliais, djembe, pučiamaisiais instrumentais – didgeridoo, okarinomis, bliok fleitomis. Kodėl norime atsinaujinti? Mums tiesiog trūksta šių instrumentų, nes muzikuoti nori ir mokyklos mokytojai, ir mokinių tėvai. Muzika mus artina. Ir tai nuostabu. Padėkite mums!!!

 

Balsuoti
Muzika tikrai suartina....

Muzika tikrai suartina. Mūsų gimnazijos mokiniai labai muzikalūs. Dainuoja, groja, ritmuoja, koncertuoja įvairiuose renginiuose, dalyvauja konkursuose. Vienas didžiausias minusas, kad muzikos kabinetas visai nepatrauklus.

 

Norėtume mūsų gimnazijoje turėti šiuolaikiškai įrengtą muzikos klasę su visa tinkama įranga ir būtiniausiais instrumentais, minimaliu remontu. Būtume labai laimingi, turėdami tokią klasę mūsų gimnazijoje. Todėl visų mūsų gimnazijos vardu (mokinių, tėvų, mokytojų, administracijos) norime, kad gimnazijos koridoriais vėl skambėtų muzikos garsai. Muzikos mokytoja metodininkė Božena Čenko

 

 

Balsuoti
TELŠIŲ...

TELŠIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „EGLUTĖ“ AUGINA ŽVAIGŽDES!!! TAI ĮRODYTA!!!

 

Nuo ankstyvojo amžiaus vaikai skatinami tyrinėti ir drąsiai žengti muzikos pasaulio labirintais. Mūsų darželyje auginami „Dainų dainelės“, muzikinių konkursų laureatai, būsimi dainų tekstų, muzikos autoriai, dainininkai, muzikantai.

 

Ko mums trūksta auginant Lietuvos ateities menininkus??? Mums trūksta atskiros inovatyvios muzikinės erdvės, kurioje vaikai būtų apsupti muzikos garsų, priemonių, kur jie galėtų pajusi emocinį pasitenkinimą, turėtų galimybę save išreikšti, laisvai atskleisti ir puoselėti savo kūrybiškumą, muzikalumą. Ši erdvė vaikams ir mokytojams būtų tarsi ieškojimų ir atradimų kelias, o galbūt kūrybos džiaugsmo išgyvenimas. Mūsų bendruomenė turi daug muzikinių idėjų, kurioms įgyvendinti trūksta tik Jūsų visų pagalbos.

 

 

 

Balsuoti
Kažkas yra pasakęs,kad...

Kažkas yra pasakęs,kad muzika-tai didžiausias gėris,kurį pažįsta mirtingieji,tai angelų kalba,o anot Heinricho Heinės :,,Ten,kur baigiasi žodžiai,prasideda muzika''. Muzika yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis,mūsų dvasios ir meninio skonio ugdytoja,o graikai yra pasakę,kad gražiame kūne graži siela turi tarpti,taip ir muzikai reikalinga graži aplinka,turtinga įvairiais garsais ir tembrais...Žinome,kad visi labai nori ir labai tikisi gražesnės aplinkos muzikai ir jai atlikti reikalingų priemonių,bet mes to taip pat labai labai norime...

 

 

Balsuoti
Labai norime atsinaujinti...

Labai norime atsinaujinti muzikos kabinetą. Turime pradinukų chorą, įvairių ansamblių, 2022 m. Dainų dainelės laureatą ir kt.

 

 

Balsuoti
Muzika, muzika, muzika.....

Muzika, muzika, muzika.. o,kad ji būtų mes turime ją saugoti, puoselėti..kad tą padaryti, mums labai reikia turėti atnaujintą muzikos klasę, kurioje šiai akimirkai teturim pianiną ir 1 gitarą..klasė atrodo niekuo nesiskirianti nuo kitų ir gimnazijoje esančių. Suteikite mums progą įrodyti,kad mūsų gimnazijos mokiniai ne ką mažiau kūrybingi ir nori groti, dainuoti, muzikuoti ar tiesiog po pamokų pabūti su savo mintimis ir instrumentų garsais ❤️

 

 

Balsuoti
Klaipėdos Liudviko...

Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijoje nuo pirmos klasės mokiniai mokomi ne tik bendrųjų dalykų, bet ir kryptingai ugdomi jų meniniai gebėjimai. Bendruomenės narių santykiai grindžiami tarpusavio pasitikėjimo ir pagalbos principais, džiugu, kad ir mokinių tėvai aktyviai įsitraukia į Progimnazijos veiklą. Progimnazijos renginių, valstybinių švenčių minėjime muzika sujungia mokytojus, mokinius ir jų tėvus, senelius į bendrą chorą. Ateities planuose dar daug renginių, švenčių, susitikimų, koncertų, festivalių... Tačiau trūksta muzikos instrumentų ir erdvės visiems šiems planams įgyvendinti. Muzika mus suartina!

 

 

Balsuoti
 Dainuoja, muzikuoja...

 Dainuoja, muzikuoja visa mokykla. Esam kūrybinga, darbšti ir meniška įstaiga. Labai norėtume tobulėti ir siekti dar daugiau.

 

 

Balsuoti
 ,,Muzika yra...

 ,,Muzika yra universali žmonijos kalba”. Henry Wadsworth Longfellow

 

Nuoseklus ir sistemingas muzikinis ugdymas mūsų gimnazijoje vyksta per įvairias muzikines veiklas, apimančias muzikavimą, muzikos kūrimą ir muzikos pažinimą bei vertinimą. Daug dėmesio skiriame muzikinės tapatybės paieškoms kad muzikinė veikla paaugliams būtų artima, kad sietųsi su jų gyvenimu, ugdomas jų skonį per jų mėgiamą muziką.

 

Plungės ,,Saulės” gimnazijoje mokiniai muzikuoja net keliose instrumentinėse grupėse. Nors instrumentai, prieš dešimtmetį gauti per projektą, jau gerokai nusidėvėję, skamba nekokybiškai, bet, tai netrukdo išradingai muzikuoti. Tačiau, turime ir nemažą problemą, kuri temdo muzikavimo džiaugsmą - tai muzikos kabineto patalpos išvėdinimas. Muzikos kabinetas yra rūsyje, o jame yra tik vienas nedidelis langas, pro kurį matosi tik praeivių kojos ir kurio dėka, nespėjame pertraukų metu, išvėdinti patalpos. Mes dūstame, nes per 6 -7 pamoką jau nebėra kuo kvėpuoti.

 

Mus išgelbėtų kondicionieriaus įsigijimas. (Kondicionierius kabineto vėdinimui: https://oromeistras.lt/midea-kondicionieriai) Taip pat, būtų nuostabu, jeigu galėtume atnaujinti repeticijoms skirto kabineto patalpas. Jose būtina apšiltinti ir izoliuoti sienas, o, kad grojant būgnais, tinkas nebyrėtų ant galvų, paremontuoti ir lubas. Mes turime ir dar vieną svajonę - iki gimnazijos jubiliejinio koncerto, įsigyti 25 ukulėles, nes gimnazijai 25-eri ir, kad jomis klasėje galėtų groti visi. (Ukulėlės: https://www.tamsta.com/en/guitars/ukuleles) Plungės ,,Saulės” gimnazijoje mokosi patys nuostabiausi žemaitijos mokiniai - paaugliai, kurie myli muziką, myli savo kraštą, dega noru muzikuoti, kurti ir koncertuoti. Čia dirba ir patys šauniausi pedagogai, kurie ne tik suteikia įvairių žinių , bet ir noriai, kartu su moksleiviais, muzikuoja įvairių renginių metu. Plungės ,,Saulės” gimnazija išugdė daug šaunių, šalyje gerai žinomų muzikantų. Daugelis jų muzikavo šviesios atminties direktoriaus, gimnazijos įkūrėjo, Juozo Milašiaus estradinėse grupėse.

 

Šiais metais mūsų gimnazijai jau 25 -eri Tad, projekto ,,Muzika suartina” iniciatyva, muzikos kabineto, repeticijų kabineto atnaujinimas ir ukulėlių įsigijimas būtų puiki dovana mūsų bendruomenei. Mes tikime, kad muzika ne tik suartina, bet ir daro stebūklus. Aprašymą parengė Plungės ,,Saulės” gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė Jolanta Raišutienė

 

 

Balsuoti
Mokykla yra unikalioje...

Mokykla yra unikalioje vietoje - ant Rėkyvos ežero kranto, grafo Karpio dvaro teritorijoje ir tuoj bus atidaryti naujausias Šiaulių apskrityje mokyklos pastatas. Todėl superinio muzikos kabineto MUMS laaaaabai norėtųsi ir reikėtų!

 

 

Balsuoti
Tik pažiūrėkite, kokie...

Tik pažiūrėkite, kokie linksmi, dainingi yra Šveicarijos progimnazijos vaikai! Jiems patinka dainuoti, patinka muzikuoti... ir jie tai daro ne vien tik muzikos pamokose, bet ir vykdami į išvykas, žygyje ar eidami į mokyklą ar namo. Turėti įvairių muzikos instrumentų ir galimybę dar labiau ugdyti vaikų kūrybiškumą - mūsų svajonė!

 

 

Balsuoti
Esam muzikuojanti visa...

Esam muzikuojanti visa bendruomenė. Šokame, dainuojame, grojame ritminiais instrumentais. Muzikuoja ne tik vaikai, bet ir mokytojai, tėvai.

 

 

Balsuoti
Panevėžio Alfonso Lipniūno...

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos muzikos klasėje kiekvieną mielą dieną vyksta daug muzikos pamokų, repeticijų, o kabinete stovi tik kėdės, sintezatorius ir kompiuteris. Neturime nei stalų, nei šiuolaikinių muzikos instrumentų, kuriais mokiniai mielai norėtų muzikuoti, kurti ir improvizuoti; pajausti melodiją, ritmą ir harmoniją. Liūdna mokiniams ir mokytojai. „Muzika yra mūsų gyvenimo džiaugsmas!“ Taip mano progimnazijos mokiniai. Mūsų progimnazijos kolektyvas tikina, kad muzika jiems – dieviškas skambesys, suteikiantis naujų jėgų ir uždegantis šviesą judėti pirmyn. „Mums patinka dainuoti, mums patinka muzikuoti, esame visų renginių, koncertų aktyvūs dalyviai, švenčių organizatoriai. Muzikuojame per pamokas, per pertraukas, kieme, gatvėje. Į kasmetinius mūsų renginius ateina daugybė žiūrovų. Visa progimnazijos bendruomenė kartu leidžiasi į muzikinę kelionę. Kartu su mumis muzikuoja mokytojai, tėvai, mokiniai. Su mokiniais turėjome galimybę įrašyti ir išleisti kompaktinius diskus, reprezentuoti mokyklą įvairiuose konkursuose, renginiuose. Esame, net pasiekę ir užfiksavę Lietuvos Rekordą dainuodami 100 lietuvių liaudies dainų Lietuvai. Mūsų kolektyvas šaunus, šiemet mokosi daug mokinių atvykusių iš Ukrainos: dažnai pasvajojame, kad ne tik ruduo turtingas nuostabiomis spalvomis, bet ir muzika, kiekvienas garsas yra spalvotas. Kai tiek spalvų, tai ir gyvenimas, kiekviena mūsų diena tampa įdomesnė ir spalvingesnė. Taip norėtume, kad mes visi kurtume muzikos spalvas ir pasaulis būtų spalvingesnis, geresnis... O jei turėtume šiuolaikišką kabinetą išsipildytų karščiausios mokinių ir mokytojos svajonės, būtų geresnė motyvacija mokiniams ruoštis koncertams progimnazijoje, mieste, senelių slaugos namuose, specialiosios mokyklos - daugiafunkciame centre, pasiruošti ir dalyvauti muzikos olimpiadose, pasiruošti giedoti šv. Mišioms. Iš tiesų mums labai reikalingos šiuolaikinės jaukios patalpos, kuriose visi kartu turėtume galimybę muzikuoti su naujais instrumentais. Norime daugiau patyrinėti, labiau pajusti ir išgirsti įvairius garsus. To mūsų progimnazijai labai trūksta. Apie tai svajojame, svajonėmis tikime ir jos išsipildo...

 

 

Balsuoti
  Muzika yra kalba....

 
Muzika yra kalba. Vilniaus r. Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinę mokyklą lanko talentingi mokiniai. Mums labai patinka muzikuoti. Norėtųsi papildyti savo kuklų muzikos kabinetą. Improvizacijai netrūkstą idėjų, bet trūkstą muzikos instrumentų. Norėtųsi gyvo garso skambančio pianino, mušamųjų instrumentų.

 

 

Balsuoti
Tryškių kultūros...

Tryškių kultūros centras – įstaiga, įsikūrusi gražiausiame miestelyje Telšių rajone, deja, labai nutolusiame nuo didesnių miestų. Miestelio žmonėms pramogų ir saviraiškos židinys yra kultūros centras. Mūsų gyventojus suartina muzika. Kultūros centre muzikuoja įvairaus amžiaus meno mėgėjai, nuo pačių mažiausių iki garbaus amžiaus senjorų. Veikia vokalinis instrumentinis ansamblis ,,Vinis“, šokių studija ,,Liepsna“ (trys amžiaus grupės – vaikams, jaunimui ir suaugusiems) ir moterų vokalinis ansamblis ,,Mondriuoses“, kuris šiais metais švenčia 15 metų jubiliejų. Kolektyvai aktyviai dalyvauja vietos koncertinėje veikloje, per metus suorganizuojama apie 50 įvairaus pobūdžio renginių. Vyksta koncertuoti į kitas kultūros įstaigas visoje Lietuvoje, aktyviai bendradarbiaujama su Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazija, bendruomene, seniūnija. Nuostabus ir motyvuotas meno mėgėjų užsidegimas aktyviai dalyvauti muzikinėje veikloje džiugina meno vadovus ir klausytojus, deja, kultūros įstaiga šiuo metu neturi galimybės parūpinti reikiamų instrumentų, tad atlikėjai koncertuoja tik su savo instrumentais. Dažnai pasvajojame apie instrumentus, ypatingai būgnus, nes jų vežiojimas apsunkina repeticijų eigą, akordeoną, akustinę gitarą, bosinę gitarą. Lauksime jūsų atvykstant ir maloniai kviečiame į Tryškių kultūros centrą! Vaizdo įraše Tryškių miestelio renginių vaizdai, bei meno mėgėjų pasirodymai, skamba ,,Tryškių daina“, kurią atlieka Tryškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis ,,Mondriuoses“.

 

 

Balsuoti
Maišiagalos vaikų...

Maišiagalos vaikų lopšelį-darželį lanko talentingi vaikai. Mums labai patinka groti, koncertuoti. Mes visi koncertuojantys dalinamės vienu ir tuo pačiu instrumentu, o tai yra ganėtinai sudėtinga. Norėtųsi papildyti savo kuklų muzikos instrumentų lagaminą įvairiais instrumentais. Kad mūsų koncertai ir pasirodymai būtų dar efektyvesni. Manome, kai laimėsime šį konkursą tai mūsų salė taps koncertų sale, o vaikučiai koncertuos kaip tikrame orkestre.

 

 

Balsuoti
 Konkurse...

 Konkurse dalyvaujame, kadangi labai norime laimėti ir gauti arba atnaujinti mušamųjų komplektą, nes turimas per 10 metų nusidėvėjo.

 

 

Balsuoti
  Muzikos klasė...

 
Muzikos klasė mokyklai būtina: joje yra skurdus ir morališkai atgyvenęs inventorius bei vos keli muzikos instrumentai. Z kartos mokiniai išsiskiria iš kitų kartų tuo, kad žaisdami kompiuterinius žaidimus, įgyja problemų sprendimo patirtį. Be to, technologijų naudojimas nuo ankstyvo amžiaus net lėmė ir tam tikrus fiziologinius pokyčius. Šios kartos vaikų smegenų sritys, atsakingos už vizualios informacijos valdymą, yra geriau išvystytos nei ankstesnių kartų. Taigi, šiuolaikiniams mokiniams patrauklios kūrybinės užduotys bei problemų sprendimu grindžiamas mokymasis. Į tai tikslinga atsižvelgti pateikiant namų užduotis ir dirbant su vaikais pamokose. Muzikos pamokų specifika įgalina dalyką mokytis netradiciškai, įtraukiant vaikus į kūrybinius procesus, keliančius jų susidomėjimą ir motyvaciją, patiems aktyviai dalyvaujant pamokoje, panaudojant technologines priemones, perduodant informaciją perduodant informaciją per informacinių technologijų (priemonių) ekranus, keliančių jų susidomėjimą ir motyvaciją. Problema. Nėra pedagogiškai įvertintų interaktyvių muzikos mokymosi priemonių, padedančių sudominti vaikus mokytis muzikos. Trūksta muzikos instrumentų. Todėl daugiausia dainuojame. Mylim dainą ir džiaugiamės, balsas – nemokamas instrumentas. Jį turi visi :)

 

 

Balsuoti
 Kaip teigė vokiečių...

 Kaip teigė vokiečių garsus kompozitorius L.van Beethoven ,,Muzika turi įžiebti ugnį žmogaus širdyje'', tad aš Alytaus lopšelio-darželio ,,Putinėlis'' meninio ugdymo mokytoja ekspertė Aušra Marcinkevičienė, savo kasdieniniame darbe su ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytiniais siekiu tą muzikos ugnį, pradėdama nuo kibirkštėlės įžiebti.

Dirbame visa įstaiga kūrybiškumo ir inovatyvumo principais. Pasisakome ir palaikome tvarumo akcijas, gamindami ir prikeldami muzikos instrumentus iš atliekų antram gyvenimui. Stengiamės kuo daugiau laiko būti ir veikti, kurti, stėbėti, ieškoti, bandyti lauko erdvėse. Muzika suartina ne tik spec. poreikių vaikučius, kurių mes turime įstaigoje, juos sėkmingai integruojame su sveikais vaikučiais. Muzika suartina, nes tiek spec.poreikių vaikai, tiek sveiki vaikai ar ir gabūs muzikai vaikai mėgaujasi muzikavimu muzikos įvairiais instrumentais tiek lauko erdvėse, tiek salėje.

Kuriame muziką ir iš gamtinės medžiagos ne tik iš antrinių medžiagų. Kuriame muziką piešdami, žaisdami, sportuodami...Turime ir ugdome ir gabius muzikai vaikus, dalyvaudami įvairiuose tarptautiniuose ir respublikiniuose, miesto konkursuose. Esame 1-3- ių vietų laureatai. Aš, kaip mokytoja beveik kas metai gaunu apdovanojimą už miesto garsinimą (už dalyvavimą ir laureatų parengimą tarptautiniuose ir t.t. konkursuose).

Labai svajoju apie lauko ervėje įrengtus kokybiškus muzikos instrumentus, nes laukas grūdina, lauke garsų gama labai plati. Lauke galima rengti koncertus, bet neturime tam skirtos scenos, vaikų pasirodymams ar geresnei akustikai. Myliu savo darbą be proto. 24 pedagoginius darbo metus kuriu, dainuoju, gulu ir keliuosi su vaikučiais, muzikuojame daug, dainuojame. Muzikos pagalba labai svarbi šiuolaikiniam vaikui, nes kas antras vaikas yra su kalbos sutrikimu. Net ir tie vaikai, kurie stovėjo susikaustę pamokėlėse, pradeda muzikuoti, linguoti, kurti...Salėje labiausiai pasvajojame apie Afrikos būgnelius, nes vaikui būgnas tai yra ir išsakytos neigiamos ir teigiamos emocijos, ir pramoga, ir kūryba, ir improvizacija, ir daug daug artumo muzikos menui.

Džiaugiamės, kad suteikiate mums tokią didelią galimybę sudalyvauti tokioje reikalingoje ir vertingoje iniciatyvoje. Stengsimės viešinti plačiai jeigu gausime ir laimėsime tokią nuostabią dovaną mūsų įstaigai, mūsų ugdytiniams, mūsų darbuotojams, bendruomenei. Viešinsime ir Lietuvoje, ir dalyvaujame nuolat Erasmus programoje, tai ir tarptautiniu mastu.

Balsuoti
  Leipalingio...

 

Leipalingio progimnazijos ugdytiniai – linksmi, draugiški, smalsūs ir labai mūsų mylimi vaikai. Jie – ir labai muzikalūs, kūrybingi, atviri naujoms patirtims mokiniai. Muzika mus suartina ne tik per mokyklos šventes – daug mokinių domisi muzikos menu, turi mėgiamus atlikėjus, laisvalaikiu klausosi įvairią jų atliekamą muziką. Savo mintimis, įspūdžiais vaikai skatinami pasidalinti, ir nuoširdžiai pasidalina per muzikos pamokas. Todėl žinome, kad vieni tiesiog norėtų kuo geriau pažinti ir vertinti muziką, jos grožį, atverti sau muzikos meno paslaptis, o kai kurie svajoja rinktis muzikanto, atlikėjo kelią. Dalyvaujame konkurse „Muzika suartina“, nes norime, kad Leipalingio progimnazijos mokiniai turėtų kuo palankesnes galimybes saviraiškai. Juk muzika turi galią atrakinti nuoširdaus bendravimo duris ir suartinti kad ir skirtingiausias, kad ir pačių įvairiausių žmonių patirtis. Tai lyg širdžių kalba, kuri sušildo ir įkvepia bičiulystei, net padeda įveikti pačius netikėčiausius iššūkius! Vis dėlto, kad ir kiek daug būtų privalumų muzikos pamokose mokantis muzikos kalbos, – kol kas negalime suteikti tinkamiausių galimybių savo mokinių tobulėjimui, nes stinga instrumentų, o turimi – pasenę. Tačiau turime išskirtines galimybes išpildyti vaikų svajones – muzikuoti, koncertuoti atnaujintoje, restauruotoje Leipalingio dvaro scenoje. Šiuolaikiniai vaikai yra drąsūs, norintys būti scenoje ir muzikuoti. Ir dar labai svarbu, kad progimnazijos mokinukai turi į ką lygiuotis – muzikos mokytoja stengiasi supažindinti mokinius su kuo įvairesniais muzikos instrumentais ir muzikos atlikimo galimybėmis bei koncertuoja įvairiose kamerinėse aplinkose Druskininkuose.

 

Vaikai žino, kad balsas – tai taip pat tarsi instrumentas, kurį irgi reikia mokytis valdyti. Todėl noriai mokosi dainuoti. Norime ne tik dainuoti, bet ir groti! Įsigijus, atnaujinus muzikos instrumentus, Leipalingio mokinių muzikavimo veiklos taptų įvairesnės ir suteiktų muzikavimo, kūrybinių atradimų džiaugsmą. Neabejojame, kad galimybė praktiškai pažinti ir muzikuoti instrumentu vienus mūsų mokinius paskatintų drąsiau siekti savo svajonės – eiti muzikos keliu toliau, o kitus – tiesiog išlikti su muzika kaip su gera bičiule visose gyvenimiškose situacijose. Kokios mūsų veiklos mokykloje dabar? Progimnazijoje suburtas muzikos būrelis, choriukas „Ti Ti Ta“. Būrelio bei choriuko nariai reprezentuoja mokinių meninius pasiekimus mokyklos bendruomenės ir kituose viešuose renginiuose. Matant aktyvų ir nuoširdų, ypač pradinių klasių vaikų, įsitraukimą į muzikavimo veiklą, norėtųsi pasiūlyti jiems įvairesnių muzikavimo formų, susijusių su instrumentiniu muzikavimu. Jei būtų galimybė ne tik dainuoti, bet ir groti įvairiais instrumentais, muzikos pamokos taptų patrauklesnės, o į neformalias muzikinio ugdymo veiklas įsijungtų ir vyresniųjų klasių mokiniai.

 

Labai norime, kad išpildytumėte mūsų visų svajonę ir progimnazijoje skambėtų MUZIKA!
Šiais mokslo metais, rugsėjo 1 d. duomenimis, kartu su ikimokyklinio ugdymo skyriumi, Leipalingio progimnazijoje bus ugdomi 210 mokinių. Vidutinis mokinių skaičius klasėje – 17 mokinių.
Aprašymą parengė Druskininkų savivaldybės Leipalingio progimnazijos muzikos mokytoja Ramunė Žilienė

  

 

Balsuoti
Į viršų